بهترین کارگزاری های بورس سهام تهران

بهترین کارگزاری های بورس سهام تهران

همواره یکی از دغدغه‌های افراد مختلف در سرتاسر دنیا این است که در فعالیت‌های با بازدهی بالا سرمایه‌گذاری کنند و این موضوع در کشور ما نیز مستثنی نیست. یکی از فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری در اقتصاد ما سرمایه‌گذاری در بورس است که خوشبختانه این موضوع در کشور ما روزبه‌روز نقش پررنگ‌تری به خود می‌گیرد. حال افراد برای ورود به بازار سرمایه یا همان بورس چه اقداماتی را بایستی انجام دهند؟ اولین گام اقدام به افتتاح حساب در یکی از کارگزاری‌های مورد تائید سازمان بورس است. در حال حاضر تعداد کارگزاری‌های موجود در کشور بسیار زیاد می‌باشد و این سؤال را نزد سرمایه‌گذار ایجاد می‌نماید که بهترین کارگزاری های بورس سهام کدامند تا اقدام به افتتاح حساب کنم؟

کارگزاری های بورس چه کسانی هستند؟

ٖ

شما برای ورود به هر عرصه سرمایه‌گذاری بایستی به یکی از نهادها مراجعه نمایید. مثلاً جهت افتتاح سپرده بانکی بایستی به یکی از شعب بانک‌های مورد تائید بانک مرکزی مراجعه نمایید و یا جهت اخذ بیمه شخص ثالث به یکی از شعب بیمه؛ به‌طور مشابه وقتی می‌خواهید وارد بورس و سرمایه‌گذاری در آن بشوید بایستی اقدام به افتتاح حساب در یکی از شعب کارگزاری‌های مورد تائید سازمان بورس بشوید. درواقع کارگزاری‌ها نقش واسطی را بین سرمایه‌گذاران و بازار سرمایه ایفا می‌کنند و سخت‌افزارهای لازم جهت تسهیل معاملات را فراهم می‌کنند. برای اینکه اهمیت نقش کارگزاری‌ها برای شما ملموس بشود فرض کنید که کارگزاری‌ها وجود نداشتند. در این صورت شما بایستی به‌صورت حضوری در تالار بورس واقع در خیابان حافظ حاضر می‌شدید و دائماً درخواست‌های خود را در بین سایر حاضرین در تالار اعلام می‌کردید تا بالاخره درخواست شما اجرایی شده و معاملات انجام می‌پذیرفت.

بنابراین کارگزاران با به‌کارگیری معامله گران مختلف و جایگاه‌های مختلف معاملاتی این بخش را خود به عهده گرفته و از این دریچه معاملات را برای شما تسهیل می‌نمایند. در ازای ارائه این خدمات مهم کارمزدی را از شما دریافت می‌کنند. لازم به ذکر است که کارمزد معاملات از سوی سازمان بورس به‌صورت بخشنامه‌ای به تمام کارگزاران اعلام می‌گردد و در حال حاضر نرخ آن ثابت است که در مقالات بعدی به این مبحث خواهیم پرداخت. شما به‌عنوان یکی از علاقه‌مندان به ورود به بورس بایستی به یکی از کارگزاران مراجعه کرده و کد بورسی دریافت نمایید. لیست کارگزاری های بورس را در اینجا می توانید ببینید .

یک مطلب جالب دیگر بخوانید:  آموزش گام به گام ثبت نام در بورس و دریافت کد بورسی از کارگزاری

✔ انتخاب بهترین کارگزاری های بورس سهام

در بالا در مورد اصلی‌ترین وظیفه کارگزاری‌ها مطالبی رو خدمت شما بیان نمودیم. اما چگونه از بین ده‌ها کارگزاری موجود یکی را انتخاب نماییم. در ادامه مطالبی را در این رابطه، خدمت شما ارائه می‌دهیم تا موضوع برای شما شفاف‌تر گردد. کارگزاری‌ها در کنار وظیفه اصلی خود عموماً خدمات متنوعی را ارائه می‌کنند که وجود هرکدام از آن‌ها می‌تواند یک فاکتور مثبت برای شما به‌حساب آید.

