میخواهم در بورس سرمایه گذاری کنم اما نمی دانم چه کار باید بکنم؟!

31,867 بازدید

شروع سرمایه گذاری در بازار بورس برای بسیاری از افرادی که در اطرافیاناشان فردی آشنا با بورس وجود ندارد سخت است زیرا اطلاعات لازم را در مورد بورس ندارند و نداشتن این اطلاعات باعث ایجاد تردید در شروع سرمایه گذاری می گردد.این موضوع هم یک امر طبیعی است زیرا بسیاری از افراد قبل از ورود به کاری که با آن ناآشنا باشند،ترسی دارند و باعث می شود مادام در شروع آن کار وقفه بیندازند. در این مطلب سعی می کنیم با یک مثال ساده توضیح دهیم شروع سرمایه گذاری در بازار بورس به چه شکل مناسب تر است.

شروع سرمایه گذاری در بازار بورس مثل شروع رانندگی است

اکثر افراد در ایران گواهینامه رانندگی دارند و به خاطر می آورند که برای آموزش رانندگی چه دوران و کارهایی را طی کرده اند.دقیقا همین دوران ها برای شروع سرمایه گذاری در بورس باید طی شود . در زیر مراحل مختلف را با هم مرور می کنیم.

1-آئین نامه راهنمایی و رانندگی،مفاهیم و اصطلاحات بورس

قبل از شروع رانندگی شما باید قوانین و مقررات رانندگی را بدانید که به اصطلاح با نام آئین نامه شناخته می شود تا بعد از آموزش آئین نامه بتوانید آموزش اصلی رانندگی را شروع کنید.در بورس هم شما باید مرحله آئین نامه را طی کنید یعنی تا حدودی مفاهیم و اصطلاحات بازار بورس را بشناسید تا آماده باشید وارد سرمایه گذاری مستقیم در بازار بورس شوید.برای آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات بورس راههای متعددی وجود دارد از جمله کتاب های مختلفی که در این زمینه است ، فیلم های آموزشی که در این زمینه وجود دارد . شاید  آموزش مفاهیم و اصطلاحات بازار بورس چیزی بیش از ۳ ساعت آموزش زمان نمی خواهد و در این ۳ ساعت شما می توانید مهمترین مفاهیم و اصطلاحات لازم را بیاموزید و سایر مفاهیم و اصطلاحات را در فرآیند سرمایه گذاری و آموزش های پیشرفته تر آموزش می بینید.

2-آموزش رانندگی در ماشین آموزشگاه کنار مدرس،آموزش سرمایه گذاری در بورس کنار یک مدرس

در آموزش رانندگی ابتدا شما در یک آموزشگاه رانندگی برای مراحل آموزش ثبت نام می کنید تا کنار یک فرد که کارش آموزش رانندگی است بشینید و خیلی کنترل شده به مرور مراحل مختلف رانندگی را آموزش ببینید. در سرمایه گذاری در بازار بورس بعد از آموزش مفاهیم و اصطلاحات بورس نوبت آن است که آموزشگاهی خوب انتخاب کنید و دوره ای را کنار استادی با آموزش های آن سپری کنید و علاوه آموزش ، استاد بتواند خطاهای احتمالی شما را نیز برطرف کند.از معاملات خود برای استاد بگویید،روش های مختلف تحلیل همچون تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی را بیاموزید.از تجربیات استاد استفاده کنید.حال پس از طی کردن مرحله آموزش می توانید خودتان رانندگی کنید.یادتان باشد می شود رانندگی را بدون معلم و استاد رانندگی آموخت اما این کار هم زمان بر تر است و هم احتمال خطا و تصادف ما بالا خواهد رفت. این موضوع و خطرات آموزش بورس بدون استاد با تجربه و آگاه دقیقا همانند رانندگی است و ممکن است شما بخش بزرگی از سرمایه خود را از دست بدهید.

3-حالا نوبت تنهایی رانندگی کردن است ، تنهایی و بدون استاد در بازار بورس سرمایه گذاری کنید

نوبت شماست که با آموزش هایی که از اساتید خود دیده اید در بورس سرمایه گذاری کنید.قطعا مثل یک راننده اوایلش برای شما سخت است اما چند سال بعد همچون راننده ای حرفه ای که تمام کارهای لازم را بدون فکر و انرژی زیادی در رانندگی انجام می دهد شما هم در بورس سرمایه گذاری موفقی بدون انرژی و سختی اوایل خواهید داشت.

 

AtlasNegar/uploads/2017/11/buffet-4-5.jpg
یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  تازه گرایی چیست و چگونه به سرمایه گذاران بازار بورس ضرر می رساند
Screen Shot 2019-08-19 at 5.04.47 PM
درخواست مشاوره پذیرش

درخواست مشاوره ثبت نام

جهت مشاوره ثبت نام در دوره جامع نخبگان اطلاعات خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

نظر شما در رابطه با این مطلب ...

یک دیدگاه

 1. زهرا

  سلام مطالبتون فوق العادس

  پاسخ
 2. زهرا صادق پور

  سلام و عرض ادب . مطالب بسیار عالی وآموزنده هستش . من حسابدار هستم . حدود دوماه هست که آموزش بورس رو شروع کردم وامیدوارم که از طریق این سایت بتوانم زودتر مهارت پیدا کنم .

  پاسخ
 3. حکیمی

  سلام و خسته نباشید…توضیحات دوره مبتدی رو خواندم.واقعا مثل رانندگی است.من شغل آزاد دارم و دوست دارم بعنوان کار دوم فعالیتی داشته باشه.البته آشنایی زیادی ندارم و احتیاج به آموزش دارم.البته من از شمال و بابل هستم و سوالی داشته که شهرستانها چگونه باید آموزش و فعالیت کنند.در کدام تالار بورس تهران یا استان باید فعالیت کرد.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *