پنج استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت

پنج استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت جهت بازدهی بیشتر

چکیده

راهکارهای سرمایه گذاری بلند مدت باعث افزایش سرعت رشد سرمایه گذاری شما می‌شود. در این مقاله، پنج استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت وجود دارد که مطمئن هستیم نتایج سرمایه گذاری بلند مدت را افزایش می‌دهد در واقع استراتژی‌های مورد نظر، بخشی از مشاوره هستند که در قالب خدمات سرمایه‌گذاری و خبرنامه ارائه می‌دهیم از جمله مشاوره برای سرمایه گذاری محافظه کارانه.

۱- تا کنون هیچ سهامی مطلقا بسیار کم ارزش یا مطلوب نبوده است، و عدم یکپارچگی در بخش‌های داخلی شرکت‌ها وجود دارد

ما همیشه اعتقاد داریم، وقتی سرمایه‌گذاران نسبت به درستی کار مسوولان شرکت مورد نظر، شک و تردید دارند، سهام خود را بفروشند. به عبارت دیگر، اگر فکر می‌کنید که شرکتی توسط کلاهبرداران اداره می‌شود، بایستی سهام را بلافاصله به فروش برسانید، مهم نیست که چقدر از لحاظ سرمایه گذاری جذاب به نظر می‌رسد.

با این وجود، به منظور ارتقا دادن بازده بلند مدت خود، نه تنها بایستی از ضرر جلوگیری شود بلکه لازم است این نکته را به شیوه‌ای مدون اعمال کنید. بایستی از یک سو، عدم وجود یکپارچگی را تشخیص دهید یا از طرف دیگر، قضاوت ساده لوحانه یا ضعیفی داشته باشید. بسیاری از شرکت‌های دولتی به طور غیرمستقیم از قوانین مالیاتی یا تصمیمات نظارتی استفاده می‌کنند. اگر این را به عنوان نشانه‌ای از یکپارچگی کامل بدانید، می‌توانید سرمایه‌گذاری صحیح خرید و فروش را با قیمت حداقل بازار تکمیل نمایید.

۲- سود متقابل- درآمد حاصل از سود- می‌تواند تاثیر بسیاری بر ارزش سرمایه‌گذاری در بلند مدت داشته باشد.

سود متقابل می‌تواند مادر تمام راهبردهای سرمایه گذاری بلند مدت باشد. این مساله مخصوصا برای سرمایه‌گذاران جوان جهت یادگیری مهم می‌باشد. این گونه مزایای معاملات تجاری، در سهام و بازپرداخت ثابت و همچنین در سرمایه‌گذاری‌های سودپرداختی مانند اوراق قرضه است. هنگامی که درآمد حاصل از بازدهی گذشته را دریافت می‌کنید، ارزش سرمایه گذاری شما می‌تواند چند برابر شود. به جای افزایش در نرخ ثابت، میزان دلار در پرتفوی شما با سرعت شتابزده رشد خواهد کرد.

برای به دست آوردن سود از این نکته، شما باید به برداشت ثابت از سرمایه خود توجه داشته باشید، حتی به ظاهر کوچک، مانند کمیسیون های کارگزاری بالا، ولو اینکه در سال یک درصد را از دست دهید (یا از دست دادن سود)، در طول یک یا دو دهه می‌تواند تاثیر زیادی بر سرمایه‌گذاری‌های شما داشته باشد.

۳- به عنوان یک گروه، سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت، از قیمت بالایی برخوردار است.

اگر در پرتفوی خود، سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت دارید، به احتمال زیاد بازده ناچیزی خواهید داشت یا بعد از مدت طولانی سرمایه خود را از دست می‌دهید به جای آنکه درآمد بالایی را کسب کنید. به همین دلیل است که هنگام اضافه کردن هر چیزی به پرتفوی، باید با دقت انتخاب کنید. این توصیه به ویژه برای سرمایه‌گذاران جدید، که ممکن است به دنبال بازده غیرمستقیم از طریق سرمایه‌گذاری بر روی مانند IPOs، سهام پنی و استاک آپشن (یا سهام کارکنان) باشد، کاربرد دارد. این گونه بازارها، ابزار مطمئنی هستند که شما را از موفقیت در سرمایه‌گذاری بلند مدت باز می‌دارد.

