چگونه اولین کسب و کار خود را شروع کنیم؟

چگونه اولین کسب و کار خود را شروع کنیم؟

ارزش کارهای پاره وقت و ایجاد کسب و کار در خانه

پس از ترک نیروی دریایی، تصمیم گرفتم کسب و کاری برای خودم راه بیندازم. جوان بودم و مشتاق و پر از جاه طلبی اما بی‌پول. نمی‌دانستم چگونه کاری برای خودم راه بیندازم. پولی برای زندگی کردن نداشتم چه برسد به ایجاد کسب و کار.

گرسنگی و عدم اعتماد به نفس باعث شد به پدر پولدار زنگ بزنم. او قاطعانه به من گفت: “برو کاری پیدا کن”. شوکه شدم و با ناباوری گفتم: “فکر می‌کردم تو به من بگویی شغلی برای خودم راه بیندازم”.

پدر پولدار گفت: “بله همین را می‌خواستم بگویم ولی تو باید غذایی، برای خوردن داشته باشی و سقفی برای زیستن”.

سپس پدر پولدار یک قانون بسیار با ارزش را به من آموخت: “کار کن برای آموختن، نه برای کسب درآمد.”

با یافتن شغلی توانستم مهارت‌های لازم برای ایجاد کسب و کار مورد نظرم را بیاموزم؛ بدون این که کسب و کاری راه بیندازم یا امنیت شغلی داشته باشم. پدر پولدار شغلی به من پیشنهاد کرد تا مهارت‌های فروش را به من بیاموزد زیرا او می‌دانست من فردی بسیار خجالتی هستم و از این که مشتری‌ها کالای من را نخرند، وحشت زده می‌شوم. او می‌خواست من یاد بگیرم تا بر ترس‌هایم غلبه کنم. هر روز مجبور بودم از دفتری به دفتر دیگری بروم و جلساتی را با افراد غریبه داشته باشم و سعی کنم به آنها دستگاهی را بفروشم که آنها فکر نمی‌کردند به آن دستگاه‌ها نیاز داشته باشند. این مرحله از یادگیری، دردناک بود، اما گذراندن همین مراحل، من را طی سالها میلیونر کرد و این نوع یادگیری، واقعا یک سرمایه ‌گذاری بود. همان طور که در دفتر کار می‌کردم، تبدیل به یکی از فروشندگان برتر شدم اما هنوز مشکل مالی را داشتم.

این مطلب را حتما بخوانید:  ۵ الگوی اصلی برای ساخت مدل کسب و کار به زبان ساده

با توجه به این واقعیت، پدر ثروتمند درس دوم را به من داد: “کار روزانه خود را حفظ کن و یک کار پاره وقت دیگر را شروع کن.”

پدر پولدار می‌گوید: ” بزرگترین اشتباه مردم این است که آنها برای کسب درآمد، سخت کار می‌کنند ]همان شغل اول[، همچنین اکثر مردم سراغ شغل دوم نمی‌روند و فقط زمانی که به پول بیشتر نیاز دارند، سراغ شغل نیمه وقت می‌روند. اگر کسی بخواهد این روش را به کار گیرد بایستی شغل روزانه خود را حفظ کند و به دنبال کار پاره وقت باشد.” این مساله برای شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، فیس بوک، آمازون و Dell صدق می‌کند. پدر پولدار توضیح داد که بیشتر کسب و کارهای بزرگ در ابتدا به صورت کار پاره وقت شروع شدند. در حال حاضر مشکل، نداشتن ایده‌های بزرگ در دنیا نیست بلکه به دلیل عدم وجود معامله ‌گران بزرگ است. مساله اصلی شروع یک کسب و کار نیمه وقت این است تا شما را به یک کارآفرین بزرگ تبدیل

کند. تمرکز بر ایجاد یک کسب و کار بزرگ پاره وقت باعث می‌شود شما بتوانید بیاموزید و صاحب یک کسب و کار بزرگ برای خودتان باشید.

چه چیزهایی خواهید آموخت

شروع یک کسب و کار در منزل به صورت پاره وقت به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های کسب و کار با ارزش و موضوعاتی مانند موارد زیر را بیاموزید:

  • مهارت‌های ارتباطی
  • مهارت‌های رهبری
  • مهارت‌های ایجاد تیم
  • قوانین مالیاتی
  • قوانین صنفی
  • قوانین اوراق بهادار
این مطلب را حتما بخوانید:  کسب و کار های موفق از داد و ستد تا عصر اینترنت

این موارد را نمی‌توان در یک کتاب یا در یک کارگاه آخر هفته آموخت. آنها را باید به طور مداوم فرا گرفت.

تا به امروز من در حال یادگیری این موضوعات هستم. هر چه بیشتر مطالعه می‌کنم، بیشتر کسب و کارم را بهبود می‌بخشم.

با شروع یک کسب و کار پاره وقت، تبدیل به کارمند خودتان می‌شوید و یک دنیای کاملا جدید با فرصت مالی نامحدود را برایتان فراهم می‌کند. این مساله واقعا یک تجربه قابل تغییر در نگرش و دیدگاه است.

 

نویسنده و مترجم: خانم هانیه عظیم زادگان

 

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات: 3.7 / 5. تعداد امتیاز: 3

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز میدهید

1 نظر
  1. امیر حسینی می گوید

    رابرت کیوساکی پدر پولدار پدر بی پول، اون شغلی هم که شما ذکر نکردین نتورک مارکتینگ بوده فکر میکنم، خسته نباشید و ممنون بابت مقالات خوبتون

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این ویدیو ۱۰ دقیقه‌ای مهم را همین حالا ببینید! مشاهده ویدیو