بهترین کارگزاری های بورس سهام کدامند تا اقدام به دریافت کد معاملاتی کنم؟

بهترین کارگزاری های بورس سهام تهران

بهترین کارگزاری های بورس سهام تهران

همواره یکی از دغدغه‌های افراد مختلف در سرتاسر دنیا این است که در فعالیت‌های با بازدهی بالا سرمایه‌گذاری کنند و این موضوع در کشور ما نیز مستثنی نیست. یکی از فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری در اقتصاد ما سرمایه‌گذاری در بورس است که خوشبختانه این موضوع در کشور ما روزبه‌روز نقش پررنگ‌تری به خود می‌گیرد. حال افراد برای ورود به بازار سرمایه یا همان بورس چه اقداماتی را بایستی انجام دهند؟ اولین گام اقدام به افتتاح حساب در یکی از کارگزاری‌های مورد تائید سازمان بورس است. در حال حاضر تعداد کارگزاری‌های موجود در کشور بسیار زیاد می‌باشد و این سؤال را نزد سرمایه‌گذار ایجاد می‌نماید که بهترین کارگزاری های بورس سهام کدامند تا اقدام به افتتاح حساب کنم؟

کارگزاری های بورس چه کسانی هستند؟

ٖ

شما برای ورود به هر عرصه سرمایه‌گذاری بایستی به یکی از نهادها مراجعه نمایید. مثلاً جهت افتتاح سپرده بانکی بایستی به یکی از شعب بانک‌های مورد تائید بانک مرکزی مراجعه نمایید و یا جهت اخذ بیمه شخص ثالث به یکی از شعب بیمه؛ به‌طور مشابه وقتی می‌خواهید وارد بورس و سرمایه‌گذاری در آن بشوید بایستی اقدام به افتتاح حساب در یکی از شعب کارگزاری‌های مورد تائید سازمان بورس بشوید. درواقع کارگزاری‌ها نقش واسطی را بین سرمایه‌گذاران و بازار سرمایه ایفا می‌کنند و سخت‌افزارهای لازم جهت تسهیل معاملات را فراهم می‌کنند. برای اینکه اهمیت نقش کارگزاری‌ها برای شما ملموس بشود فرض کنید که کارگزاری‌ها وجود نداشتند. در این صورت شما بایستی به‌صورت حضوری در تالار بورس واقع در خیابان حافظ حاضر می‌شدید و دائماً درخواست‌های خود را در بین سایر حاضرین در تالار اعلام می‌کردید تا بالاخره درخواست شما اجرایی شده و معاملات انجام می‌پذیرفت.

بنابراین کارگزاران با به‌کارگیری معامله گران مختلف و جایگاه‌های مختلف معاملاتی این بخش را خود به عهده گرفته و از این دریچه معاملات را برای شما تسهیل می‌نمایند. در ازای ارائه این خدمات مهم کارمزدی را از شما دریافت می‌کنند. لازم به ذکر است که کارمزد معاملات از سوی سازمان بورس به‌صورت بخشنامه‌ای به تمام کارگزاران اعلام می‌گردد و در حال حاضر نرخ آن ثابت است که در مقالات بعدی به این مبحث خواهیم پرداخت. شما به‌عنوان یکی از علاقه‌مندان به ورود به بورس بایستی به یکی از کارگزاران مراجعه کرده و کد بورسی دریافت نمایید. لیست کارگزاری های بورس را در اینجا می توانید ببینید.

✔ انتخاب بهترین کارگزاری های بورس سهام

در بالا در مورد اصلی‌ترین وظیفه کارگزاری‌ها مطالبی رو خدمت شما بیان نمودیم. اما چگونه از بین ده‌ها کارگزاری موجود یکی را انتخاب نماییم. در ادامه مطالبی را در این رابطه، خدمت شما ارائه می‌دهیم تا موضوع برای شما شفاف‌تر گردد. کارگزاری‌ها در کنار وظیفه اصلی خود عموماً خدمات متنوعی را ارائه می‌کنند که وجود هرکدام از آن‌ها می‌تواند یک فاکتور مثبت برای شما به‌حساب آید.