بهترین کارگزاری های بورس سهام تهران

? رتبه کارگزاری

سازمان بورس و اوراق بهادار بر مبنای معیارهایی همچون مبلغ گردش( مجموع خریدوفروش را گردش می‌گویند)، تعداد کارکنان و مدرک آن‌ها و … کارگزاران فعال در بازار بورس اوراق بهادار را رتبه‌بندی می‌کند. بر این اساس رتبه‌های الف، ب و ج به کارگزاران داده‌شده تا از این دریچه سرمایه‌گذاران با چشم‌انداز بهتری بتوانند به این معیار مهم توجه نمایند. البته باید به این نکته توجه فرمایید که تعداد کارگزاران دارای رتبه الف بسیار زیاد بوده و واقعاً توجه به این تک آیتم می‌تواند شما را با خطای در تصمیمی گیری مواجه نماید. نمونه ای از رتبه بندی کارگزاری های بورسی را می توانید با کلیک بر اینجا مشاهده نمایید تا بهترین کارگزاری های بورس را بیابید.

نام کارگزاریرتبه اکتسابی در آخرین رتبه بندی سال ۱۳۹۶
آگاه
الف
پارسیان
الف
بانک ملتالف
بانک سپهالف
بانک پاسارگادالف
بانک صادراتالف
حافظالف
مفیدالف
بانک کشاورزیالف
تامین سرمایه نوین
الف
تدبیرگران فرداالف
نهایت نگرالف
بانک آیندهالف
بانک مسکنالف
سهم آشناالف
بانک تجارتالف
مبین سرمایهالف
بانک سامانالف
خبرگان سهامالف
بورس بهگزینالف
آراد ایرانیانالف
نواندیشان بازار سرمایهالف
بهمنالف
اقتصاد بیدارالف
دنیای خبرهالف
توسعه سرمایه دنیاالف
فارابیالف
بانک ملی ایرانالف
ارگ هومنالف
ایساتیس پویاالف
راهنمای سرمایه‌گذارانالف
کالای خاورمیانهالف
بانک خاورمیانهالف
امین آویدالف
بانک رفاه کارگرانالف
سرمایه و دانشالف
اردیبهشت ایرانیانالف
آتیهالف
بانک توسعه صادراتالف
مهر اقتصاد ایرانیانالف
بانک اقتصاد نوینالف
صبا تأمینالف
آتی ساز بازارالف
آبانالف
بانک صنعت و معدنالف
بورس بیمه ایرانالف
سرمایه گذاری ملی ایرانالف
بانک دی
الف
امین سهمالف
بانک انصارالف
توسعه سهندالف
مهرآفرینالف
اطمینان سهمالف
تدبیرگرسرمایهالف
آینده نگر خوارزمیالف
توسعه اندیشه داناالف
پارس نمودگرالف
ساو آفرینالف
آثلالف
توسعه فرداالف
سهام گستران شرقالف
صبا جهادالف
شهرالف
سهام بارزالف
رضویالف
آرمان تدبیر نقش جهانالف
آفتاب درخشان خاورمیانهالف
آرمون بورس
الف
بانک کارآفرینالف
پیشگامان بهپرورالف
پارس ایده بنیانالف
سی ولکسالف
فیروزه آسیاب
بورسیرانالف
مشاوران سهامب
شاخص سهامب
جهان سهمب
ایمن بورسب
بورس ابرازب
ارزش آفرین الوندب
کارآمدب
راهبرد سرمایه‌گذاری
ایران سهام
ب
سیمابگونب
ملل(عمران فارس)ب
فولاد مبناب
پگاه یاوران نوینب
ایران سهمب
برهان سهندب
سهام پژوهان شایانب
بازار سهامب
نماد شاهدانب
آپاداناب
ستاره جنوبب
آریا بورسب
آریا نوینب
سپهر باستانب
امید سهمب
بهین پویاب
سهم یارج
آبتین استاکج
سهم آذینج
دنیای نوینج
توازن بازارغیر مشمول رتبه بندی
مدبر آسیاغیر مشمول رتبه بندی

