خانه سرمایه

بهترین کارگزاری های بورس سهام تهران

بهترین کارگزاری های بورس سهام تهران

همواره یکی از دغدغه‌های افراد مختلف در سرتاسر دنیا این است که در فعالیت‌های با بازدهی بالا سرمایه‌گذاری کنند و این موضوع در کشور ما نیز مستثنی نیست. یکی از فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری در اقتصاد ما سرمایه‌گذاری در بورس است که خوشبختانه این موضوع در کشور ما روزبه‌روز نقش پررنگ‌تری به خود می‌گیرد. حال افراد برای ورود به بازار سرمایه یا همان بورس چه اقداماتی را بایستی انجام دهند؟ اولین گام اقدام به افتتاح حساب در یکی از کارگزاری‌های مورد تائید سازمان بورس است. در حال حاضر تعداد کارگزاری‌های موجود در کشور بسیار زیاد می‌باشد و این سؤال را نزد سرمایه‌گذار ایجاد می‌نماید که بهترین کارگزاری های بورس سهام کدامند تا اقدام به افتتاح حساب کنم؟

کارگزاری های بورس چه کسانی هستند؟

ٖ

شما برای ورود به هر عرصه سرمایه‌گذاری بایستی به یکی از نهادها مراجعه نمایید. مثلاً جهت افتتاح سپرده بانکی بایستی به یکی از شعب بانک‌های مورد تائید بانک مرکزی مراجعه نمایید و یا جهت اخذ بیمه شخص ثالث به یکی از شعب بیمه؛ به‌طور مشابه وقتی می‌خواهید وارد بورس و سرمایه‌گذاری در آن بشوید بایستی اقدام به افتتاح حساب در یکی از شعب کارگزاری‌های مورد تائید سازمان بورس بشوید. درواقع کارگزاری‌ها نقش واسطی را بین سرمایه‌گذاران و بازار سرمایه ایفا می‌کنند و سخت‌افزارهای لازم جهت تسهیل معاملات را فراهم می‌کنند. برای اینکه اهمیت نقش کارگزاری‌ها برای شما ملموس بشود فرض کنید که کارگزاری‌ها وجود نداشتند. در این صورت شما بایستی به‌صورت حضوری در تالار بورس واقع در خیابان حافظ حاضر می‌شدید و دائماً درخواست‌های خود را در بین سایر حاضرین در تالار اعلام می‌کردید تا بالاخره درخواست شما اجرایی شده و معاملات انجام می‌پذیرفت.

بنابراین کارگزاران با به‌کارگیری معامله گران مختلف و جایگاه‌های مختلف معاملاتی این بخش را خود به عهده گرفته و از این دریچه معاملات را برای شما تسهیل می‌نمایند. در ازای ارائه این خدمات مهم کارمزدی را از شما دریافت می‌کنند. لازم به ذکر است که کارمزد معاملات از سوی سازمان بورس به‌صورت بخشنامه‌ای به تمام کارگزاران اعلام می‌گردد و در حال حاضر نرخ آن ثابت است که در مقالات بعدی به این مبحث خواهیم پرداخت. شما به‌عنوان یکی از علاقه‌مندان به ورود به بورس بایستی به یکی از کارگزاران مراجعه کرده و کد بورسی دریافت نمایید. لیست کارگزاری های بورس را در اینجا می توانید ببینید .

یک مطلب جالب دیگر بخوانید؛  آموزش گام به گام ثبت نام در بورس و دریافت کد بورسی از کارگزاری

✔ انتخاب بهترین کارگزاری های بورس سهام

در بالا در مورد اصلی‌ترین وظیفه کارگزاری‌ها مطالبی رو خدمت شما بیان نمودیم. اما چگونه از بین ده‌ها کارگزاری موجود یکی را انتخاب نماییم. در ادامه مطالبی را در این رابطه، خدمت شما ارائه می‌دهیم تا موضوع برای شما شفاف‌تر گردد. کارگزاری‌ها در کنار وظیفه اصلی خود عموماً خدمات متنوعی را ارائه می‌کنند که وجود هرکدام از آن‌ها می‌تواند یک فاکتور مثبت برای شما به‌حساب آید.

