آموزش بورس

چطور  از تورم ۲۰٪ سالیانه پیشی بگیریماطلاعات کلی دوره نخبگان بورس (حتما بخوانید!)

در دوره جامع نخبگان خانه سرمایه در طی ۶ ماه و بیش از ۱۴۰ ساعت آموزش تئوری و عملی، صفر تا ۱۰۰ سرمایه گذاری موفق در بورس را فرا می‌گیرید. از جلسه دوم با مبالغ کم به صورت عملی زیر نظر اساتید و پشتیبان فنی دوره شروع به سرمایه گذاری در بورس می‌کنید. این دوره به دو صورت حضوری و نوین برگزار می‌شود. دوره نوین به صورت وبینارهای آنلاین است و از خانه با خیال راحت می‌توانید مباحث آموزشی را دنبال کنید و با اساتید ارتباط مستقیم داشته باشید.

تا کنون بیش از ۱۵۰۰ دانشجو و بیش از ۲۲ دوره موفق داشته‌ایم. اساتید خانه سرمایه افراد موفق در بازار بورس با سرمایه گذاری‌های سنگین هستند و تجربه عملی و موفق در سرمایه گذاری در بازار بورس دارند.

آموزش بورس

موضوع آموزش در مقوله سرمایه گذاری که ریسک “از دست دادن سرمایه” مطرح است، بیش از پیش اهمیت دارد. ریسک از نادانی ناشی می‌شود و هرچقدر تخصص و مهارت سرمایه گذار نسبت به بازار بیشتر باشد، ریسک نیز کمتر خواهد بود. در این یادداشت، گام به گام همراه شما خواهیم بود و به اصلی ترین ابهامات ورود به بازار جذاب بورس پاسخ خواهیم داد:

گام اول: اهمیت آموزش

 • چرا آموزش بورس ضروری است؟

آموزش، جلیقه نجات، در دریای متلاطم سرمایه گذاری در بورس است. می‌توان گفت رشد ثروت در بازار سرمایه بیش از هر چیزی به رشد تخصص سرمایه گذاران وابسته است. بورس یک روی سود و یک روی زیان دارد، سود در بورس از جیب تازه کاران به جیب متخصصان می رود و اگر پیش از سرمایه گذاری در بورس، روی آموزش خود سرمای ‌گذاری نکنید، بورس روی زیان خود را به شما نشان خواهد داد! هیچ چیز به اندازه آموزش و تخصص نمی‌تواند ریسک این سرمایه گذاری را کاهش دهد.

وارن بافت معتقد است:

” ریسک از آنجایی ناشی می‌شوید که ندانید در حال انجام چه کاری هستید “

گام دوم: چرا بورس؟

در ابتدا به مزایای سرمایه گذاری در بورس اشاره کرده و سپس آن را با یکی از مهم ترین گزینه های سرمایه‌گذاری در اقتصاد ایران، یعنی “بانک” مقایسه خواهیم کرد:
 • مزایای سرمایه گذاری در بورس چیست؟

  • سودآوری در بورس: امکان سودآوری از دو محل دریافت سود نقدی و افزایش ارزش سهام شرکت ها، تنها از طریق سهامداری “یک” شرکت، شبیه یک تیر است با دو نشان!
  • نقدشوندگی: یک کد آنلاین و گذاشتن سفارش فروش در ساعات معاملاتی، سریع­ترین مسیر دسترسی به سرمایه در این بازار است!
  • شفافیت اطلاعاتی: شفافیت اطلاعاتی و نظارت نهادی همچون سازمان بورس را در کمتر فرصت سرمایه‌گذاری ایی به صورت همزمان می‌توان یافت!
  • حفاظت در برابر تورم: شراکت در سهام شرکت هایی که درآمدزایی آنها متاثر از تورم است، سرمایه را در برابر تورم حفظ می کند.
  • معافیت مالیاتی: سود سرمایه‌گذاری در بورس معاف از مالیات است.

سرمایه گذاری در بانک یا بورس؟

بدون شک سهولت سرمایه‌گذاری در بانک، این فرصت سرمایه‌گذاری را در ردیف گزینه های ابتدایی سرمایه گذاری قرار می دهد، اما همیشه اولین و راحت ترین گزینه ممکن، بهترین نیست! زیرا:
 • بررسی بازدهی: نرخ سود سپرده بانکی، به دلیل تضمین در پرداخت سودهای دوره ای به عنوان یک نرخ سود بدون ریسک مطرح شده و بازدهی کمتری را برای سرمایه‌گذاران به همراه دارد.
 • سودآوری از دو محل در بورس: در بورس، علاوه بر پرداخت سود نقدی، می‌توان از رشد قیمت سهام شرکت ها نیز منتفع شد.
 • اهمیت عملکرد سرمایه گذار: سودآوری در بورس برخلاف بانک، به طور صددرصد به عملکرد سرمایه‌گذاران بستگی دارد.
 • بررسی تضمین سودآوری: در بازار سهام قرار بر دریافت سود ثابت ماهانه و بدون پذیرش ریسک نیست.
 • بررسی ریسک بورس: ریسک بالاتر بورس، منجر به بازدهی بالاتر برای سرمایه‌گذارانی می شود که تخصص کافی برای انتخاب سهام مناسب را دارند.
 • مقایسه سودآوری بورس و بانک: هم اکنون نرخ سود سپرده های سرمایه‌گذاری به صورت “سالانه” در محدوده ۱۸% تا ۲۲% قرار می گیرد. حال آن که در صورت انتخاب صحیح گزینه ی سرمایه‌گذاری در بورس، قابلیت افزایش سرمایه تا سقف ۵% تنها در یک روز وجود دارد.
 • مزیتی فراتر از بازدهی: با فرض بازدهی بالاتر سپرده پنج ساله، این سپرده، جهت برداشت زودتر از موعد با نرخ شکست روبرو است که این عیب نیز با مزیت نقدشوندگی در بورس قابل رقابت نیست!
 • مزیتی فراتر از پوشش تورم: با توجه به مقادیر پیش بینی نرخ تورم در چندسال آتی، عملا باقی ماندن سرمایه در بانک توجیهی ندارد!