حضور فعال در بازارهای معاملاتی مختلف

در بازار سرمایه، بازارهای معاملاتی متفاوتی وجود دارد که به‌طور خلاصه در این رابطه مهم‌ترین آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

? انواع بورس در ایران

۱⃣ بورس سهام: این بازار خود به سه بازار بورس، فرابورس عادی و فرابورس پایه تقسیم‌بندی می‌شود و در آن سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در سازمان بورس مورد معامله قرار می‌گیرد و سهام پذیرفته‌شده در هرکدام از سه بازار فوق دارای استانداردهایی هستند و ریسکی‌ترین بازار در بین این سه، بازار پایه است که شرکت‌های فعال در آن دارای پایین‌ترین درجه اطمینان سرمایه‌گذاری هستند. با این‌ وجود در این بازار نیز می‌توان بازدهی‌های معقولی کسب کرد.

۲⃣ بورس کالا: در این بازار کالاهای مختلفی همچون محصولات پتروشیمی، فلزی، کشاورزی و … وجود دارد که معمولاً اشخاص حقوقی در آن در نقش خریدار ظاهر می‌گردند. هم‌چنین در این بازار کالاهایی همچون سکه و زعفران که در قالب قرارداد مشتقه (آتی) مورد معامله قرار می‌گیرند وجود دارد که عموماً افراد حقیقی در این حوزه بسیار فعال هستند و درصورتی‌که قراردادها منجر به تحویل فیزیکی بشود از طریق این بازار انجام خواهد پذیرفت.

یک مطلب جالب دیگر بخوانید:  قرارداد آتی زعفران چیست و در بورس کالا چگونه معامله می شود

۳⃣ بازار مشتقات: این بازارها در راستای حفظ سرمایه افراد در مقابل نوسانات شدید قیمت دارایی‌های مختلف مانند گندم، ذرت، طلا ایجادشده است و با توجه به نوع کالای هدف، معامله گران حقیقی یا حقوقی در آن حاضر خواهند بود. امروزه این بازار با سرعت روزافزونی در حال توسعه بوده و معامله گران حقیقی نقش پررنگی را در برخی از بخش‌های بازار مشتقات مانند سکه طلا ایفا می‌کنند.

۴⃣ بورس انرژی: در این بازار کالاهای حوزه انرژی مانند برق، برخی از محصولات پتروشیمی مانند متانول و بشکه‌های نفت مورد معامله قرار می‌گیرد.

همان‌طور که مشاهده می‌فرمایید تمامی بازارهای مورداشاره با توجه به علایق افراد حقیقی و سطح ریسک‌پذیری آن‌ها می‌تواند از جذابیت‌های زیادی برخوردار باشد. بنابراین هرچه دسترسی شما به بازارهای فوق بیشتر باشد این موضوع برای شما می‌تواند مناسب‌تر باشد. لازم به ذکر است که اغلب کارگزاری‌ها در بازار اوراق بهادار(سهام) فعال می‌باشند ولی حضور در سایر بازارها برای تمامی کارگزاری‌ها صدق نمی‌کند و درصورتی‌که شما فکر می‌کنید که علاوه بر بازار اوراق ممکن است در بازارهای دیگری فعالیت نمایید بایستی در انتخاب کارگزاری خود دقت بیشتری خرج دهید و جستجوی دقیق‌تری را انجام دهید.