بهترین کارگزاری های بورس سهام تهران

? رتبه کارگزاری

سازمان بورس و اوراق بهادار بر مبنای معیارهایی همچون مبلغ گردش( مجموع خریدوفروش را گردش می‌گویند)، تعداد کارکنان و مدرک آن‌ها و … کارگزاران فعال در بازار بورس اوراق بهادار را رتبه‌بندی می‌کند. بر این اساس رتبه‌های الف، ب و ج به کارگزاران داده‌شده تا از این دریچه سرمایه‌گذاران با چشم‌انداز بهتری بتوانند به این معیار مهم توجه نمایند. البته باید به این نکته توجه فرمایید که تعداد کارگزاران دارای رتبه الف بسیار زیاد بوده و واقعاً توجه به این تک آیتم می‌تواند شما را با خطای در تصمیمی گیری مواجه نماید. نمونه ای از رتبه بندی کارگزاری های بورسی را می توانید با کلیک بر اینجا مشاهده نمایید تا بهترین کارگزاری های بورس را بیابید.

نام کارگزاریرتبه اکتسابی در آخرین رتبه بندی سال ۱۳۹۶
آگاه
الف
پارسیان
الف
بانک ملتالف
بانک سپهالف
بانک پاسارگادالف
بانک صادراتالف
حافظالف
مفیدالف
بانک کشاورزیالف
تامین سرمایه نوین
الف
تدبیرگران فرداالف
نهایت نگرالف
بانک آیندهالف
بانک مسکنالف
سهم آشناالف
بانک تجارتالف
مبین سرمایهالف
بانک سامانالف
خبرگان سهامالف
بورس بهگزینالف
آراد ایرانیانالف
نواندیشان بازار سرمایهالف
بهمنالف
اقتصاد بیدارالف
دنیای خبرهالف
توسعه سرمایه دنیاالف
فارابیالف
بانک ملی ایرانالف
ارگ هومنالف
ایساتیس پویاالف
راهنمای سرمایه‌گذارانالف
کالای خاورمیانهالف
بانک خاورمیانهالف
امین آویدالف
بانک رفاه کارگرانالف
سرمایه و دانشالف
اردیبهشت ایرانیانالف
آتیهالف
بانک توسعه صادراتالف
مهر اقتصاد ایرانیانالف
بانک اقتصاد نوینالف
صبا تأمینالف
آتی ساز بازارالف
آبانالف
بانک صنعت و معدنالف
بورس بیمه ایرانالف
سرمایه گذاری ملی ایرانالف
بانک دی
الف
امین سهمالف
بانک انصارالف
توسعه سهندالف
مهرآفرینالف
اطمینان سهمالف
تدبیرگرسرمایهالف
آینده نگر خوارزمیالف
توسعه اندیشه داناالف
پارس نمودگرالف
ساو آفرینالف
آثلالف
توسعه فرداالف
سهام گستران شرقالف
صبا جهادالف
شهرالف
سهام بارزالف
رضویالف
آرمان تدبیر نقش جهانالف
آفتاب درخشان خاورمیانهالف
آرمون بورس
الف
بانک کارآفرینالف
پیشگامان بهپرورالف
پارس ایده بنیانالف
سی ولکسالف
فیروزه آسیاب
بورسیرانالف
مشاوران سهامب
شاخص سهامب
جهان سهمب
ایمن بورسب
بورس ابرازب
ارزش آفرین الوندب
کارآمدب
راهبرد سرمایه‌گذاری
ایران سهام
ب
سیمابگونب
ملل(عمران فارس)ب
فولاد مبناب
پگاه یاوران نوینب
ایران سهمب
برهان سهندب
سهام پژوهان شایانب
بازار سهامب
نماد شاهدانب
آپاداناب
ستاره جنوبب
آریا بورسب
آریا نوینب
سپهر باستانب
امید سهمب
بهین پویاب
سهم یارج
آبتین استاکج
سهم آذینج
دنیای نوینج
توازن بازارغیر مشمول رتبه بندی
مدبر آسیاغیر مشمول رتبه بندی

حضور فعال در بازارهای معاملاتی مختلف

در بازار سرمایه، بازارهای معاملاتی متفاوتی وجود دارد که به‌طور خلاصه در این رابطه مهم‌ترین آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

? انواع بورس در ایران

۱⃣ بورس سهام: این بازار خود به سه بازار بورس، فرابورس عادی و فرابورس پایه تقسیم‌بندی می‌شود و در آن سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در سازمان بورس مورد معامله قرار می‌گیرد و سهام پذیرفته‌شده در هرکدام از سه بازار فوق دارای استانداردهایی هستند و ریسکی‌ترین بازار در بین این سه، بازار پایه است که شرکت‌های فعال در آن دارای پایین‌ترین درجه اطمینان سرمایه‌گذاری هستند. با این‌ وجود در این بازار نیز می‌توان بازدهی‌های معقولی کسب کرد.

