آموزش بورس و روش های سرمایه گذاری در آن

240,541 بازدید

آموزش بورس

آموزش بورس را شروع کنیم

اگر شما در این صفحه قرار دارید احتمالا علاقه مند به شروع آموزش بورس خود شده اید، در این پست به تمام سوالات و مطالبی که ممکن است به شما کمک کند تا اموزش بورس بهتری ببینید پاسخ داده شده است. این موضوع را بدانید که ما در سایت خانه سرمایه بیش از ۱۰۰ مقاله با کیفیت تالیف شده در زمینه آموزش سرمایه گذاری در بورس برای شما تدوین کرده ایم و فقط کافیست زمان کافی بگذارید و آنها را مطالعه کنید.

آموزش بورس

یک توصیه بزرگ که به شما داریم این است که آموزش بورس یک مسیر طولانی است که ما در تمام این مسیر همراه شما هستیم آموزش بورس رایگان تا آموزش بورس آنلاین همه در همین راستا برای شما ایجاد شده اند. یادتان باشد که یکی از مهمترین عوامل موفقیت در آموزش روش های سرمایه گذاری در بورس این است که مطالب را به درستی و تفکیک شده آموزش ببینید.

ما در خانه سرمایه این کار را برای شما کرده ایم، به عبارت بهتر اگر شما از جای اشتباهی آموزش خود را شروع کنید ممکن است به دلیل پیچیدگی مباحث، فکر کنید بورس چیز سختی است و ممکن است برای شما مناسب نباشد اما اگر این صفجه را به همین ترتیبی که توضیح داده ایم مطالعه کنید، خواهید فهمید بورس یکی از جذاب ترین و بهترین بازارهای سرمایه گذاری است، که با کمی آموزش درست می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید، پس به صورت گام به گام با ما در این پست پیش بروید تا بتوانید مسیر آموزش سرمایه گذاری در بورس خود را درست و سریع شروع کنید.

آموزش بورس

گام اول آموزش بورس چیست؟

خوب اول باید مشخص کنیم سطح شما در بورس به چه میزان است اگر هیچ چیز از بورس نمی دانید و می خواهید بورس را شروع کنید قدم اول مناسب شماست در این قدم برای شما مهم است بدانید اصلا بورس چیست و چطور می توانید با سرمایه گذاری در آن موفق شوید برای این موضوع ما در سایت سری مقالات داریم با عنوان {آنچه برای شروع سرمایه گذاری در بازار بورس باید بدانیم} که برای پاسخ به سوالات بسیار متداولی درست شده است که می تواند سوال شما هم برای شروع اموزش بورس باشد در زیر عنوان های این سری را می بینید و برای مطالعه مقاله های آن کافیست روی لینک این سری در همین پاراگراف کلیک کنید البته این را هم بگوییم لازم نیست تمام مقالات این سری را بخوانید، عنوان ها را ببینید و هر کدام را که دوست داشتید مطالعه کنید.

چه چیز هایی در گام اول اموزش بورس بخوانیم:

آموزش بورس و روش های سرمایه گذاری در بورس

 • میخواهم در بورس سرمایه گذاری کنم اما نمی دانم چه کار باید بکنم؟!
 • چطور نزدیکترین کارگزاری بورس را به خود پیدا کنیم؟
 • آیا بورس قمار است؟ حکم شرعی بورس چیست؟ (+ویدئو)
 • سود و درآمد سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟
 • حداقل سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟
 • سرمایه گذاری در بانک یا بورس، کدام بهتر است؟
 • آیا بدون تحصیلات مرتبط می توان در بورس فعالیت کرد؟
 • با چه سرمایه ای وارد بورس شویم؟
 • سبدگردانی در بورس چیست؟
 • مشاور سرمایه گذاری در بورس چیست؟
 • چرا باید هرچه زودتر میلیون ها تومان روی آموزش بورس خودمان سرمایه گذاری کنیم؟
 • چه چیزهایی برای شروع فعالیت در بورس باید بدانیم؟
 • چگونه با سرمایه کم در بورس فعالیت کنیم؟ ( فایل صوتی)
 • قانون ۶-۱۰۰ در موفقیت در بازار بورس
 • سرمایه گذاری مستقیم و غیر مستقیم چیست؟ انواع روش های سرمایه گذاری در بورس