☑ داشتن سیستم معاملاتی بهینه

یکی از نکات مهمی که بایستی به آن توجه داشته باشید داشتن سیستم معاملاتی آنلاین بهینه از سوی کارگزاری‌ها است. فرض کنید که شما می‌خواهید معامله‌ای انجام دهید اما کارگزار شما با شرکتی قرارداد بسته است که سیستم  آن دارای قطعی‌های زیادی است. در چنین حالتی ممکن است که شما فرصت‌های جذاب معامله‌گری را از دست بدهید. لازم به ذکر است که رایان هم‌افزا، تدبیر پرداز و صحرا جزو رایج‌ترین سیستم‌های معاملاتی محسوب می‌باشند. یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با سیستم‌های معاملاتی باید در نظر بگیرید خدماتی است که شما با ورود به‌حساب آنلاین خود دریافت می‌نمایید. مثلاً مشاهده آمار و ارقام و اطلاعات از خریدوفروش، مشاهده نمودارهای سهام، مشاهده p/e بر اساس آخرین صورت مالی شرکت‌ها و … جزو این خدمات است که البته این موضوع را در کنار سرعت‌بالای معاملات قرار دهید تا به یک نتیجه‌گیری مطلوب در خصوص گزینش بهترین کارگزاری های بورس دست پیدا کنید.

☑ در دسترس بودن کارگزاری

موقعیت مکانی بورس اوراق بهادار و سایر بورس‌ها در تهران است درحالی‌که سرمایه‌گذاران در سطح کشور پراکنده می‌باشند. به همین دلیل کارگزاران در جهت جذب سرمایه‌های مردم در سایر شهرها اقدام به تأسیس شعب در شهرهای دیگر می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که سرمایه‌های سنگین‌تری در این کارگزاری‌ها واردشده و درنتیجه رتبه بالاتری را کسب نمایند. عموماً این کارگزارها خدمات بهینه‌تری را نیز ارائه می‌کنند. بنابراین با توجه به محل سکونت خود ارزیابی کنید که از بین کارگزاری‌هایی که با توجه به دیگر معیارها در رتبه خوبی قرار دارند در نزدیکی محل سکونت شما هستند یا خیر؟ در نتیجه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب بهترین کارگزاری های بورس در دسترس بودن و نزدیک بودن به شما است.

یک مطلب جالب دیگر بخوانید:  چطور نزدیکترین کارگزاری بورس را به خود پیدا کنیم؟

☑ پاسخگویی مناسب

چنانچه شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار فعال در بازار سرمایه فعالیت نمایید ( یعنی دائماً به خریدوفروش در بازه‌های زمانی مختلف بپردازید) در طول دوران معاملات خود بارها به مشکلات مختلفی در محیط معامله‌گری روبه‌رو خواهید شد. بنابراین این مسئله مهمی است که پاسخگویی مناسبی از سوی کارگزاری دریافت نمایید.

☑ ارائه خدمات مشاوره

افرادی که وارد حوزه سرمایه‌گذاری در بورس می‌شوند سرمایه‌های متفاوتی دارند بعضاً از چند صد هزار تومان تا چند ده میلیارد تومان. به همین دلیل با توجه به گستردگی سرمایه‌گذاری و سطح دانش معامله گران لازم است تا افراد خبره سرمایه‌گذاری به این افراد مشاوره‌های لازم در خصوص خریدوفروش سهام و سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری موجود ارائه بدهند. بنابراین کارگزاری که خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد قطعاً می‌تواند گزینه بهتری بابت سرمایه‌گذاری به‌حساب آید. هم‌چنین بهترین کارگزاری های بورس در جهت کمک به سرمایه‌گذاران به‌منظور انجام معاملات منطقی و سودآور، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش بورس متعددی می‌کنند و در این راستا خدمات متنوع‌تری را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند.