۲⃣ بورس کالا: در این بازار کالاهای مختلفی همچون محصولات پتروشیمی، فلزی، کشاورزی و … وجود دارد که معمولاً اشخاص حقوقی در آن در نقش خریدار ظاهر می‌گردند. هم‌چنین در این بازار کالاهایی همچون سکه و زعفران که در قالب قرارداد مشتقه (آتی) مورد معامله قرار می‌گیرند وجود دارد که عموماً افراد حقیقی در این حوزه بسیار فعال هستند و درصورتی‌که قراردادها منجر به تحویل فیزیکی بشود از طریق این بازار انجام خواهد پذیرفت.

یک مطلب جالب دیگر بخوانید؛  قرارداد آتی زعفران چیست و در بورس کالا چگونه معامله می شود

۳⃣ بازار مشتقات: این بازارها در راستای حفظ سرمایه افراد در مقابل نوسانات شدید قیمت دارایی‌های مختلف مانند گندم، ذرت، طلا ایجادشده است و با توجه به نوع کالای هدف، معامله گران حقیقی یا حقوقی در آن حاضر خواهند بود. امروزه این بازار با سرعت روزافزونی در حال توسعه بوده و معامله گران حقیقی نقش پررنگی را در برخی از بخش‌های بازار مشتقات مانند سکه طلا ایفا می‌کنند.

۴⃣ بورس انرژی: در این بازار کالاهای حوزه انرژی مانند برق، برخی از محصولات پتروشیمی مانند متانول و بشکه‌های نفت مورد معامله قرار می‌گیرد.

همان‌طور که مشاهده می‌فرمایید تمامی بازارهای مورداشاره با توجه به علایق افراد حقیقی و سطح ریسک‌پذیری آن‌ها می‌تواند از جذابیت‌های زیادی برخوردار باشد. بنابراین هرچه دسترسی شما به بازارهای فوق بیشتر باشد این موضوع برای شما می‌تواند مناسب‌تر باشد. لازم به ذکر است که اغلب کارگزاری‌ها در بازار اوراق بهادار(سهام) فعال می‌باشند ولی حضور در سایر بازارها برای تمامی کارگزاری‌ها صدق نمی‌کند و درصورتی‌که شما فکر می‌کنید که علاوه بر بازار اوراق ممکن است در بازارهای دیگری فعالیت نمایید بایستی در انتخاب کارگزاری خود دقت بیشتری خرج دهید و جستجوی دقیق‌تری را انجام دهید.

☑ داشتن سیستم معاملاتی بهینه

یکی از نکات مهمی که بایستی به آن توجه داشته باشید داشتن سیستم معاملاتی آنلاین بهینه از سوی کارگزاری‌ها است. فرض کنید که شما می‌خواهید معامله‌ای انجام دهید اما کارگزار شما با شرکتی قرارداد بسته است که سیستم  آن دارای قطعی‌های زیادی است. در چنین حالتی ممکن است که شما فرصت‌های جذاب معامله‌گری را از دست بدهید. لازم به ذکر است که رایان هم‌افزا، تدبیر پرداز و صحرا جزو رایج‌ترین سیستم‌های معاملاتی محسوب می‌باشند. یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با سیستم‌های معاملاتی باید در نظر بگیرید خدماتی است که شما با ورود به‌حساب آنلاین خود دریافت می‌نمایید. مثلاً مشاهده آمار و ارقام و اطلاعات از خریدوفروش، مشاهده نمودارهای سهام، مشاهده p/e بر اساس آخرین صورت مالی شرکت‌ها و … جزو این خدمات است که البته این موضوع را در کنار سرعت‌بالای معاملات قرار دهید تا به یک نتیجه‌گیری مطلوب در خصوص گزینش بهترین کارگزاری های بورس دست پیدا کنید.

☑ در دسترس بودن کارگزاری

موقعیت مکانی بورس اوراق بهادار و سایر بورس‌ها در تهران است درحالی‌که سرمایه‌گذاران در سطح کشور پراکنده می‌باشند. به همین دلیل کارگزاران در جهت جذب سرمایه‌های مردم در سایر شهرها اقدام به تأسیس شعب در شهرهای دیگر می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که سرمایه‌های سنگین‌تری در این کارگزاری‌ها واردشده و درنتیجه رتبه بالاتری را کسب نمایند. عموماً این کارگزارها خدمات بهینه‌تری را نیز ارائه می‌کنند. بنابراین با توجه به محل سکونت خود ارزیابی کنید که از بین کارگزاری‌هایی که با توجه به دیگر معیارها در رتبه خوبی قرار دارند در نزدیکی محل سکونت شما هستند یا خیر؟ در نتیجه یکی از مهمترین معیارهای انتخاب بهترین کارگزاری های بورس در دسترس بودن و نزدیک بودن به شما است.