گام سوم: اقدام به سرمایه‌گذاری

اگر تا اینجا تصمیم به سرمایه‌گذاری در بورس گرفته اید، در وهله اول لازم است بدانید چه میزان سرمایه لازم دارید و پس از آن سرمایه شما چند برابر خواهد شد؟
 • حداقل سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟

در خرید حضوری این عدد ۵۰ هزار تومان و در خرید آنلاین ۱۰۰ هزار تومان است. با کمترین سرمایه در بورس، می‌توان سهامدار شرکت های بزرگ فولادی، پالایشی، پتروشیمی و… در کشور شد. این یعنی ورود به بورس عملا با محدودیت میزان سرمایه‌گذاری روبرو نیست، که بر جذابیت این بازار می­افزاید.
 • میزان سود و ضرر در بورس چقدر است؟

تغییرات قیمت سهام در بورس به صورت درصدی است، لذا میزان سود یا ضرر بستگی به میزان سرمایه اولیه و درصد تغییرات مثبت و یا منفی قیمت سهام دارد. در معالات سهام، محدودیت دامنه نوسان (در حال حاضر مثبت و منفی ۵%) برای تغییرات قیمتی روزانه وجود دارد. در بورس یک شبه نمی‌توان پولدار شد! حقیقت آن است که، میزان بازدهی در بورس به صورت مستقیم با میزان توانایی و تخصص استفاده از فرصت های سرمایه‌گذاری موجود درآن ارتباط دارد.

وارن بافت می­گوید:

“سرمایه‌گذاری موفقیت‌آمیز نیازمند گذشت زمان، برخورداری از نظم و دیسیپلین و داشتن صبر و حوصله است. فارغ از اینکه چقدر استعداد و تلاش به خرج بدهید، بعضی کارها وقت می‌خواهند، نمی‌توان با ۹ زن باردار، بچه‌ای را یک ماهه به دنیا آورد”

گام چهارم: بورس به عنوان شغل

 • بورس شغل دوم، درآمد اول؟

مهم ترین سوالی که فعالان این بازار مطرح می کنند آن است که، آیا می‌توان به ثبات درآمدزایی از بورس رسید؟ پاسخ به این سوال به سرمایه اولیه و نحوه عملکرد سرمایه‌گذار وابسته است، همچنین:
 • این حرفه هم مانند هر حرفه دیگری، هم نیاز به مهارت و هم تخصیص زمان دارد.
 • وجه تمایز این حرفه آنجاست که مهارت، “اهرم” کسب درآمد شما خواهد بود، تخصص بیشتر بازدهی بالاتری به همراه دارد.
 • در کنار تایم معاملاتی بازار، لازم است پیگیر عوامل اقتصادی موثر بر شرکت ها باشید تا بتوانید فرصت­های سرمایه‌گذاری را شناسایی کنید.
 • هرچقدر بیشتر برای فهم این بازار زمان بگذارید، هوشمندتر می شوید و بازار به سرمایه‌گذاران هوشمند خود بازدهی بیشتری می هد.
 • بورس شغلی است که نیازی ندارد در زمان و مکان مشخصی حاضر شوید و این مورد نیز بر جذابیت های آن می افزاید.

گام اول تا آخر با خانه سرمایه

با آموزش شروع کردیم و اکنون لازم است بگوییم که آموزش نه تنها گام آخر که همراه همیشگی در مسیر سرمایه‌گذاری در این بازار جذاب است و تنها آموزش و تجربه است که رمز پیشرفتی است که شما را هر روز از دیروز خود باهوش تر می کند. توقف در مسیر یادگیری، به معنی آمادگی برای مغلوب شدن در برابر ریسک هاست. نکته مهم در آموزش سرمایه‌گذاری در چنین بازاری، تعریف “مسیر صحیح و منظم یادگیری” است، در خانه سرمایه، بسته به سطح نیاز شما در آموزش، مقالات متعددی آماده است تا شما را بر ریسک های بازار غالب کند!

یک گام فراتر در آموزش

در خانه سرمایه دوره های جامع آموزش سرمایه‌گذاری در بورس آماده شده است و امکان شرکت در این دوره ها به صورت حضوری و غیرحضوری فراهم است، بدون شک شرکت در کلاس های آموزشی با بهره گیری از اساتید با تجربه این حوزه، به دلیل انتقال مفاهیم تجربی، اثرگذاری بیشتری در معاملات شما خواهد داشت.

اگر تاکنون بیش از ۱۴۰۰ نفر توانسته‌اند چرا شما نتوانید موفقیت در بورس را تجربه کنید؟

ظرفیت این دوره محدود است!

 

جهت مشاوره ثبت نام در دوره جامع نخبگان شماره موبایل خود را وارد کنید…
 

اگر تاکنون بیش از ۱۴۰۰ نفر توانسته‌اند چرا شما نتوانید موفقیت در بورس را تجربه کنید؟

ظرفیت این دوره محدود است ! 

جهت مشاوره ثبت نام در دوره جامع نخبگان شماره موبایل خود را وارد کنید