☑ داشتن تنوع خدمات

کارگزاری‌ها در کنار خدمت اصلی واسطه‌گری خود، می‌توانند در حوزه‌های دیگری هم چون سبدگردانی، ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری و … فعالیت نمایند. همان‌طور که پیش‌ از این ذکر شد، سرمایه‌گذاری در سهام به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌پذیرد. در حقیقت صندوق‌های سرمایه‌گذاری باهدف جذب سرمایه علاقه‌مندانی است که به هر دلیلی امکان معامله به‌صورت شخصی ندارند، تأسیس‌شده‌اند. ضمن آنکه سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند به‌عنوان یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری پیش روی افراد باشد تا از این طریق تنوع‌بخشی لازم در سرمایه‌گذاری را کامل نمایند. هم‌چنین ممکن است در برهه‌ای از زمان به هر دلیلی نتوانید شخصاً معامله نمایید و از طرفی نمی‌خواهید واحدهای صندوق را خریداری نمایید. در این حالت یکی از گزینه‌های پیش روی شما سپردن سرمایه به یک سبدگردان است و در این راستا چنانچه یک کارگزاری خدمات سبدگردانی را نیز ارائه نماید برای شما بهتر خواهد بود و در واقع سرعت عمل شما را بالا خواهد برد.

☑ تخفیف معاملاتی

همان‌طور که پیش‌ از این ذکر شد کارگزاران بابت خدمات ارائه‌شده درصدی را تحت عنوان کارمزد از سرمایه‌گذاران دریافت می‌کنند. حال برخی از کارگزاران در جهت ایجاد خدمات جذاب اقدام به ارائه تخفیفات معاملاتی می‌کنند به این معنی که بابت خرید یا فروش معامله گران مبلغ کمتری را تحت عنوان کارمزد دریافت می‌کنند و این موضوع می‌تواند در کنار ایده آل بودن سایر موارد، یک فاکتور بسیار مهم تلقی گردد.

☑ ارائه اعتبار معاملاتی

برخی از کارگزاران با توجه به سطح گردش و یا حجم سرمایه افراد اقدام به ارائه اعتبار به معامله گران می‌کنند. برای مثال فردی که یک میلیارد تومان گردش داشته است اعتبار یک‌ماهه ۳۰ میلیون تومانی اعطا می‌کند و با توجه به شرایط بازپرداخت آن یک‌ماهه تا سه‌ماهه تعیین می‌گردد( البته تایم بازپرداخت کاملاً تابع شرایط متفاوت است و مورد ذکرشده صرفاً یک نمونه بود). این موضوع برای بسیاری از افراد یک نکته مهم تلقی می‌گردد چون بعضاً افراد خبره با توجه به اعتبار اخذشده سودهای سرشاری را کسب می‌کنند که موضوع جذابی به شمار می‌رود. هم‌چنین برخی از کارگزاری‌ها تحت شرایطی اقدام به اعطای اعتبار جهت خرید عرضه اولیه می‌کنند که این موضوع نیز می‌تواند جذابیت خاص خودش را در انتخاب بهترین کارگزاری های بورس داشته باشد.

مؤلف: احمد لحیم گرزاده

273 دیدگاه
 1. محمد می گوید

  سلام ما در صندوق سرمایه گزاری eftf که پیشنهاد دولت بود با مبلغ دو میلیون تومن اسم نوشتیم بعدش در سامانه سجام هم احراز هویت انجام دادیم حالا باید علاوه بر سامانه سجام وارد یک کار گزاری بشیم یا سامانه سجام کافیه ؟
  و چجوری میتونیم نظارت کنیم روی پولی که سرمایه گزاری کردیم (هم سود دهی هم فروش سهم)؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   باید یک کارگزاری را انتخاب کنید. پس ازتکمیل اطلاعات و احراز هویت مجدد برای کارگزاری با تغییر ناظر صندوق سرمایه گذاری می توانید آنرا مدیریت کنید