یک مطلب جالب دیگر بخوانید؛  چطور نزدیکترین کارگزاری بورس را به خود پیدا کنیم؟

☑ پاسخگویی مناسب

چنانچه شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار فعال در بازار سرمایه فعالیت نمایید ( یعنی دائماً به خریدوفروش در بازه‌های زمانی مختلف بپردازید) در طول دوران معاملات خود بارها به مشکلات مختلفی در محیط معامله‌گری روبه‌رو خواهید شد. بنابراین این مسئله مهمی است که پاسخگویی مناسبی از سوی کارگزاری دریافت نمایید.

☑ ارائه خدمات مشاوره

افرادی که وارد حوزه سرمایه‌گذاری در بورس می‌شوند سرمایه‌های متفاوتی دارند بعضاً از چند صد هزار تومان تا چند ده میلیارد تومان. به همین دلیل با توجه به گستردگی سرمایه‌گذاری و سطح دانش معامله گران لازم است تا افراد خبره سرمایه‌گذاری به این افراد مشاوره‌های لازم در خصوص خریدوفروش سهام و سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری موجود ارائه بدهند. بنابراین کارگزاری که خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد قطعاً می‌تواند گزینه بهتری بابت سرمایه‌گذاری به‌حساب آید. هم‌چنین بهترین کارگزاری های بورس در جهت کمک به سرمایه‌گذاران به‌منظور انجام معاملات منطقی و سودآور، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش بورس متعددی می‌کنند و در این راستا خدمات متنوع‌تری را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند.

☑ داشتن تنوع خدمات

کارگزاری‌ها در کنار خدمت اصلی واسطه‌گری خود، می‌توانند در حوزه‌های دیگری هم چون سبدگردانی، ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری و … فعالیت نمایند. همان‌طور که پیش‌ از این ذکر شد، سرمایه‌گذاری در سهام به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌پذیرد. در حقیقت صندوق‌های سرمایه‌گذاری باهدف جذب سرمایه علاقه‌مندانی است که به هر دلیلی امکان معامله به‌صورت شخصی ندارند، تأسیس‌شده‌اند. ضمن آنکه سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند به‌عنوان یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری پیش روی افراد باشد تا از این طریق تنوع‌بخشی لازم در سرمایه‌گذاری را کامل نمایند. هم‌چنین ممکن است در برهه‌ای از زمان به هر دلیلی نتوانید شخصاً معامله نمایید و از طرفی نمی‌خواهید واحدهای صندوق را خریداری نمایید. در این حالت یکی از گزینه‌های پیش روی شما سپردن سرمایه به یک سبدگردان است و در این راستا چنانچه یک کارگزاری خدمات سبدگردانی را نیز ارائه نماید برای شما بهتر خواهد بود و در واقع سرعت عمل شما را بالا خواهد برد.

☑ تخفیف معاملاتی

همان‌طور که پیش‌ از این ذکر شد کارگزاران بابت خدمات ارائه‌شده درصدی را تحت عنوان کارمزد از سرمایه‌گذاران دریافت می‌کنند. حال برخی از کارگزاران در جهت ایجاد خدمات جذاب اقدام به ارائه تخفیفات معاملاتی می‌کنند به این معنی که بابت خرید یا فروش معامله گران مبلغ کمتری را تحت عنوان کارمزد دریافت می‌کنند و این موضوع می‌تواند در کنار ایده آل بودن سایر موارد، یک فاکتور بسیار مهم تلقی گردد.

