۷ شخصیت کلیدی در راه اندازی کسب و کار بزرگ

راه اندازی کسب و کار بزرگ

اگر شما به خودتان قول داده‌اید که اقدام به راه اندازی کسب و کار نمایید و این کسب‌وکار بزرگ را به‌خوبی اداره کنید، داشتن تیم مشورتی امری ضروری برای شماست. و همه کارآفرینان بلندپرواز که رؤیای راه‌اندازی و پرورش دارند، طرح شرکتی بزرگ را در سر دارند. برای دستیابی به سودهای کلان در ۱۲ تا ۲۴ ماه اول شروع کار با مجموعه‌ای از چالش‌های منحصربه‌فرد روبه‌رو خواهند شد، به‌ویژه در حالتی که یک گروه مشاوره در کنار خود نداشته باشند.

★ شخصیت های کلیدی در یک کسب و کار

بسیاری از برنامه‌ها و کتاب‌هایی که در حوزه راه اندازی کسب و کار نگاشته شده‌اند، این توهم را در ذهن کارآفرینان نوپا ایجاد می‌کنند که به‌تنهایی می‌توانند اقدام به راه اندازی کسب و کار خود کنند. اگرچه با گذر چندین سال هر کارآفرینی به‌خوبی درک می‌کند که اگر بخواهد به درآمدهای کلان دست یابد، به کمک گرفتن از مشاوران نیازمند است. تشکیل تیمی از مشاوران مستلزم سرمایه‌گذاری بر روی گروهی از افراد متخصص است که خود این افراد روی موفقیت‌های آتی کسب‌وکار شما سرمایه‌گذاری کرده باشند. این تیم گروهی دوستانه با فامیلی نیست اما در عوض هرکدام از آن‌ها می‌توانند یکی از رهبران اثبات شده در حرفه خود باشند.

براساس نظر متخصصان، اهداف اولیه از تشکیل یک تیم از مشاوران صحبت کردن، چانه‌زنی، بحث‌وجدل، مخالفت، تدبیر کردن و یادگیری خلق آثار بامعنا به کمک همدیگر است. اگرچه توصیه‌های اعضای تیم مشاوره‌ای باهم جور نیست، اما در باطن همه آن‌ها به دنبال ایجاد ارزش‌افزوده نهایی برای رشد کسب‌وکارند. هرکدام از آن‌ها باید نفس جداگانه‌ای داشته باشند و نماینده باکیفیت‌ترین رهبر موفق در زمینه کاری خود باشند. اولین تیم مشاوران در شرکت من تشکیل شده از هفت نفر از زبده‌ترین اشخاص در همان حرفه بود که دورنمای فکری کاملاً متضادی با همدیگر داشتند.

این تضاد فکری به‌خودی‌خود باعث می‌شد که ما تمام نقص‌هایی را که داشتیم در کمپانی خود شناسایی کنیم؛ بنابراین من می‌توانستم به کار بر روی پیشرفت و رشد شرکت تمرکز داشته باشم. به جای این که تلاشم را صرف امور داخلی شرکت کنم. در اینجا به معرفی هفت شخصیت کلیدی در راه اندازی کسب و کار می‌پردازیم که شما برای شروع کسب و کار خود به ایفای نقش هرکدام از آن‌ها در تیم مشاورهای خود نیاز مبرم دارید:

 ✔ حقوقدان

وکیلی ماهر و برجسته همچون میانجی میان شما و تمام مشکلات حقوقی آتی که به صورت ناخواسته با رشد شرکت با آن‌ها مواجه می‌شوید، عمل خواهد کرد. در اوایل راه بزرگ و پیشرفت طرح‌های تجاری خود با یک وکیل خبره ارتباط برقرار کنید تا از مسائلی مثل علامت تجاری، قانون کپی‌رایت، مسائل حقوقی منعقد کردن قرارداد (هرگز بدون مشورت، خودتان قرارداد ننویسید) و نوشتن توافق همکاری درون‌سازمانی از او کمک بگیرید. سعی نکنید که خودتان به‌تنهایی از پس همه امور بربیایید. مناقشه‌های تجاری به‌ویژه در دوران توسعه دادن کسب‌وکار، اگر که تصمیم بگیرید از کمک مشاوران بهره نبرید، می‌توانند بسیار هزینه‌بر باشند. پس توصیه می شود حتماً از مرحله راه اندازی کسب و کار خود از مشاوره این فرد بهره ببرید.

✔ حسابدار مورد تأیید

همیشه حسابداری واقعاً زبده در تیم کاری خود داشته باشید تا به‌طور دقیق در جریان اعداد و ارقامی که در شرکت جابه‌جا می‌شود قرار بگیرید. حسابداری کامل مسئولیت‌پذیر است و سابقه همه معاملات را دقیقاً ثبت می‌کند و می‌تواند به شما دید صحیحی از هزینه‌ها و سود نهایی ارائه دهد. وجود حسابدار برجسته در تیم کاری شما را از عملکرد سوددهی شرکت و تراز سود و زیان آگاه می‌سازد.