 2. محمد می گوید

  سلام خسته نباشید.من۱۵سالمه و افغانی هستم ومدارکم تکمیل هست فقط پدرم فوت کردن میخواستم بدونم برای گرفتن کد بورسی باید حتما مادرم باشن یا خودم میتونم اقدام کنم و کد بورسی بگیرم‌.و سوال دوم اینکه معاملات من به صورت آنلاین خواهد بود یا افلاین

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   برای دریافت کد بورسی اصل پاسپورت که حاوی ویزای معتبر اقامت است، ضروری می‌باشد. به همراه قیم قانونی خود اقدام کنید

 3. پرسشگر می گوید

  سلام
  ۱- در سایت «سازمان بورس و اوراق بهادار» نام و نوع فعالیت کارگزاریهای مختلف درج شده که بعضیهاشون لیست بلندبالایی از انواع مجوزهای فعالیت(معاملات سلف موازی، برق، نفت، کشاورزی، فلزات و…) دارن که حتی دو کارگزاری مطرح مفید و آگاه اونها رو ندارن. برای اینکه بتونیم در همه بازارهای بورسی معامله کنیم، کارگزاری باید مجوز فعالیت در چه حوزه هایی رو داشته باشه؟
  ۲- اگه بعد از گذاشتن سفارش خرید متوجه بشیم کارگزاری ما در زمینه مدنظرمون فعالیت نمیکنه و امکان معامله نداریم، میتونیم بلافاصله موجودی حساب کارگزاریمون رو به هر طریقی(مثلا توسط حساب بانکی متصل به کارگزاریهایی که عضوشون هستیم) مستقیم و بدون واسطه به کارگزاری دیگه ای انتقال بدیم؟ اگر پاسخ مثبته این کار چقدر زمان میبره؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   ابتدا حوزه فعالیت خود را مشخص کنید بر مبنای آن کارگزاری خود را انتخاب کنید. انتقال وجه از طریق شماره شبا صورت می گیرد معمولا حداقل ۲ روز زمان برای جابجایی لازم است اما با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید

 4. سارا می گوید

  سلام
  آ یا کار گزاری بانک مسکن،همان خود بانک مسکن هست؟؟؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   شرکت کارگزاری بانک مسکن از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت گروه مالی بانک مسکن (سهامی عام) و شرکت مذکور نیز از شرکت‌های فرعی بانک مسکن است.

 5. وحید می گوید

  سلام من میخوام شروع کار کنم توی بورس نمیدونم کدوم کارگذاری بهتره؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   لیست کارگزاری های بورس

 6. احمد می گوید

  سلام
  با دیدن ویدئوی مصاحبه مدیر آگاه ازهرچه بورس و سهام است متنفر شدم.شما که بلد نیستی چهار کلمه درست و حسابی صحبت کنی چگونه به خودت اجازه میدی مسئولیت یک کارگزاری با این همه کاربر را بپذیری؟کسانی که به تو و تیمت هم اجازه فعالیت دادند از شما نفهمترند،در غیر اینصورت باید در این شرایط بحرانی به داد سهام داران می رسیدند

 7. بهاره می گوید

  لطفا یه کارگزاری خودتون معرفی کنید من کارگزاریم اگاه هستش واقعا داغونه ،قصد دارم کارگزاریم رو عوض کنم و کارگزاری با رتبه بالا زیاده و اگاه هم همینطور بود ،لطفا بر اساس تجربه تون خودتون معرفی کنید

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   لیست کارگزاری های بورس

 8. معصومه می گوید

  سلام رفتم احراز حویت برای کارگزاری مفید دفترپیشخوان گفتند کارگزاری مبین سرمایه واقتصادبیدارروهم اشانتیون انجام میدن من انجام دادم ولی ازکارگزاری اقتصاد بیدارپشیمانم چکار کنم

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   درصورتی که از طریق کارگزاری مذکور خریدی انجام داده اید در کارگزاری دیگر تغییر کارگزار ناظر انجام دهید در غیر اینصورت اگر از کارگزاری استفاده نکنید مشکلی پیش نمی آید

 9. ناشناس می گوید

  سلام دوستان من می خوام از کارگزاری آگاه کوچ کنم بنظر شما کارگزاری های بانکی چطورن؟لطفا راهنمایی کنید اگر کسی در کارگزاری بانکی هست نظرش را بفرمائید.