☑ ارائه اعتبار معاملاتی

برخی از کارگزاران با توجه به سطح گردش و یا حجم سرمایه افراد اقدام به ارائه اعتبار به معامله گران می‌کنند. برای مثال فردی که یک میلیارد تومان گردش داشته است اعتبار یک‌ماهه ۳۰ میلیون تومانی اعطا می‌کند و با توجه به شرایط بازپرداخت آن یک‌ماهه تا سه‌ماهه تعیین می‌گردد( البته تایم بازپرداخت کاملاً تابع شرایط متفاوت است و مورد ذکرشده صرفاً یک نمونه بود). این موضوع برای بسیاری از افراد یک نکته مهم تلقی می‌گردد چون بعضاً افراد خبره با توجه به اعتبار اخذشده سودهای سرشاری را کسب می‌کنند که موضوع جذابی به شمار می‌رود. هم‌چنین برخی از کارگزاری‌ها تحت شرایطی اقدام به اعطای اعتبار جهت خرید عرضه اولیه می‌کنند که این موضوع نیز می‌تواند جذابیت خاص خودش را در انتخاب بهترین کارگزاری های بورس داشته باشد.

مؤلف: احمد لحیم گرزاده

29 دیدگاه
 1. زانیار می گوید

  خدا قوت و تبریک برای سایت بسیار مفید و زیباتون.
  من الان در کارگزاری فارابی عضو هستم. امکانش هست در کاگزاری دیگری ثبت نام کنم؟
  همزمان. یا نە باید از اون انصراف داده و سپس اقدام بە ثبت نام در دیگری کنم؟
  سپاس.

  1. پشتیبان می گوید

   سلام وقتتون بخیر.
   خیر نیازی به انصراف نیست شما میتوانید در کارگزاری های دیگر هم ثبت نام کنید و کد آنلاین تهیه کنید. فقط کارگزار ناظر شما همان کارگزاری می باشد که کد بورسی را از آنجا تهیه نموده اید.
   موفق و پیروز باشید

 2. علی می گوید

  کارگزاری بانک ملت و بانک ……. مگه بانکها شغل دوم گذاشتن

 3. اسماعیل می گوید

  مزخرف‌ترین آشغالترین بدردبخورترین کارگزاری فارابی است. در هفته ۴ روز هنگ میکنه وقتی که هنگ میکنه تمام تماس هایی که به پشتیبانی مربوط میشه ازدسرس خارج می‌کنند.یعنی پیرت میکنه از زندگی پشیمونت میکنه فارابی. خداشاهده این اتفاق برام افتاده دروغ نمیگم. تصمیم با خودتون

 4. مجید می گوید

  فارابی بی هیچ دردی نمیخوره همش هنگه موقع خرید سهم ومهان کل روز سیستمش خراب بود سهم از دست دادم

 5. سیاوش سلیمانیان می گوید

  سیاوش سلام.فقط میتونم به هموطنانم توصیه بکنم کارگزاری مفید رو انتخاب نکنن چون نه جوابگو هستن و نه مشکل رو حل میکنن من در مرحله ثبت نام ایمیل رو اشتباهی وارد کردم الان دو هفته هست زنگ میزنم برای رفع مشکلم تلفنشونو در صف انتظار میذارن و به همدیگه پاس میدن و آخرش هم هنوز مشکل حل نشده.

 6. محمود مستغنی می گوید

  کارگزاری دنیای خبره هم هستش سرعت و پهنای باند عالی داره. من ازونجا کد بورسی گرفتم راضیم

 7. مصطفی معبن می گوید

  کارگزاری ها بسته به نوع خدمتی که شما ازش میخواهید متفاوت هستند.به عنوان مثل مفید برای ارقام و اعداد کوچک ،بد نیست و تبلیغات زیادی داره،ولی فارابی برای پرتفوی های بزرگ کارا تر هست و حرفه ای ها بیشتر فارابی هستند.
  قطعی و هنگی هم اکثر کارگزاری ها دارند و به مرور از بین میده.مثل موبایل های قدیمی که قبلا هنگ میکردن ولی الان همه موبایل های به روز سامسونگ و اپل و شیایومی و هواوی تقریبا دیگه ندارن

 8. بهروز می گوید

  سلام کسی هست راجب کارگزاری آگاه نظری داشته باشه

 9. علیرضا می گوید

  سلام من میخواستم ببنم اگه به کارگزاری مراجعه کنم اونا تمام مراحل رو یعنی ثبت نام واهراز هویت وکد بورسی روصادرمیکنن ویااینکه خودمون باید ثبت نام رو انجام بدیم وچه مدارکی واسه احراز هویت لازمه ..باتشکر

  1. پشتیبان می گوید

   علیرضا عزیز سلام
   تمامی کار های ثبت نام و احراز هویت از طریق خود کارگزاری انجام میشود شما با در دست داشتن کارت ملی ، شناسنامه و آخرین مدرک تحصیلی میتوانید به شعب کارگزاری ها مراجع کنید.
   موفق و پیروز باشید