بهترین کارگزاری های بورس سهام تهرانرتبه کارگزاری ها؟

سازمان بورس و اوراق بهادار بر مبنای معیارهایی همچون مبلغ گردش( مجموع خریدوفروش را گردش می‌گویند)، تعداد کارکنان و مدرک آن‌ها و … کارگزاران فعال در بازار بورس اوراق بهادار را رتبه‌بندی می‌کند. بر این اساس رتبه‌های الف، ب و ج به کارگزاران داده‌شده تا از این دریچه سرمایه‌گذاران با چشم‌انداز بهتری بتوانند به این معیار مهم توجه نمایند. البته باید به این نکته توجه فرمایید که تعداد کارگزاران دارای رتبه الف بسیار زیاد بوده و واقعاً توجه به این تک آیتم می‌تواند شما را با خطای در تصمیمی گیری مواجه نماید. نمونه ای از رتبه بندی کارگزاری های بورسی را می توانید با کلیک بر اینجا مشاهده نمایید تا بهترین کارگزاری های بورس را بیابید.

نام کارگزاریرتبه اکتسابی در آخرین رتبه بندی سال ۱۳۹۶
آگاهالف
پارسیانالف
بانک ملتالف
بانک سپهالف
بانک پاسارگادالف
بانک صادراتالف
حافظالف
مفیدالف
بانک کشاورزیالف
تامین سرمایه نوینالف
تدبیرگران فرداالف
نهایت نگرالف
بانک آیندهالف
بانک مسکنالف
سهم آشناالف
بانک تجارتالف
مبین سرمایهالف
بانک سامانالف
خبرگان سهامالف
بورس بهگزینالف
آراد ایرانیانالف
نواندیشان بازار سرمایهالف
بهمنالف
اقتصاد بیدارالف
دنیای خبرهالف
توسعه سرمایه دنیاالف
فارابیالف
بانک ملی ایرانالف
ارگ هومنالف
ایساتیس پویاالف
راهنمای سرمایه‌گذارانالف
کالای خاورمیانهالف
بانک خاورمیانهالف
امین آویدالف
بانک رفاه کارگرانالف
سرمایه و دانشالف
اردیبهشت ایرانیانالف
آتیهالف
بانک توسعه صادراتالف
مهر اقتصاد ایرانیانالف
بانک اقتصاد نوینالف
صبا تأمینالف
آتی ساز بازارالف
آبانالف
بانک صنعت و معدنالف
بورس بیمه ایرانالف
سرمایه گذاری ملی ایرانالف
بانک دیالف
امین سهمالف
بانک انصارالف
توسعه سهندالف
مهرآفرینالف
اطمینان سهمالف
تدبیرگرسرمایهالف
آینده نگر خوارزمیالف
توسعه اندیشه داناالف
پارس نمودگرالف
ساو آفرینالف
آثلالف
توسعه فرداالف
سهام گستران شرقالف
صبا جهادالف
شهرالف
سهام بارزالف
رضویالف
آرمان تدبیر نقش جهانالف
آفتاب درخشان خاورمیانهالف
آرمون بورسالف
بانک کارآفرینالف
پیشگامان بهپرورالف
پارس ایده بنیانالف
سی ولکسالف
فیروزه آسیاب
بورسیرانالف
مشاوران سهامب
شاخص سهامب
جهان سهمب
ایمن بورسب
بورس ابرازب
ارزش آفرین الوندب
کارآمدب
راهبرد سرمایه‌گذاری
ایران سهام
ب
سیمابگونب
ملل(عمران فارس)ب
فولاد مبناب
پگاه یاوران نوینب
ایران سهمب
برهان سهندب
سهام پژوهان شایانب
بازار سهامب
نماد شاهدانب
آپاداناب
ستاره جنوبب
آریا بورسب
آریا نوینب
سپهر باستانب
امید سهمب
بهین پویاب
سهم یارج
آبتین استاکج
سهم آذینج
دنیای نوینج
توازن بازارغیر مشمول رتبه بندی
مدبر آسیاغیر مشمول رتبه بندی

حضور فعال در بازارهای معاملاتی مختلف

در بازار سرمایه، بازارهای معاملاتی متفاوتی وجود دارد که به‌طور خلاصه در این رابطه مهم‌ترین آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

? انواع بورس در ایران

۱⃣ بورس سهام: این بازار خود به سه بازار بورس، فرابورس عادی و فرابورس پایه تقسیم‌بندی می‌شود و در آن سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در سازمان بورس مورد معامله قرار می‌گیرد و سهام پذیرفته‌شده در هرکدام از سه بازار فوق دارای استانداردهایی هستند و ریسکی‌ترین بازار در بین این سه، بازار پایه است که شرکت‌های فعال در آن دارای پایین‌ترین درجه اطمینان سرمایه‌گذاری هستند. با این‌ وجود در این بازار نیز می‌توان بازدهی‌های معقولی کسب کرد.