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   لیست کارگزاری های بورس

 10. علی می گوید

  من چطور میتونم کارگزینی عوض کنم این آگاه همش هنگ می‌کنه ?

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   نخستین روش آن است که به صورت حضوری به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه مراجعه کرده و با ارا‌ئه‌ی اصل و کپی شناسنامه، درخواست تغییر کارگزار خود را ثبت کنید.
   روش دوم آن است که به سایت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه مراجعه کرده و پس از دریافت و تکمیل فرم درخواست غیرحضوری تغییر کارگزار ناظر، آن را به همراه گواهی امضا از دفاتر اسناد رسمی برای شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پست کنید.
   روش آخر هم مراجعه به کارگزاری‌هایی است که در نماد معاملاتی موردنظر می‌توانند به عنوان کارگزار ناظر فعالیت کنند.

 11. Hamid می گوید

  بله
  باید در سامانه آنلاین کارگزاری تون ثبت اطلاعات بفرمایید

 12. جواد می گوید

  با سلام بنده قبلا در سیگنال احراز هویت م رو انجام دادم که مورد تایید سجام هم بوده برای کار گذاری باید دوباره احراز هویت انجام دهم.؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   باسلام دوست عزیز
   با توجه به شرایط موجود با پشتیبانی کارگزاری تماس بگیرید اگر راهکاری وجود داشته باشد راهنمایی می کند

 13. ابوالفض می گوید

  باسلام و خسته نباشید
  من در کارگزاری مفید ثبت نام کردم ولی هنوز بری احرازهویت اقدام نکردم و الان پشیمون شدم از ثبت نامم میتونم دیگ کلا برای احراز هویت نرم و یک کارگزاری دیگ ثبت نام کنم یا باید ثبت نامم کامل شه بعد بتونم تغییر کاگزاری بدم؟!
  ممنون از سایت خوبتون

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   لزومی بر اتمام مراحل احراز هویت برای یک کارگزاری و اقدام برای کارگزاری دیگر وجود ندارد

 14. amir می گوید

  سلام یه سوال داشتم لطفا بفرمایید معاملات آپشن سهام و آتی سهام رو کدوم کارگزاری ها انجام میدن

  1. خانه سرمایه می گوید
   1. محمد می گوید

    سلام . من برا کاگزاری مفید احراز هویت کردم و پیامی برام فرستادن گفتن حداکثر تا پنج روز کاری حساب من تایید میشه و الان ده روز شده هیچی برام نفرستادن و میرم تو سایت هنوز میگه کاربر مهمان به پشتیبان هم زنگ میزنم همش اشغاله …بنظرتون باید چکار کنم؟

    1. خانه سرمایه می گوید

     با سلام دوست عزیز
     تلاش کنید ارتباط شما با پشتیبانی برقرار شود

 15. محمد می گوید

  چرت ترین کارگذاری آگاه هستش.
  سیستمش اکثرا کنده و وسط معاملات بیرون میندازه شمارو.
  کلک زرق و برقشو نخورین مضخرفه
  همشون ب فکر جیب خودشونن.

 16. محمد می گوید

  چرت ترین کارگذاری آگاه هستش.
  سیستمش اکثرا کنده و وسط معاملات بیرون میندازه شمارو.
  کلک زرق و برقشو نخورین مضخرفه.