✔ متخصص بازاریابی و برندسازی(مارکتینگ)

امروزه همه افراد پیشنهاداتی برای بازاریابی در آستین دارند، اما شما باید یک جای خالی برای متخصص بازاریابی که پیش از فعالیت ثمربخش خود را ثابت کرده است، نگاه دارید. توصیه می‌کنیم یک متخصص بازاریابی به تیم خود جذب کنید که از پیشنهادهایی که به شما ارائه می‌دهد، شگفت‌زده شوید. مشاور بازاریابی به شما کمک خواهد کرد تا به بازار هدف و شبکه مشتری‌های پایه خود نزدیک شوید، بنابراین به‌طور پیوسته می‌توانید حاشیه سود خود را افرایش دهید.

✔ مدیر مالی

زمانی که کسب‌وکار شما رونق بگیرد و شروع به رشد کند، شما به سرمایه‌گذاری هوشمندانه نیاز دارید. نقش مدیر مالی این است که شما را در یافتن بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری چه در کوتاه مدت و چه در بلندمدت یاری دهد. وقتی که قیاس می‌کنید، ممکن است بخواهید شروع به یافتن مشتری‌های جدید یا شریک شدن با رقیبانتان در بازار بکنید تا سهم بازاری خود را افزایش دهید. لحظه‌ای که من متوجه رشد چشمگیری شده، مشاور مالی شرکت جلسه‌ای ترتیب داد تا این پیشنهاد را مطرح کند که چگونه سرمایه شرکت را بدون جذب مشتری‌های جدید، اما با سرمایه‌گذاری در دیگر شرکت‌ها افزایش دهیم. مدیر مالی به شما کمک خواهد کرد که راه‌های این سرمایه‌گذاری صحیح را در بلندمدت شناسایی کنید.

✔ مدیر اجرایی

از سال‌هایی که من در دوره‌ای‌های مختص به استارتاپ های نویا شرکت می‌کردم، برایم کاملاً روشن شده است که بسته به مقیاس کمپانی به یک مدیر اجرایی حرفه‌ای در رأس امور درون تیم مشاوره‌ای نیازمندم. بسته به ارزش و جایگاه هر سازمان، مدیر اجرایی باید قدرت در اختیار داشته باشد. مدیر اجرایی شما را در ایفای نقش رهبری سازمان هدایت می‌کند. نقش و وظایف مدیر اجرایی نباید به فردی که با جدیت پیگیر امور نیست واگذار شود. درون یک سازمان سطوح متفاوتی از اطمینان و قدرت غیر معمول (پنهان) برای پیگیری امور و مسئولیت‌ها وجود دارد که انجام آن‌ها تشکیل یک تیم برای تقسیم کار را می‌طلبد. همچنین در این مرحله شما یاد خواهید گرفت که تیم مدیریتی و منابع انسانی خود را تشکیل دهید.

✔ مشتری بالقوه با مراجعه کننده

چگونگی راه اندازی کسب و کاراگرچه شما به بهترین مشاوران مجهز هستید، بایستی مطمئن شوید که مشتریان اصلی شما نیز با مدل کسب و کار شما به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند. نقش داشتن یک مشتری ایده آل در تیم مشاوره‌ای برای همه‌چیز از بازخورد گرفته تا قیمت‌گذاری و بازاریابی استفاده می‌شود. به این موضوع مثل داشتن یک گروه کانونی فکر کنید. داشتن این فرد باعث می‌شود پیش از ارائه محصول یا خدمت به‌ویژه در بازار بازخورد مناسبی از رفتار مصرف‌کنندگان دریافت کنید.

راه اندازی کسب و کار در ایران✔ کپی رایتر یا طراح حرفه‌ای

کپی رایتر یا ویرایشگر حرفه‌ای در هیئت‌مدیره شما ضروری است کسی که محتوای مطلوب شما را برای سهامداران شرکا مشتریان، عرضه‌کنندگان و که در آینده بازار پیش رو خواهید داشت طراحی می‌کند. مقیاس تعیین کننده کیفیت است. ممکن است شما نویسنده‌ای فوق‌العاده باشید، اما پیشنهادات اجرایی نیاز به نوشتاری متفاوت دارد.

برگرفته از: ماهنامه معیشت

AtlasNegar/uploads/2018/02/financial-intelligence-1024x1024.jpg

با سری مقالات هوش مالی بیشتر آشنا شوید

یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  استراتژی گپ و اسکالپ

امتیاز شما به این مقاله چند است؟
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (4 رای, میانگین: 3٫75 از 5)
Loading...

[/vc_row]

دوره نخبگان بورس چیست ؟

نخبگان بورس یک دوره جامع حضوری و غیر حضوری است که از همه جای ایران می توانید در آن شرکت کنید و در این دوره از صفر و بدون نیاز به هیچ پیش زمینه ای می آموزید چطور در بورس با خرید و فروش سهام سود کسب کنید.اگر شما هم میخواهید به جمع شرکت کنندگان دوره نخبگان بورس بپیوندید و در بورس کسب ثروت کنید روی دکمه زیر کلیک کنید، کارشناسان آموزش به صورت تلفنی شما را در مسیر آموزش درست بورس راهنمایی می کنند و دوره مناسب شما را پیشنهاد می دهند، برای دریافت مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

چطور اطلاعات دوره را داشته باشم؟

دوره جدید نخبگان بورس با ظرفیت محدود به صورت حضوری و خصوصی در حال پذیرش است، کارشناسان با شما تماس می گیرند و اطلاعات دوره را به شما می گویند، فرم زیر را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته

دیدگاهی برای این مقاله وجود ندارد.