۲⃣ بورس کالا: در این بازار کالاهای مختلفی همچون محصولات پتروشیمی، فلزی، کشاورزی و … وجود دارد که معمولاً اشخاص حقوقی در آن در نقش خریدار ظاهر می‌گردند. هم‌چنین در این بازار کالاهایی همچون سکه و زعفران که در قالب قرارداد مشتقه (آتی) مورد معامله قرار می‌گیرند وجود دارد که عموماً افراد حقیقی در این حوزه بسیار فعال هستند و درصورتی‌که قراردادها منجر به تحویل فیزیکی بشود از طریق این بازار انجام خواهد پذیرفت.

یک مطلب جالب دیگر بخوانید:  قرارداد آتی زعفران چیست و در بورس کالا چگونه معامله می شود

۳⃣ بازار مشتقات: این بازارها در راستای حفظ سرمایه افراد در مقابل نوسانات شدید قیمت دارایی‌های مختلف مانند گندم، ذرت، طلا ایجادشده است و با توجه به نوع کالای هدف، معامله گران حقیقی یا حقوقی در آن حاضر خواهند بود. امروزه این بازار با سرعت روزافزونی در حال توسعه بوده و معامله گران حقیقی نقش پررنگی را در برخی از بخش‌های بازار مشتقات مانند سکه طلا ایفا می‌کنند.

۴⃣ بورس انرژی: در این بازار کالاهای حوزه انرژی مانند برق، برخی از محصولات پتروشیمی مانند متانول و بشکه‌های نفت مورد معامله قرار می‌گیرد.

همان‌طور که مشاهده می‌فرمایید تمامی بازارهای مورداشاره با توجه به علایق افراد حقیقی و سطح ریسک‌پذیری آن‌ها می‌تواند از جذابیت‌های زیادی برخوردار باشد. بنابراین هرچه دسترسی شما به بازارهای فوق بیشتر باشد این موضوع برای شما می‌تواند مناسب‌تر باشد. لازم به ذکر است که اغلب کارگزاری‌ها در بازار اوراق بهادار(سهام) فعال می‌باشند ولی حضور در سایر بازارها برای تمامی کارگزاری‌ها صدق نمی‌کند و درصورتی‌که شما فکر می‌کنید که علاوه بر بازار اوراق ممکن است در بازارهای دیگری فعالیت نمایید بایستی در انتخاب کارگزاری خود دقت بیشتری خرج دهید و جستجوی دقیق‌تری را انجام دهید.

☑ داشتن سیستم معاملاتی بهینه

یکی از نکات مهمی که بایستی به آن توجه داشته باشید داشتن سیستم معاملاتی آنلاین بهینه از سوی کارگزاری‌ها است. فرض کنید که شما می‌خواهید معامله‌ای انجام دهید اما کارگزار شما با شرکتی قرارداد بسته است که سیستم  آن دارای قطعی‌های زیادی است. در چنین حالتی ممکن است که شما فرصت‌های جذاب معامله‌گری را از دست بدهید. لازم به ذکر است که رایان هم‌افزا، تدبیر پرداز و صحرا جزو رایج‌ترین سیستم‌های معاملاتی محسوب می‌باشند. یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با سیستم‌های معاملاتی باید در نظر بگیرید خدماتی است که شما با ورود به‌حساب آنلاین خود دریافت می‌نمایید. مثلاً مشاهده آمار و ارقام و اطلاعات از خریدوفروش، مشاهده نمودارهای سهام، مشاهده p/e بر اساس آخرین صورت مالی شرکت‌ها و … جزو این خدمات است که البته این موضوع را در کنار سرعت‌بالای معاملات قرار دهید تا به یک نتیجه‌گیری مطلوب در خصوص گزینش بهترین کارگزاری های بورس دست پیدا کنید.

☑ در دسترس بودن کارگزاری

موقعیت مکانی بورس اوراق بهادار و سایر بورس‌ها در تهران است درحالی‌که سرمایه‌گذاران در سطح کشور پراکنده می‌باشند. به همین دلیل کارگزاران در جهت جذب سرمایه‌های مردم در سایر شهرها اقدام به تأسیس شعب در شهرهای دیگر می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که سرمایه‌های سنگین‌تری در این کارگزاری‌ها واردشده و درنتیجه رتبه بالاتری را کسب نمایند. عموماً این کارگزارها خدمات بهینه‌تری را نیز ارائه می‌کنند. بنابراین با توجه به محل سکونت خود ارزیابی کنید که از بین کارگزاری‌هایی که با توجه به دیگر معیارها در رتبه خوبی قرار دارند در نزدیکی محل سکونت شما هستند یا خیر؟ در نتیجه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب بهترین کارگزاری های بورس در دسترس بودن و نزدیک بودن به شما است.