 17. رمضانی می گوید

  سلام دوستان در مورد کارگزاری بانکها کسی اطلاعاتی داره ایا خوب هستن یا نه؟؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   با مراجعه به لینک زیر از وضعیت کارگزاری مورد نظر کسب اطلاع کنید
   https://cfi.codal.ir/fa/?instituteKind=8&instituteType=9

 18. مجتبی می گوید

  سلام دوستان کارگزاری های بانک ها چطور هستن؟
  چون حسابم بانک ملی هست میخواستم کارگزاری ملی رو انتخاب کنم

 19. مریم اسدی می گوید

  سلام من تازه میخوام وارد بورس بشم لطفا راهنمایی کنید کدام کارگزاری بهتر هست به من مفید را پیشنهاد کرده بودن ولی الان از نظرات دوستان متوجه شدم مناسب نیست چکار کنم

  1. پژمان می گوید

   همه چیز تجربی و نسبی هست و این مشکلات بخاطر شلوغی و ورود افراد خیلی زیاد به بازار سرمایه است و درنتیجه همه کارگزاریها هم همین مشکلات رو کم و بیش دارند. کارگزاری مفید و آگاه بخاطر شلوغی خیلی زیادتر از بقیه ی کارگزاریها فاجعه شدن و خیلی قطعی سیستم دارن و پاسخگویی هم ندارن یا خیلی دیر و ناکافی هست. کارگزاری فارابی هم منوهاش خیلی شلوغ و درهم برهم هست . بین ۱۰۷ تا کارگزاری تفاوت برمیگرده به خدمات مشاوره و پاسخگویی که عمده اش خلوت بودن کارگزاری باعث این موضوع میشه. کارگزاران خلوت تر برای افراد تازه کار بیشتر توصیه میشه ضمن اینکه هروقت نخواستین یه کارگزار جدید میگیرین. خودم ۷ تا کارگزاری رو تست کردم و اکانتشون رو دارم. اقتصاد بیدار، آگاه ، مفید ، فارابی ، امین سهم ، توسعه معاملات کیان ، نهایت نگر. بین اینا نهایت نگر بخاطر منوهای رنگی متفاوت ، خدمات مشاوره ای رایگان ، سیستم پاسخگویی سریع و تلفنی مناسبتر بود. البته معنیش این نیست بقیه خوب نیستن . تمام کارگزاریها بر روی ۴ تا سامانه معاملاتی طراحی شدن: رایان هم افزا ، تدبیر پرداز ،صحرا ، داتکس . یعنی همه ی کارگزاریها یکی از این ۴ سامانه رو دارن. مثلا کارگزاری مفید از سامانه ی تدبیرپرداز استفاده میکنه ولی کارگزاری اقتصاد بیدار از سامانه ی رایان هم افزا و بانک پاسارگاد از داتکس و بقیه هم الی آخر. چندتا کارگزاری هم جدا از این ۴ تا سامانه برا خودشون سامانه متفاوتی طراحی کردن مثل نهایت نگر و آگاه و فارابی و….
   اگر خواستین کارگزاری بگیرین توصیه میکنم دوتا کارگزاری بگیرین که سامانه های معاملاتیشون با هم فرق داشته باشه.مثلا هم از کارگزاریهایی که رایان هم افزا دارن و هم از کارگزاریهای تدبیرپرداز بگیرین. چون در شلوغی بازار ممکنه یکیش به مشکل بخوره . من کیان و نهایت نگر رو پیشنهاد میکنم.البته لیستشون روی بعضی سایتها نوشتن که کدوم کارگزاری از کدوم سامانه معاملاتی استفاده میکنه.و نکته آخر اینکه این روزها بلا استثنا همه کارگزاریها مشکلات رو دارن.

 20. مازیار می گوید

  خوب شد نظرات دیدم واقعا خیلی بد هست جو بیشتر سایت ها باعث شده بود بین مفید و آگاه شک داشته باشم کدام بهترین کارگزاری هست اما الان فهمیدم این ۲ تا از همه بدتر هستند دست همه کسایی که از تجربه هاشون نوشتند و باعث می شوند دیگران اشتباه نکنند درد نکند

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.