معرفی 16 فیلم مرتبط با بورس که هر سرمایه گذاری باید تماشا کند

11,060 بازدید

معرفی 16 فیلم مرتبط با بورس

این پست ما را واداشت تا نگاهی به فیلم‌های موجود با مضمون مالی و سرمایه‌گذاری بیندازیم. ما در سایت خانه سرمایه به معرفی 16 فیلم مرتبط با بورس پرداخته و همیشه سعی داریم از تمام منابع موجود یاد بگیریم. با اهتمام به این حرف، لیست 16 فیلم، برنامه‌ی تلویزیونی و مستند که هر تاجر و سرمایه‌گذاری باید تماشا کند در زیر آمده است.

① فیلم وال استریت

گرچه فیلم شاهکار اُلیور استون در سال 1987 اکران شد، اما دروسی که این فیلم درباره‌ی اخلاقیات و انجام کار خوب و درست (حال قانونی یا غیرقانونی) به ما می‌دهد منحصر به زمان نیست. شما در این فیلم شاهد شخصیتی به نام باد فاکس با بازیِ چارلی شین هستید که از مرز بین خوب و بد عبور می‌کند تا خواسته‌های یک  سرمایه‌گذارِ میلیاردر به نام گوردون گِکو (مایکل داگلاس) را برآورده کند.

نام فیلم وال استریت
نام انگلیسی Wall Street
سال ساخت 1987
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

فیلم رکود بزرگ

کمدی_درام محصول 2015 که بر اساس کتابی با همین نام ساخته شده، چندین خط داستانی را با مضمونی مشترک دنبال می‌کند: چگونه از یک بحران مالیِ افسار گسیخته سود ببریم در حالی که بیشتر مردم دنیا از عواقب مرگبار آن زجر می‌کشند.

نام فیلم رکود بزرگ
نام انگلیسی The Big Short
سال ساخت 2015
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

فیلم وارِن بافِت شدن

در این مستند محصول 2017  برای اولین بار در تاریخ، شما می‌توانید دنباله‌کننده‌ی داستان سرمایه‌گذار میلیاردر وارن بافت باشید. حقیقت جالب: بافت هیچگاه برای صرف صبحانه بیشتر از 3.17 دلار خرج نمی‌کند. این در حالی‌ست که دارایی خالص او 70 میلیارد دلار تخمین زده شده است. با دیدن این مستند می‌توان از زندگی خاضعانه‌ی او درس گرفت.

نام فیلم وارن بافت شدن
نام انگلیسی Becoming Warren Buffett
سال ساخت 2017
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

④ فیلم گرگ وال استریت

هنرنماییِ لئوناردو دیکاپریو در نقش جوردن بِلفوردْ داستان واقعیِ برخاستن این بزهکار از جایگاه یک دلال سهام غیرقابل اعتماد به جایگاه یک سرمایه‌گذار مجرم است.

نام فیلم گرگ وال استریت
نام انگلیسی The Wolf of wall street
سال ساخت 2013
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

فیلم اتاق فروش

تعهد و تلاش زیاد برای یک کار  قانونی به مذاق شخصیت جیوُانی ریبیسی خوش نمی‌نشیند. او در نهایت درمیابد که زندگیِ شخصی که گذرانش از طریق کلاهبرداری از مردم است، عواقبی جدی در پی دارد – هم از لحاظ اخلاقی و هم از لحاظ قانونی. و این درس را از راهِ سختش می‌آموزد.

نام فیلم اتاق فروش
نام انگلیسی Boiler Room
سال ساخت 2000
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

فیلم اِنرون: باهوش‌ترین فردِ اتاق

این مستند سال 2005 نیم‌نگاهی از داستان تیم مدیریتیِ انرون را روایت می‌کند. اینکه آنها چگونه توانستند نه تنها دروغی را راجع به عملکرد تجاری‌شان به خورد همه دهند، بلکه چه راحت از زیر بار عواقب آن قصر در رفتند. شاید اکنون دیگر برای ظهور «انرون» بعدی فقط بحث دیر یا زود بودن آن مطرح باشد.

نام فیلم اِنرون: باهوش‌ترین فردِ اتاق
نام انگلیسی

Enron: The Smartest Guys in the Room

سال ساخت 2005
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

⑦ فیلم سوءاستفاده از جایگاه

مستند سال 2010 که با محوریت بحران مالیِ بین سالهای 2007 تا 2008 تولید شده است، شاید تاثیرگذارترین ترتیب مصاحبه‌های کارشناسان را در بین تمامیِ مستندات مالی به نمایش درمی‌آورد.

نام فیلم سوءاستفاده از جایگاه
نام انگلیسی Inside Job
سال ساخت 2010
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

⑧ فیلم مارجین کال

فیلم محصول 2011، که در یک شرکت خیالی در بحبوحه‌ی بحران مالیِ واقعی سال‌های 2008 و 2009 جریان دارد، پشت صحنه‌ای از اینکه چطور یک بانک سرمایه‌گذاریِ بزرگ قبل هر کس دیگری وقوع یک بحران مالیِ افسار گسیخته را پیش‌بینی کرد و با آن دست به گریبان شد را ارائه می‌دهد.

یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  روش های کسب سود در بورس با شناخت انواع سهام
نام فیلم مارجین کال
نام انگلیسی Margin Call
سال ساخت 2011
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

معرفی 16 فیلم مرتبط با بورس که هر سرمایه گذاری باید تماشا کند

⑨ فیلم برای شکست زیادی بزرگه

این فیلم تلویزیونی به شرح واقعیِ معاملات داخلیِ برخی از نامداران وال استریت و مِین استریت در بحبوحه‌ی بحران مالی می‌پردازد. یکی از آن افراد نام‌دار ریچارد فُلد، معروف به «منفورترین فرد در آمریکا»، می‌باشد.

نام فیلم برای شکست زیادی بزرگه
نام انگلیسی Too Big to Fail
سال ساخت 2011
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

⑩ فیلم کاپیتالیسم: یک عاشقانه

مایکل مور یکی از چپ‌گراترین کارگردانان در هالیوود است – ولی این بدین معنا نیست که کسانی که با او هم‌عقیده نیستند آثارش را نادیده بگیرند. همیشه مهم است که با ذهن باز به مسائل بنگریم و باورهای خودمان را زیر سوال ببریم؛ کاری که این مستند ساخت 2009 در انجام آن موفق است.

نام فیلم کاپیتالیسم: یک عاشقانه
نام انگلیسی Capitalism: A Love Story
سال ساخت 2009
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

⑪ فیلم اماکن تجاری

کمدیِ دَن آیکروید و ادی مورفی که بیش از 30 سال پیش ساخته شده است، داستان یک دلال کالای ثروتمند و یک مرد بی‌خانه‌مان را بازگو می‌کند. در این فیلم نسبتا خنده‌دار، مطمئنا دروس و اخلاقیات بسیاری درباره‌ی زندگی برای یادگیری نهفته است.

نام فیلم اماکن تجاری
نام انگلیسی Trading Places
سال ساخت 1983
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

⑫ فیلم نقشِ زمین شده

خرید و فروش بورس برای مشتریان از طریق دلالان‌شان شیوه‌ای‌ست که روز به روز از اهمیت‌اش کاسته می‌شود. این مستند تولید 2009 زندگیِ تاجران و بازرگانانی را دنبال می‌کند که امرار و معاش‌شان دست‌خوش نوسانات پیاپیِ اماکن بازرگانیِ شیکاگوست.

نام فیلم نقشِ زمین شده
نام انگلیسی Floored
سال ساخت 2009
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

⑬ فیلم وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد

دنباله‌ی فیلم «وال استریتِ» الیور استون که سال 2010 اکران شد نتوانست موفقیت فیلم اول را تکرار کند. با این حال، دروسی که این فیلم در باب خط قرمزهای پول و طمع به ما می‌آموزد انکار نشدنی‌ست.

نام فیلم وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد
نام انگلیسی Wall Street: Money Never Sleeps
سال ساخت 2010
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

معرفی 16 فیلم مرتبط با بورس

⑭ فیلم گِلِن‌گَری گِلِن راس

یکی از فیلم‌های معروف در زمینه‌ی تجارت که محوریت اصلی‌اش راجع‌ به فشار طاقت‌فرسایی‌ست که مردم در مشاغل‌شان با آن دست به گریبان هستند و اینکه برای به چنگ آوردن پاداش عظیم کمیسیون پا را تا کجا فرا می‌گذارند.

نام فیلم گِلِن‌گَری گِلِن راس
نام انگلیسی Glengarry Glen Ross
سال ساخت 1992
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

⑮ فیلم روزِ میلیارد دلاری

این مستند قدیمی که سه دهه از عمرش می‌گذرد به ما نشان می‌دهد که گرچه فناوریِ مورد استفاده‌ی تاجران بازار بورس خارجی تغییر کرده است، ولی طرز تفکر آنها ذره‌ای دچار تغییر نشده است.

نام فیلم روزِ میلیارد دلاری
نام انگلیسی Billion Dollar Day
سال ساخت 2004
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

⑯ فیلم شرط‌بندی روی صفر

مستند مورد انتظار سال 2017 روایت کننده‌ی داستان شرط استقراضیِ بزرگ سرمایه‌گذار میلیاردر، بیل آکمن، علیه Herbalife است. آکمن معتقد است که Herbalife با یک ترفند هرمی پیش می رود و مال و منالی خیالی را به اقلیت‌های آسیب پذیری می‌فروشد که به دنبال زندگی کردن رویای آمریکایی هستند.

نام فیلم شرط‌بندی روی صفر
نام انگلیسی Betting On Zero
سال ساخت 2016
اطلاعات جامع کلیک بر اینجا

اگر فیلم‌ها یا برنامه‌ها‌ی تلویزیونیِ دیگری مناسب برای تاجران یا سرمایه‌گذارن سراغ دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

Screen Shot 2019-08-19 at 5.04.47 PM
درخواست مشاوره پذیرش

درخواست مشاوره ثبت نام

جهت مشاوره رایگان ثبت نام در دوره نخبگان کافیست فرم زیر را پر کرده و ارسال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *