معرفی ۱۶ فیلم مرتبط با بورس که هر سرمایه گذاری باید تماشا کند

معرفی ۱۶ فیلم مرتبط با بورس

این پست ما را واداشت تا نگاهی به فیلم‌های موجود با مضمون مالی و سرمایه‌گذاری بیندازیم. ما در سایت خانه سرمایه به معرفی ۱۶ فیلم مرتبط با بورس پرداخته و همیشه سعی داریم از تمام منابع موجود یاد بگیریم. با اهتمام به این حرف، لیست ۱۶ فیلم، برنامه‌ی تلویزیونی و مستند که هر تاجر و سرمایه‌گذاری باید تماشا کند در زیر آمده است.

① فیلم وال استریت

گرچه فیلم شاهکار اُلیور استون در سال ۱۹۸۷ اکران شد، اما دروسی که این فیلم درباره‌ی اخلاقیات و انجام کار خوب و درست (حال قانونی یا غیرقانونی) به ما می‌دهد منحصر به زمان نیست. شما در این فیلم شاهد شخصیتی به نام باد فاکس با بازیِ چارلی شین هستید که از مرز بین خوب و بد عبور می‌کند تا خواسته‌های یک  سرمایه‌گذارِ میلیاردر به نام گوردون گِکو (مایکل داگلاس) را برآورده کند.

نام فیلموال استریت
نام انگلیسیWall Street
سال ساخت۱۹۸۷
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

فیلم رکود بزرگ

کمدی_درام محصول ۲۰۱۵ که بر اساس کتابی با همین نام ساخته شده، چندین خط داستانی را با مضمونی مشترک دنبال می‌کند: چگونه از یک بحران مالیِ افسار گسیخته سود ببریم در حالی که بیشتر مردم دنیا از عواقب مرگبار آن زجر می‌کشند.

نام فیلمرکود بزرگ
نام انگلیسیThe Big Short
سال ساخت۲۰۱۵
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

فیلم وارِن بافِت شدن

در این مستند محصول ۲۰۱۷  برای اولین بار در تاریخ، شما می‌توانید دنباله‌کننده‌ی داستان سرمایه‌گذار میلیاردر وارن بافت باشید. حقیقت جالب: بافت هیچگاه برای صرف صبحانه بیشتر از ۳٫۱۷ دلار خرج نمی‌کند. این در حالی‌ست که دارایی خالص او ۷۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است. با دیدن این مستند می‌توان از زندگی خاضعانه‌ی او درس گرفت.

نام فیلموارن بافت شدن
نام انگلیسیBecoming Warren Buffett
سال ساخت۲۰۱۷
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

④ فیلم گرگ وال استریت

هنرنماییِ لئوناردو دیکاپریو در نقش جوردن بِلفوردْ داستان واقعیِ برخاستن این بزهکار از جایگاه یک دلال سهام غیرقابل اعتماد به جایگاه یک سرمایه‌گذار مجرم است.

نام فیلمگرگ وال استریت
نام انگلیسیThe Wolf of wall street
سال ساخت۲۰۱۳
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

فیلم اتاق فروش

تعهد و تلاش زیاد برای یک کار  قانونی به مذاق شخصیت جیوُانی ریبیسی خوش نمی‌نشیند. او در نهایت درمیابد که زندگیِ شخصی که گذرانش از طریق کلاهبرداری از مردم است، عواقبی جدی در پی دارد – هم از لحاظ اخلاقی و هم از لحاظ قانونی. و این درس را از راهِ سختش می‌آموزد.

نام فیلماتاق فروش
نام انگلیسیBoiler Room
سال ساخت۲۰۰۰
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

فیلم اِنرون: باهوش‌ترین فردِ اتاق

این مستند سال ۲۰۰۵ نیم‌نگاهی از داستان تیم مدیریتیِ انرون را روایت می‌کند. اینکه آنها چگونه توانستند نه تنها دروغی را راجع به عملکرد تجاری‌شان به خورد همه دهند، بلکه چه راحت از زیر بار عواقب آن قصر در رفتند. شاید اکنون دیگر برای ظهور «انرون» بعدی فقط بحث دیر یا زود بودن آن مطرح باشد.

نام فیلم اِنرون: باهوش‌ترین فردِ اتاق
نام انگلیسی

Enron: The Smartest Guys in the Room

سال ساخت۲۰۰۵
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

⑦ فیلم سوءاستفاده از جایگاه

مستند سال ۲۰۱۰ که با محوریت بحران مالیِ بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ تولید شده است، شاید تاثیرگذارترین ترتیب مصاحبه‌های کارشناسان را در بین تمامیِ مستندات مالی به نمایش درمی‌آورد.

نام فیلمسوءاستفاده از جایگاه
نام انگلیسیInside Job
سال ساخت۲۰۱۰
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

⑧ فیلم مارجین کال

فیلم محصول ۲۰۱۱، که در یک شرکت خیالی در بحبوحه‌ی بحران مالیِ واقعی سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ جریان دارد، پشت صحنه‌ای از اینکه چطور یک بانک سرمایه‌گذاریِ بزرگ قبل هر کس دیگری وقوع یک بحران مالیِ افسار گسیخته را پیش‌بینی کرد و با آن دست به گریبان شد را ارائه می‌دهد.

نام فیلممارجین کال
نام انگلیسیMargin Call
سال ساخت۲۰۱۱
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

معرفی 16 فیلم مرتبط با بورس که هر سرمایه گذاری باید تماشا کند

⑨ فیلم برای شکست زیادی بزرگه

این فیلم تلویزیونی به شرح واقعیِ معاملات داخلیِ برخی از نامداران وال استریت و مِین استریت در بحبوحه‌ی بحران مالی می‌پردازد. یکی از آن افراد نام‌دار ریچارد فُلد، معروف به «منفورترین فرد در آمریکا»، می‌باشد.

نام فیلمبرای شکست زیادی بزرگه
نام انگلیسیToo Big to Fail
سال ساخت۲۰۱۱
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

⑩ فیلم کاپیتالیسم: یک عاشقانه

مایکل مور یکی از چپ‌گراترین کارگردانان در هالیوود است – ولی این بدین معنا نیست که کسانی که با او هم‌عقیده نیستند آثارش را نادیده بگیرند. همیشه مهم است که با ذهن باز به مسائل بنگریم و باورهای خودمان را زیر سوال ببریم؛ کاری که این مستند ساخت ۲۰۰۹ در انجام آن موفق است.

نام فیلمکاپیتالیسم: یک عاشقانه
نام انگلیسیCapitalism: A Love Story
سال ساخت۲۰۰۹
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

⑪ فیلم اماکن تجاری

کمدیِ دَن آیکروید و ادی مورفی که بیش از ۳۰ سال پیش ساخته شده است، داستان یک دلال کالای ثروتمند و یک مرد بی‌خانه‌مان را بازگو می‌کند. در این فیلم نسبتا خنده‌دار، مطمئنا دروس و اخلاقیات بسیاری درباره‌ی زندگی برای یادگیری نهفته است.

نام فیلماماکن تجاری
نام انگلیسیTrading Places
سال ساخت۱۹۸۳
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

⑫ فیلم نقشِ زمین شده

خرید و فروش بورس برای مشتریان از طریق دلالان‌شان شیوه‌ای‌ست که روز به روز از اهمیت‌اش کاسته می‌شود. این مستند تولید ۲۰۰۹ زندگیِ تاجران و بازرگانانی را دنبال می‌کند که امرار و معاش‌شان دست‌خوش نوسانات پیاپیِ اماکن بازرگانیِ شیکاگوست.

نام فیلمنقشِ زمین شده
نام انگلیسیFloored
سال ساخت۲۰۰۹
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

⑬ فیلم وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد

دنباله‌ی فیلم «وال استریتِ» الیور استون که سال ۲۰۱۰ اکران شد نتوانست موفقیت فیلم اول را تکرار کند. با این حال، دروسی که این فیلم در باب خط قرمزهای پول و طمع به ما می‌آموزد انکار نشدنی‌ست.

نام فیلموال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد
نام انگلیسیWall Street: Money Never Sleeps
سال ساخت۲۰۱۰
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

معرفی 16 فیلم مرتبط با بورس

⑭ فیلم گِلِن‌گَری گِلِن راس

یکی از فیلم‌های معروف در زمینه‌ی تجارت که محوریت اصلی‌اش راجع‌ به فشار طاقت‌فرسایی‌ست که مردم در مشاغل‌شان با آن دست به گریبان هستند و اینکه برای به چنگ آوردن پاداش عظیم کمیسیون پا را تا کجا فرا می‌گذارند.

نام فیلم گِلِن‌گَری گِلِن راس
نام انگلیسیGlengarry Glen Ross
سال ساخت۱۹۹۲
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

⑮ فیلم روزِ میلیارد دلاری

این مستند قدیمی که سه دهه از عمرش می‌گذرد به ما نشان می‌دهد که گرچه فناوریِ مورد استفاده‌ی تاجران بازار بورس خارجی تغییر کرده است، ولی طرز تفکر آنها ذره‌ای دچار تغییر نشده است.

نام فیلمروزِ میلیارد دلاری
نام انگلیسیBillion Dollar Day
سال ساخت۲۰۰۴
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

⑯ فیلم شرط‌بندی روی صفر

مستند مورد انتظار سال ۲۰۱۷ روایت کننده‌ی داستان شرط استقراضیِ بزرگ سرمایه‌گذار میلیاردر، بیل آکمن، علیه Herbalife است. آکمن معتقد است که Herbalife با یک ترفند هرمی پیش می رود و مال و منالی خیالی را به اقلیت‌های آسیب پذیری می‌فروشد که به دنبال زندگی کردن رویای آمریکایی هستند.

نام فیلمشرط‌بندی روی صفر
نام انگلیسیBetting On Zero
سال ساخت۲۰۱۶
اطلاعات جامعکلیک بر اینجا

اگر فیلم‌ها یا برنامه‌ها‌ی تلویزیونیِ دیگری مناسب برای تاجران یا سرمایه‌گذارن سراغ دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ترتیبی که برای خواندن مقالات" معرفی فیلم "به شما پیشنهاد می‌کنیم:
  • معرفی ۱۶ فیلم مرتبط با بورس که هر سرمایه گذاری باید تماشا کند
1 نظر
  1. گوهردانی می گوید

    فیلم Banker رو هم اضافه کنید توی لیست لطفا

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.