 10. اناهیتا می گوید

  من متوجه نشدم کدوم کارگزاری بهتره ؟

  1. پشتیبان می گوید

   سلام وقتتون بخیر.کارگزاری های رتبه الف تفاوت چندانی ندارند و شما با خواندن اطلاعات هر کارگزاری در سایت های معتبر می توانید اطلاعات کسب کنید و کد آنلاین خود را تهیه کنید
   موفق و پیروز باشید

  2. مهدی عجمی می گوید

   مفید

 11. مهرداد می گوید

  سلام
  دوستان فقط خواستم یه تجربه شخصی رو بهتون اعلام کنم.
  به هیچ عنوان سمت کارگزاری فارابی نرید.
  کلا هنگ میکنه سرورشون
  برای امتحانم کافیه با شمارهخ پشتیبانیشون که ۱۵۶۱ هست تماس بگیرید
  ببینید چند نفر تو صف هستن و چقدر به شما زمان میده تا به اپراتور وصل بشید و آخرشم میگن که بله سیستم مشکل داره و حل میشه.
  من بعد از کلی ضرر مجبور شدم کارگزاریم رو عوض کنم و دیگه خدارو شکر راحت شدم.
  کارگزاری که الان هستمو نمیگم که نگین میخواسته تبلیغ کنه و …
  موفق باشید و آرزو دارم کارتون به کارگزاری مفید نیوفته

  1. دریا می گوید

   کارگزاری مفید یا فارابی؟

   1. پشتیبان می گوید

    شما جهت انتخاب کارگزاریتان میتوانید وب سایت های این کارگزاری ها را مطالعه کرده و کارگزار خود را انتخاب نمایید

   2. مهدی عجمی می گوید

    مفید

   3. علی می گوید

    میخواست الکی دوتاش را بکوبه …

  2. مرتضی می گوید

   دقیقا راست میگی‌منم رفتم فارابی وپیشنخاد میکنم به هیچ عنوان نرید پون اپلیکیشن موبایلش که کلا هنگ میکنه وپوست ادم کنده میشه تا بتونه یه خرید وفروش انجام بده هی باید‌برنامه رو ببندی دوباره باز کنی و بدترین واصلی ترین مشکلی که داره گردش حساب هست که یه سایت دارن به اسم فارابی بروکر که همه رو قاطی زده من میخاستم حسابامو بکنم ببینم کلا چقدر سود کردم چقدرضرراصلا هیچکدوم از خرید وفروشا به ترتیب نیست همه رو قاطی زده معلوم نیست چی به چیه واقعا پبشنهاد میکنم به هیچ عنوان سمتش نرید

   1. زانیار می گوید

    سلام. واقعا واسە منم کە فارابیکسو استفادە می‌کنم عذاب آوره. هنگ می‌کنە، کندە و…

  3. sina می گوید

   سلام
   منم کارگزاری فارابی هستم کلا هنگه میخوام کارگزاریو عوض کنم میشه بگی کارگزایت چیه؟

  4. مهدی عجمی می گوید

   سلام وقت بخیر آیا کارگذاری مفید بدرد نمیخوره؟؟ کدوم بهتره؟

 12. محمد می گوید

  سلام بهترین کارگزاری تو کشور کدوم کارگزاریه؟

  1. پشتیبان می گوید

   کارگزاری های رتبه الف تفاوت چندانی باهم ندارند. لطفا اطلاعات هر کارگزاری را در سایت مطالعه کنید و کد آنلاین تهیه کنید

 13. امید می گوید

  سلام. من همیشه نگران کلاهبرداری کارگزاری هستم. آیا چنین چیزی امکان داره؟

  1. تحلیلگر بورس می گوید

   سلام. کارگزاری در ایران کلاهبرداری ندارند. ولی خارج از ایران ممکن است ورشکست شوند. از ایرانی ها خیالتان راحت باشد چون که زیر نظر سازمان و کانون کارگزاران هستند و کارگزارها صرفاً به عنوان واسطه هستند.

   1. پارمیدا می گوید

    سلام . کارگزاری الان خودتون رو معرفی کنید لطفا . ممنون

    1. پشتیبان می گوید

     کارگزاری های رتبه الف تقریبا همه شبیه هم هستند و تفاوت های چندانی ندارند. شما میتواند با توجه به اطلاعات کارگزاری ها که در سایت های کارگزاری های معتبر هم داده شده کد آنلاین را تهیه فرمایید

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.