یک مطلب جالب دیگر بخوانید:  چطور نزدیکترین کارگزاری بورس را به خود پیدا کنیم؟

☑ پاسخگویی مناسب

چنانچه شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار فعال در بازار سرمایه فعالیت نمایید ( یعنی دائماً به خریدوفروش در بازه‌های زمانی مختلف بپردازید) در طول دوران معاملات خود بارها به مشکلات مختلفی در محیط معامله‌گری روبه‌رو خواهید شد. بنابراین این مسئله مهمی است که پاسخگویی مناسبی از سوی کارگزاری دریافت نمایید.

☑ ارائه خدمات مشاوره

افرادی که وارد حوزه سرمایه گذاری در بورس می‌شوند سرمایه‌های متفاوتی دارند بعضاً از چند صد هزار تومان تا چند ده میلیارد تومان. به همین دلیل با توجه به گستردگی سرمایه‌گذاری و سطح دانش معامله گران لازم است تا افراد خبره سرمایه‌گذاری به این افراد مشاوره‌های لازم در خصوص خریدوفروش سهام و سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری موجود ارائه بدهند. بنابراین کارگزاری که خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد قطعاً می‌تواند گزینه بهتری بابت سرمایه‌گذاری به‌حساب آید. هم‌چنین بهترین کارگزاری های بورس در جهت کمک به سرمایه‌گذاران به‌منظور انجام معاملات منطقی و سودآور، اقدام به برگزاری کلاس آموزش بورس متعددی می‌کنند و در این راستا خدمات متنوع‌تری را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند.

☑ داشتن تنوع خدمات

کارگزاری‌ها در کنار خدمت اصلی واسطه‌گری خود، می‌توانند در حوزه‌های دیگری هم چون سبدگردانی، ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری و … فعالیت نمایند. همان‌طور که پیش‌ از این ذکر شد، سرمایه‌گذاری در سهام به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌پذیرد. در حقیقت صندوق‌های سرمایه‌گذاری باهدف جذب سرمایه علاقه‌مندانی است که به هر دلیلی امکان معامله به‌صورت شخصی ندارند، تأسیس‌شده‌اند. ضمن آنکه سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند به‌عنوان یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری پیش روی افراد باشد تا از این طریق تنوع‌بخشی لازم در سرمایه‌گذاری را کامل نمایند. هم‌چنین ممکن است در برهه‌ای از زمان به هر دلیلی نتوانید شخصاً معامله نمایید و از طرفی نمی‌خواهید واحدهای صندوق را خریداری نمایید. در این حالت یکی از گزینه‌های پیش روی شما سپردن سرمایه به یک سبدگردان است و در این راستا چنانچه یک کارگزاری خدمات سبدگردانی را نیز ارائه نماید برای شما بهتر خواهد بود و در واقع سرعت عمل شما را بالا خواهد برد.

☑ تخفیف معاملاتی

همان‌طور که پیش‌ از این ذکر شد کارگزاران بابت خدمات ارائه‌شده درصدی را تحت عنوان کارمزد از سرمایه‌گذاران دریافت می‌کنند. حال برخی از کارگزاران در جهت ایجاد خدمات جذاب اقدام به ارائه تخفیفات معاملاتی می‌کنند به این معنی که بابت خرید یا فروش معامله گران مبلغ کمتری را تحت عنوان کارمزد دریافت می‌کنند و این موضوع می‌تواند در کنار ایده آل بودن سایر موارد، یک فاکتور بسیار مهم تلقی گردد.

☑ ارائه اعتبار معاملاتی

برخی از کارگزاران با توجه به سطح گردش و یا حجم سرمایه افراد اقدام به ارائه اعتبار به معامله گران می‌کنند. برای مثال فردی که یک میلیارد تومان گردش داشته است اعتبار یک‌ماهه ۳۰ میلیون تومانی اعطا می‌کند و با توجه به شرایط بازپرداخت آن یک‌ماهه تا سه‌ماهه تعیین می‌گردد( البته تایم بازپرداخت کاملاً تابع شرایط متفاوت است و مورد ذکرشده صرفاً یک نمونه بود). این موضوع برای بسیاری از افراد یک نکته مهم تلقی می‌گردد چون بعضاً افراد خبره با توجه به اعتبار اخذشده سودهای سرشاری را کسب می‌کنند که موضوع جذابی به شمار می‌رود. هم‌چنین برخی از کارگزاری‌ها تحت شرایطی اقدام به اعطای اعتبار جهت خرید عرضه اولیه می‌کنند که این موضوع نیز می‌تواند جذابیت خاص خودش را در انتخاب بهترین کارگزاری های بورس داشته باشد.