پاسخ به تمامی سوالات بالا در گام اول را میتوانید در سری مقالات {آنچه برای شروع سرمایه گذاری در بازار بورس باید بدانیم} بخوانید. مجدد تاکید می کنیم دقت کنید که نیاز نیست همه این مقالات را مطالعه کنید فقط مواردی که برای شما ممکن است جالب باشد را مطالعه کنید.

آموزش بورس

گام دوم اموزش بورس چیست؟

در گام دوم آموزش بورس وارد توضیح مفاهیم و اصطلاحات مهم بورس می شویم چیزهایی که لازمه شروع موفق سرمایه گذاری در بورس است. ممکن است بعضی از مقالات این سری برای شما ساده باشد و بدانید مثلا مقاله {بورس چیست؟} اگر اینطور بود می توانید از خواندن این مقاله عبور کنید و مقاله های دیگر را بخوانید. بعد از آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات مهم بورس شما قدم بزرگی در راستای آموزش بورس خود برداشته اید و حالا آماده شروع مراحل بعدی اموزش روش های سرمایه گذاری در بورس هستید.

چه چیز های در گام دوم اموزش بورس بخوانیم؟

 • بورس چیست؟
 • آیا الان زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در بورس است؟
 • صندوق سرمایه گذاری چیست؟ آشنایی با انواع صندوق های سرمایه گذاری
 • آموزش خرید و فروش آنلاین و اینترنتی سهام در بورس
 • همه چیز درباره مجمع و مجامع شرکت های بورسی
 • شاخص بورس چیست؟
 • افزایش سرمایه چیست؟ انواع روش های افزایش سرمایه
 • حق تقدم چیست؟همه چیز درباره حق تقدم سهام شرکت ها در بورس
 • تفاوت EPS و DPS چیست؟
 • نسبت P/E چیست؟ هر چیزی که باید درباره نسبت P/E بدانید
 • اختیار معامله چیست؟ قرارداد اختیار خرید و اختیار فروش سهام در بورس
 • عرضه اولیه سهام چیست؟ خرید عرضه اولیه به روش بوک بیلدینگ
 • اخزا چیست؟ همه چیز درباره اسناد خزانه اسلامی
 • گره معاملاتی در بورس تهران و نحوه رفع گره از سهام
 • استراتژی های تشکیل یک پرتفوی کم ریسک و متنوع
 • سهام چیست و چه سهامی در بورس معامله می شوند

توضیح در مورد مرحله دوم و نحوه آموزش بورس در این مرحله

برای مطالعه سری مقالات آنچه یک سرمایه گذار بورس باید بداند (مفاهیم و اصطلاحات مهم بورس) بیشتر آشنا شوید می توانید روی لینک آن کلیک کنید و مقاله ها را مطالعه کنید. البته لازم نیست دقیقا آموزش ببینید و مثل یک استاد به آنها تسلط داشته باشید یک درک اولیه که با یک مطالعه سریع به دست بیاید کافی است در مراحل بعدی آموزش بورس خود باز این موارد مرور می شوند و تکرار آنها باعث خواهد شد فهم عمیق تری نسبت به آنها پیدا کنید. مثلا اگر دقیقا نفهمیدید که EPS و DPS چیست؟ نگران نباشید در مراحل بعدی به خوب با آنها آشنا خواهید شد. این مرحله صرفا برای این است که برای اولین بار یک آشنایی اولیه و سطحی با مفاهیم بورس پیدا کنید و عمیق سازی و درک بیشتر این مطالب در مراحل پیشرفته تر آموزش بورس برای شما اتفاق خواهد افتاد.