۴- انگیزه‌های مالی تأثیر بسیار زیادی بر اعتقادات صادقانه‌ی دیگران دارد.

این مساله زمانی درست است که ارائه‌دهندگان محصولات سرمایه گذاری تمایل دارند چیزی را بگویند که در جهت انگیزه شما برای خرید باشد. عدم توجه به اختلافات سود می‌تواند برای سرمایه گذاری شما بسیار زیان آور باشد. ما فقط درباره کارگزاران سهام صحبت نمی‌کنیم. همان طور که گفته شد هرگز به آرایشگر خود وابسته نباشید تا به شما بگوید، خیلی زود است موهایتان را کوتاه کنید.

۵- بازارهای مورد نظر برای کالاهای تهاترپذیر مانند نفت، نرخ بهره و طلا ذاتا غیرقابل پیش بینی هستند.

چنین بازارهایی بسیار بزرگ هستند و محدودیت عملی در این که چه قدر معامله کنید، به همراه ندارد. به این ترتیب، اگر بتوانید آنها را پیش بینی کنید، می‌توانید به میزان قابل توجهی از کل پول جهان دست یابید و تا به حال کسی آن را انجام نداده است. به همین دلیل، اشتباه است پرتفوی خود را طوری طراحی کنید که مجبور باشید طور دقیق، مسیر آینده کالاهای قابل تهاتر مانند نفت، نرخ بهره یا طلا را پیش بینی کنید. کلید موفقیت سرمایه گذار، سرمایه گذاری در شرکت هایی است که به خوبی مدیریت می شود. غیر قابل پیش بینی بودن بازار، نیاز به قوانین را تسهیل می‌کند. شرکت‌هایی که به خوبی مدیریت می‌شوند، می‌توانند رکود مالی و بازار خرس‌ها را نسبت به سایر شرکت‌ها تحمل کنند.

یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  آموزش امواج الیوت و ابزارهای تحلیل در نرم افزار مفیدتریدر

همراه با استراتژی های سرمایه گذاری بلند مدت که در بالا ذکر شد، بایستی در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که توانایی استفاده از روندهای سکولار را داشته باشند. اینها شرکت‌هایی هستند که از روند به سود دست می‌یابند و فراتر از چرخه‌های اقتصادی هستند و تغییرات جاری در جامعه را منعکس می‌کند. برای مثال لیبرال اقتصادی، بازنشستگی قریب الوقوع به دلیل ازدیاد جمعیت و دستاوردهای بهره‌وری از فناوری‌های کامپیوتری و ارتباطات در حال توسعه که در دسترس می‌باشد.

استراتژی‌های سرمایه گذاری بلندمدت با کسب سریع یک دلار یا سود حاصل از اطلاعات داخلی ساخته نمی‌شوند. آنها در طول زمان ایجاد شده و مهمتر از همه، یادگرفته می‌شود که چگونه از اشتباهات گذشته در بازار جلوگیری کرد.

 

نویسنده و مترجم: خانم هانیه عظیم زادگان

AtlasNegar/uploads/2018/02/moneymanagement-1024x1024.jpg

با سری مقالات مدیریت سرمایه در سرمایه گذاری بیشتر آشنا شوید

امتیاز شما به این مقاله چند است؟
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (11 رای, میانگین: 4٫09 از 5)
Loading...

[/vc_row]

دوره نخبگان بورس چیست ؟

نخبگان بورس یک دوره جامع حضوری و غیر حضوری است که از همه جای ایران می توانید در آن شرکت کنید و در این دوره از صفر و بدون نیاز به هیچ پیش زمینه ای می آموزید چطور در بورس با خرید و فروش سهام سود کسب کنید.اگر شما هم میخواهید به جمع شرکت کنندگان دوره نخبگان بورس بپیوندید و در بورس کسب ثروت کنید روی دکمه زیر کلیک کنید، کارشناسان آموزش به صورت تلفنی شما را در مسیر آموزش درست بورس راهنمایی می کنند و دوره مناسب شما را پیشنهاد می دهند، برای دریافت مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

چطور اطلاعات دوره را داشته باشم؟

دوره جدید نخبگان بورس با ظرفیت محدود به صورت حضوری و خصوصی در حال پذیرش است، کارشناسان با شما تماس می گیرند و اطلاعات دوره را به شما می گویند، فرم زیر را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته

دیدگاهی برای این مقاله وجود ندارد.