مؤلف: احمد لحیم گرزاده

به این مقاله امتیاز دهید

میانگین امتیازات: 3.1 / 5. تعداد امتیاز: 9

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز میدهید

302 دیدگاه
 1. فرزانه امیری می گوید

  کارگزاری مفید گندش رو در آورده برای ورود به سامانه آنلاین پلاسش باید ۱۲۳۵ بار نام کاربری و رمژثز ورود را وارد کرد و وقتی وارد شد دیگه تایم معامله از دست رفته .
  آقا خجالت بکشید این همه کارمزد از ملت میگیرید یه ذره به سیستمتون برسید الان ۲۰ روز تو این کارگزاری هستم یه بار نشده با اولین ورود نام کاربری و رمز عبور بتونم وارد بشم و یه معامله درست و درمون انجام بدم . فقط باید گفت خدا مرگتان بدهد با این سیستمتان

 2. آصفی می گوید

  من کارگزاری مفید را انتخاب کردم پس از دوساعت کدمعاملاتی برایم ارسال شد و فردای ثبت نام اجازه ورود به بورس و خرید به من داده شد فعلا تا اینجا راضی هستم

 3. محسن می گوید

  سلام من کارگزاری دلیران پارس رو تازه آشنا شدم بنظرم که پشتیبانیشون خیلی خوبه هم کد بورسی و احراز هویتم سریع انجام شد هم بر عکس آگاه سیستم های معاملاتیشون قطعی نداره

 4. امیر می گوید

  کارگزاری مفید متاسفانه افتضاحترین کارگزاری به لحاظ پاسخگویی به مشتریان بوده و در معاملات اصلا چابک عمل نمیکند

 5. فتحی می گوید

  یکی از آشغال ترین کارگزاری ها مفیده که اصلأ مفید نیست و هزار تا ایراد داره. عمده مشکلاتش اینا هستند.
  ۱- هیچکس جوابگو نیست.
  ۲- سامانه آنلاین اصلأ بدرد نمیخوره.
  ۳- راهنمایی کاربران ضعیف.
  ۴- خرید عرضه های اولیه اتومات برای کاربران پر اشتباه و عدم خرید هستش.
  ۵- هیچگونه خدماتی نظیر وام یا تخفیف کارمزد و غیره نداره.

 6. امین می گوید

  اشغال ترین کارگذاری کارگذاری دی هست امروز ۲۵ دقیقه پشت خط بودم که ۱۵ دقیقه اش نفر اول صف انتظار بودم دیدم انگار هیچ کس پشت اپراتور نیست! مجبور شدم قطع کنم بعدش شماره مدیریت رو گرفتم میگه به من مربوط نیست تلفن رو قطع کرد اگر به مدیر کار گذاری عدم پاسخگوی اپراتور بستگی نداره به کی بستگی داره؟؟؟؟

 7. رسول عتیق می گوید

  من با کارگزاری های مختلف از جمله اقتصاد بیدار اگاه ومفید و خوارزمی کار کردم از نظر من اقتصادبیدار و خوارزمی بهترین هستند

 8. م می گوید

  سلام من پشیمونم ثبتنام کردم مفید. امروز واریز پولمو گرف به یه ثانیه وموقع اولین معامله هی اخطار داد تا آخر هی بر اون اولو آخره بنیانگذار مفید هر چی جادارین بفرستین مدیونید نفرستید یه ملعونی نیس این خسارتای به ما رو جواب بده انشاالله که بلا بر اولو آخرتون ببارد

  1. علی می گوید

   من هم پشیمونم مفید پیامک تبلیغاتی فرستاده بود گول خوردم

 9. اسماعیل می گوید

  کارگزاری مفید افتضاحه نه از اون زمان تایید احراز هویت چند هفته ای اخیرش و نه پاسخگویی. میره رو انتظار حدود یک ساعت پشت خط بعد قطع میشه . خوب چرا میزنی الف؟

 10. Hashem می گوید

  سلام من تازه وارد هستم ونظرات شمارا خوندم واستفاده کردم بیشتر دوستان ازکارگذاری آگاه ناراضی هستن
  من مرحله احرازهویت انجام دادم اما متاسفانه کارگذاری اگاه هنوز احرازهویت راقبول نکرده سیستم عقب مونده

 11. حسین پور می گوید

  متاسفانه هر سهمی از کارگزاری مفید میفروختم بجای اینکه به قدرت خریدم اضافه بشه کمتر میشد آخرش کارگزاری ۷م از قدرت خرید من کم کرد و اصلن هم پاسخگو نبود.
  من میتونستم امروز که دوشنبه ۲۹ اردیبهشت بود کلی خرید بزنم و سود کنم متاسفانه با دزدای سر گردنه مواجه شدم
  کارگزاری مفید بدون این پولا خوردن نداره
  این عین بی شرفی و از یک ایرانی باشرف همچین کارایی سر نمیزنه

 12. محمدی می گوید

  کارگزاری آگاه خیلی بد شده اکثر موارد سیستمشون یا کنده یا هنگ میکنه و همیشه خیلی سرشون شلوغه و پاشخگو نیستند

 13. بهاره می گوید

  بدترین کارگزاری مفیده،الان بیش از یک هفته است که احراز هویت شدم ،اما هنوز ایمیل کد کاربری و رمز عبور برام ارسال نشده،واقعا افتضاحه،پشتیبانی شون جواب نمی ده،چت آنلاین وصل به یک رباته و من واقعا نمی دونم چیکار کنم؟

 14. مسعود می گوید

  آگاه بینهایت مزخرف شده.قطعی های پیاپی. خرید انجام میشه تو پرتفوی تو نیست. تقاضا منفی ۵ سهام ثبت میزنی تو صف فروش چند میلیونی، تو مثبت ۲ و ۳ تازه تایید میشه! گاهی اصلا بالا نمیاد! اختلاف فاحش با تابلوی کارگزاری… سهم فروخته میشه تا سه روز بعد تو پورتفو هست و… دهها مشکل اعصاب خورد کن که در جاییکه ثانیهها اهمیت داره باعث ضررت میشه… هیچ وقت هم زیربار نمیرن!!

 15. عباس می گوید

  یه کارگزاری خوب معرفی کنید دوستان دمتون گرم

  1. پشتیبان می گوید

   با سلام و احترام،
   با مراجعه به سایت سازمان بورس به لیست کارگزاران مورد تایید سازمان بورس دسترسی خواهید داشت.

 16. محمد می گوید

  پیشنهادم به دوستان استفاده از کارگزاری های کوچک که سیستم های معاملاتی مناسبی دارن هست.
  من خودم دلیران پارس هستم و واقعا عالی هست و امروز هم تونستم خساپا سر خط با سامانه انلاین بخرم.

 17. R.S. می گوید

  با سلام
  کارگزاری فارابی در روزهای مورد نیاز اصلا پاسخگو نیستند. امروز حداقل چندین ساعت تماس گرفتم بابت سفارشی که پول بلوکه شده بود ولی خرید هم نمی کرد تا پاسخگو باشند آخرش هم نخرید و در بهترین شرایط که می توانستم خرید کنم یک سهم هم برایم نخرید و کسی هم جوابی نداد. این کارگزاری ها هر چه بیشتر اسم در کرده اند خدمات شان از همه بدتره. به نظرم کارگزاری بانک ها از فارابی و مفید و آگاه بهتر باشند.

 18. نازنین منصوری می گوید

  با سلام
  من به تازگی کد بورسی گرفتم ولی آماتور هستم و اصلا روش خرید و فروش وارد نیستم و حتی اطلاع ندارم که باید چطور شرکت های پر سود را انتخاب کرد لطفا مقاله یا کتابی در این زمینه که من را راهنمایی کند به بنده معرفی بفرمایید
  متشکرم

 19. الیاس می گوید

  دوستان دقیقا همین مشکلات توی کارگزاری فارابی هم هست. بقول دوستمون قیمتا همینجوری جلو چشمت میره بالا و شما کاری نمیتونی انجام بدی، چون فارابی همیشه خسته و داغونه

 20. پیام می گوید

  کاگرازی فارابی بهتر از همشونه،جوتب تلفن هارو میدن،پشتیبانی خوبی داره،من راضیم

  1. مریم می گوید

   مذخرف ترین کارگزاری فارابی. هر روز قطعع هر روز قطع لطفا دروغ نگین به مردم

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.