 

یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  بازیچه این موجود در بازار بورس نشوید + فیلم طنز

آموزش بورس

گام سوم همراه خانه سرمایه شوید

ما در خانه سرمایه آموزش های متعددی برای شما آماده کرده ایم که می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری در کلاس های آموزش بورس ما شرکت کنید برای اینکه با کلاس های حضوری و غیر حضوری و بسته های اموزش بورس خانه سرمایه آشنا شوید همین حالا کافی است یک پیامک با متن {مشاوره} به ۵۰۰۰۱۰۰۰۹۰ ارسال کنید تا کارشناسان آموزش خانه سرمایه شما را راهنمایی کنند. خانه سرمایه از سال ۱۳۹۰ به صورت تخصصی بر روی آموزش سرمایه گذاری در بورس فعالیت می کند و دوره های و آموزش های تولید شده پختگی بسیار بالایی دارند و دانشجویان بسیار از خانه سرمایه در حال کسب سود از بورس و خرید و فروش سهام در بورس هستند.

چرا روش های سرمایه گذاری در بورس را آموزش بورس ببینیم؟

خوب از جذابیت های بورس هر چه بگوییم کم گفتیم، جذابیت هایی مثل نقد شوندگی بالا، نوسانات شدید قیمت نسبت به بازار های دیگر که باعث می شود اگر به بورس تسلط داشته باشید سود های سریعی در این بازار کسب کنید، از جذابیت های دیگر بورس به تعداد بالای فرصت های سرمایه گذاری و شرکت های پذیرفته شده در بورس که می توانید روی آنها سرمایه گذاری کنید، می توانیم اشاره کنیم، یعنی شما در یک لحظه بیش از ۱۰۰ ها فرصت سرمایه گذاری دارید، که می توانید روی هر کدام از آنها که بخواهید سرمایه گذاری کنید.

در زیر انیمیشنی از سازمان بورس برای شما قرار داده ایم که اگر لحظاتی زمان بگذارید می توانید ببینید که:

 1. مزیت سرمایه گذاری در بورس چیست؟
 2. اصلا چرا سرمایه گذاری در بورس را شروع کنید؟

حتما این فیلم را ببینید، همینطور اگر عضو خبرنامه ما شوید آموزش های این چنینی که گزینش شده را می توانید دریافت نمایید.

دانلود دوره الفبای آموزش بورس در ایران

یک پیشنهاد با ۹۰٪ تخفیف برای شروع آموزش بورس

آموزش بورس

خانه سرمایه دوره آموزش بورس آنلاین با نام “بورس شاهراه ثروت آفرینی” را تولید کرده است که خیلی سریع شما را وارد دنیای جذاب بازار بورس می کند و بعد از این دوره دقیقا می دانید بورس چیست و چطور باید مسیر موفقیت در بازار بورس را طی کنید.این دوره چندین بار به روز شده است و یکی از بهترین دوره های آموزشی برای شروع سرمایه گذاری در بورس است. برای شما که این صفحه را می خوانید امروز می توانید با ۹۰٪ تخفیف این دوره را تهیه کنید کافی است کد کوپن تخفیف startshahrah این دوره آموزشی را امروز با ۹۰٪ تخفیف خرید کنید. این دوره قطعا بسیار ارزشمندتر از این مبلغ است و با دیدن آن دریچه های جذابی از سرمایه گذاری در بازار بورس رو به شما باز خواهد شد. قیمت این دوره ۱۵۰ هزار تومان است که امروز با ۹۰٪ تخفیف می توانید آن را فقط با ۱۵ هزار تومان خرید کنید.


آیا واقعا سرمایه گذاری در بورس سودآور است؟

سوالی که ذهن همه افراد را به خود مشغول می کند این است که آیا واقعا سرمایه گذاری در بورس خوب است. پاسخ به این سوال قطعا بله است اما چرا؟ توضیحش بسیار مفصل است. برای این موضوع مهندس علی صابریان دوره آموزشی دارند با نام {بورس شغل دوم درآمد اول} که پس از عضویت در چند جلسه صوتی فایل های بسیار جذابی در مورد اموزش بورس برای شما ارسال خواهد شد که شاید سرآغاز ایجاد تحولی در زندگی مالی شما ایجاد کند. برای عضویت در دوره بورس شغل دوم درآمد اول اینجا کلیک نمایید این دوره اموزش به زبان ساده تر و مرحله به مرحله توضیحات لازم را به شما برای ورود به بورس ارائه میدهد. همچنین در فیلم زیر که فیلم چند نفر از دانشجویان دوره نخبگان بورس خانه سرمایه است می توانید با میزان سود این عزیزان در بورس آشنا شوید.

 

 

یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  از تجربیات ارزشمند یوسف امین داور در بازار بورس بخوانیم

اگر شما هم میخواهید با اموزش بورس به صورت حرفه ای به جمع نخبگان بورس بپیوندید و در بازار سهام کسب ثروت کنید روی دکمه زیر کلیک کنید

درخواست مشاوره ثبت نام

جهت مشاوره رایگان ثبت نام در دوره نخبگان کافیست فرم زیر را پر کرده و ارسال کنید.

بستن


توضیحات مهندس صابریان در مورد دوره بورس شغل دوم درآمد اول

دانلود آموزش بورس و شروع سرمایه گذاری


مشاوره تلفنی و حضوری آموزش بورس

اگر علاقه مند هستید سریع تر سرمایه گذاری در بورس را شروع کنید، فرصت و زمان را از دست ندهید با خانه سرمایه و شماره های بالای سایت تماس بگیرید. مشاوران آموزش خانه سرمایه تا کنون با بیش از هزاران نفر متقاضی آموزش بورس صحبت کرده اند و راهکارهای لازم برای شروع سرمایه گذاری موفق و به دور از شکست را برای علاقه مندان سرمایه گذاری در بورس توضیح داده اند.

شما هم می توانید در ساعات اداری با خانه سرمایه تماس بگیرید و تمامی سوالات خود را مشاوران آموزش خانه سرمایه بپرسید. اگر به هر دلیلی در ساعات غیر اداری هستید و مشاوران در مجموعه خانه سرمایه حضور ندارد با ارسال عبارت {مشاوره}‌ به ۵۰۰۰۱۰۰۰۹۰ مشاوران آموزش در ساعات اداری با شما تماس می گیرند و راهنمایی های کامل را به شما ارائه خواهند داد.

همین امروز اولین قدم اموزش بورس خود را بردارید.

آموزش بورس | روش های سرمایه گذاری در بازار بورس

گام نهایی ورود به بازار بورس چیست؟

در گام دوم شما باید وارد آموزش مباحث جدیدتر و کاربردی تر و خرید و فروش عملی در بازار بورس شوید و کلاس آموزشی بورس خود را انتخاب کنید. ویژگی های یک دوره آموزش بورس خوب در صفحه زیر است، بعد از شرکت در دوره های این صفحه توصیه می کنیم به گام دوم آموزش و آشنایی با دوره آموزشی بورس در تهران و شهرستان وارد شوید.

در نهایت راهکار جامع پیشنهادی خانه سرمایه دوره جامع نخبگان است.

دوره جامع نخبگان یک دوره ۰تا۱۰۰ جامع آموزش بورس برای تهرانی ها و شهرستانی های عزیز است. (این دوره تا کنون چندین بار برگزار شده است و دانشجویان این دوره جامع آموزش بورس موفق شده اند سود های بسیار خوبی از بازار بورس به دست آورند)

برای دیدن این سودها و آشنایی با دوره نخبگان بورس روی دکمه زیر کلیک کنید.

همینطور با ارسال عبارت {نخبگان}‌ به ۵۰۰۰۱۰۰۰۹۰ اطلاعات کامل این دوره توسط مشاوران اموزش بورس ما در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده دوره نخبگان بورس


سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در بورس و اموزش بورس

اگر سوالی در مورد شروع سرمایه گذاری در بازار بورس دارید در همین صفحه در قسمت نظرات بپرسید تا پاسخ موضوع به شما دوست عزیز داده شود.

AtlasNegar/uploads/2017/11/buffet-4-5.jpg
Screen Shot 2019-08-19 at 5.04.47 PM
درخواست مشاوره پذیرش

درخواست مشاوره ثبت نام

جهت مشاوره رایگان ثبت نام در دوره نخبگان کافیست فرم زیر را پر کرده و ارسال کنید.

یک دیدگاه

 1. احسان

  سلام خسته نباشید
  چهار تا سوال دارم.

  1- اگر اشتباه نکنم ، سهام یعنی بخشی از شرکت. پس وقتی من سهام یک شرکت را خریداری میکنم در واقع بخشی از شرکت را خریداری کردم. آیا این مطلب درست است؟

  2-اگر مقدار زیادی از سهام یک شرکت (مثلاً بیش از پنجاه درصد) را خریداری کنم ، آیا این امکان وجود دارد که اسم من را در اساسنامه شرکت بنویسند؟

  3- از کجا میتوانم بفهمم که یک شرکت چند عدد سهام در بورس دارد؟

  4- آیا وقتی یک شرکت وارد بورس میشود ، تمام سهامی که در اساسنامه آن نوشتند وارد بورس میشود؟ یا اینکه ممکن است بخشی از سهام در بورس وارد نشود؟

  با تشکر

  پاسخ
  1. پشتیبان

   ۱-بله
   ۲-شما سهامدار عمده می شوید و در لیست سهامداران هستید و همچنین می توانید در هیات مدیره شرکت قرار بگیرید
   ۳-در سایت tsetmc.com در هر صفحه موجود است
   ۴-ممکن است بخشی وارد شود

   پاسخ
 2. ناصر

  سلام علیکم جناب صابریان
  وقت بخیر
  قسمت اول الفبای بورس استفاده کردم عالی بود سایر قسمت ها می خواستم در فرصت کوتاه
  چند روزی استفاده کنم اگر ممکن است قسمتهای بعدی لطفا ارسال بفرمایید.
  آشنایی مقدماتی با بورس دارم و معاملات آنلاین هم به مقدار کمی انجام میدهم
  می خواستم ظرف مدت یک ماه تسلط نسبی بر فرآیند خرید و فروش اصولی و سود آور داشته باشم
  چه راهنمایی می فرمایید؟

  پاسخ
  1. پشتیبان

   دوست من مثل این هست که بپرسید می خوام در یک ماه یک پزشک عالی بشم ….
   بورس هم مثل هر بازاری نیاز به زمان و آموزش دارد و آموزش سطحی و کوتاه مدت چیزی جز ضرر به همراه ندارد.

   پاسخ
 3. احمد

  سلام
  از کجا باید شروع کرد
  اول باید آموزش کامل دید بعد وارد بورس شد!
  یا نه میشود همگام با آموزش وارد بورس شد؟
  دقیقا از کی میشه وارد بورس شد

  پاسخ
  1. پشتیبان

   اموزش باید شروع کرد به مرور بعد از یک ماه وارد بازار شوید

   پاسخ
 4. بهزاد

  سلام
  یه بیوگرافی دقیق از استاد صابریان بذارید معرفیشون خیلی مختصره

  پاسخ
  1. پشتیبان

   سلام می تونید از سایت ببینید alisaberian.ir

   پاسخ
 5. پارسا

  با درود و خسته نباشید من می خواستم بدونم که آیا در شهر ساری هم کارگزاری هست که بورس رو به صورت حضوری آموزش بده؟

  پاسخ
  1. پشتیبان

   باید تماس بگیرید و از کارگزاری های بورس ساری بپرسید. در قسمت مقالات سایت در مورد جستجو کارگزاری در گوگل مقاله ای قرار دادیم.
   https://www.khanesarmaye.com/%da%86%d8%b7%d9%88%d8%b1-%d9%86%d8%b2%d8%af%db%8c%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d9%88%d8%b1%d8%b3-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d8%ae%d9%88%d8%af/

   پاسخ
 6. برگی

  سلام باتشکر از راهنمایی شما چون من در شهرستان کوچکی اقامت دارم می خواستم ببینم میشه تمام صفر تا صد مربوط به بازار را از طریق اینترنت انجام دهم

  پاسخ
  1. پشتیبان

   سلام بله می توانید زیرا معاملات در بازار بورس به صورت آنلاین است

   پاسخ
 7. محمد میرمحمدصادقی

  سلام به شما خسته نباشید
  من 19 سال سن دارم و علاقه مندم رشته ی اقتصاد تحصیل کنم از طرفی میخوام بورس و یاد بگیرم و راه خودم و سمت اهداف طی کنم
  بنظرتون الان وقت مناسبی برای شروع هست؟
  میتونم به اهداف مد نظر برسم ؟

  پاسخ
  1. پشتیبان

   سلام محمد عزیز هیچ وقت برای شروع نه زود است و نه دیر مهم فعل کار و شروع کردن است

   پاسخ
 8. محمد

  سلام ، بنده با سرمایه تقریبا 2 ملیاردی به دنبال ایجاد فضای کسب و کار جدیدی هستم ، آیا میتوان بورس رو به عنوان شغل اول انتخاب کرد ؟؟؟

  پاسخ
  1. پشتیبان

   سلام محمد عزیز
   بله بورس می تواند به عنوان شغل اصلی باشد

   پاسخ
  2. فرهاد

   شما واقعا موندن با 2 میلیارد چیکار کنین ؟ جدا

   پاسخ
 9. مهران قدك

  باسلام.فايل صوتي قسمت اول به ايميل بنده ارسال شد. براي شنيدن قسمت هاي بعدي فايل هاي صوتي بايد چكار كنم . ممنون

  پاسخ
  1. پشتیبان

   هر چند روز یک فایل صوتی جدید به صورت خودکار به ایمیل شما ارسال می گردد .

   پاسخ
 10. جعفر قنبری محمدی

  با سلام بنده کارمند شرکت نفت هستم در جزیره کیش و خواستم با توجه بهت علاقمندی بهبودی با توجه به رشته تحصیلی آرش خودم که mba هست آموزش رو شروع کنم . خواستم لطف کنید و یک برنامه جامع رو برای من پیشنهاد کنید با توجه به اینکه هیچ گونه آموزش و آشنایی در خصوص بورس و یا سرمایه گذاری ندارم . با سپاس و عنایت

  پاسخ
  1. پشتیبان

   سلام جناب قنبری عزیز
   لطفا با کارشناسان آموزش در تماس باشید یا کلمه “راهنمایی” به 5000100090 ارسال کنید تا کارشناس های آموزش با شما در ارتباط باشن

   پاسخ
 11. بهنام

  جناب صابریان وقت بخیر.من محصول آموزشی ورود فراتر از بورس را خریداری کردم و تماشا کردم.بیشتر شرکت های کارگزاری در تهران هستند میخواستم بدونم نزدیکترین شرکت کار کزاری به رامسر در کدام شهر قرار دارد؟چون در ابتدا باید حضوری به شرکت مراجعه کنم

  پاسخ
  1. پشتیبان

   سلام بهنام دوست عزیز در مطلب زیر پاسخ به سوال شما داده شده است
   https://www.khanesarmaye.com/?p=6686

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *