حداقل مبلغ خرید سهام آنلاین در بورس چه میزان است؟

حداقل مبلغ خرید سهام آنلاین در بورس

همواره یکی از دغدغه‌های افراد در جامعه این است که چگونه می‌توان مالک یک شرکت شد که در حال حاضر به فعالیت خودش با خوبی ادامه می‌دهد؟ همواره در اطراف ما افرادی حضور دارند که مالک یک شرکت بالغ می‌باشند و اگر شما به آن‌ها پیشنهاد مشارکت بدهید مبلغی را به شما پیشنهاد خواهند کرد که به‌احتمال‌زیاد از توان شما خارج هست و در این برهه این سؤال پیش می‌آید که با سرمایه اندکی که دارم چگونه می‌توانم مالک یک شرکت بالغ بشوم؟ در مقاله حاضر تلاش می‌کنیم تا پاسخ جامع و مناسبی را در خصوص حداقل مبلغ خرید سهام آنلاین در بورس به شما ارائه بدهیم تا با اطمینان خاطر به امر سرمایه‌گذاری اشتغال بورزید.

نکته‌ای که در ابتدا باید بدانید

اگر شما بخواهید شخصاً اقدام به تأسیس یک شرکت نمایید، پس از ثبت شرکت که هزینه جزیی دارد برای اینکه بتوانید کسب‌وکار خود را فعال نمایید مجبور هستید تا هزینه سنگینی را پرداخت کرده تا بتوانید تجهیزات و ماشین‌آلات، ابزار و وسایل و … را خریداری نمایید. هرچه فعالیت موردنظر شما به سمت تولید گرایش پیدا کند سرمایه سنگین‌تری را مطالبه می‌کند. حال اگر شما سرمایه محدودی داشته باشید عملاً نمی‌توانید وارد بسیاری از حوزه‌های کسب و کار بشوید. برای مثال جهت تأسیس یک شرکت پتروشیمی چندین هزار میلیارد ریال سرمایه لازم است و یا جهت تأسیس فروشگاه زنجیره‌ای به چندین میلیارد تومان سرمایه لازم دارید تا بتوانید موتور محرکه لازم جهت شروع و توسعه این فروشگاه فراهم آورید.

تمامی این مباحث جدای از ریسک‌های متعددی است که کسب‌وکار شما را تهدید می‌کند. حال فرض کنید که کل ثروت شما حدود ۴۰ میلیون تومان باشد، آیا این موضوع به این معنی است که شما بایستی این ثروت را در حساب بانکی سپرده کرده و وارد هیچ شرکت و کسب‌وکاری ننمایید. پاسخ به این سؤال منفی است. خوشبختانه در بازار بورس شرایطی فراهم آمده است که شما با سرمایه محدود نیز می‌توانید مالکیت یک شرکت بورسی که از بسیاری از فیلترها گذر کرده و اطمینان بیشتری نسبت به فعالیت آن و دوام فعالیت آن داریم به دست آورید و این تنها به لطف قوانینی است که در رابطه با سهام شرکت‌های سهامی عام تعریف شده است. بنابراین شما با ورود به بورس و سرمایه‌گذاری در یک شرکت بورسی عملاً مالکیت بخشی از یک شرکت (کسب و کار) را به دست می‌آورید و در واقع وارد یک فعالیت با ارزش‌افزوده اقتصادی می‌شوید.

ثبت نام در بورس چگونه انجام می‌گیرد؟

برای آنکه بتوانید در بورس به سرمایه‌گذاری بپردازید بایستی به یکی از شعب کارگزاری های مورد تائید سازمان بورس اوراق بهادار مراجعه نمایید و در آنجا ضمن انجام فرایند ثبت‌نام (به‌صورت حضوری یا غیرحضوری) در سامانه سجام نیز ثبت‌نام نمایید. پس از گذشت دو روز کاری (در زمان نگارش این مقاله چنین زمانی جهت صدور کد بورسی زمان لازم بوده است) کد بورسی شما صادر خواهد شد و پس از آن می‌توانید به معامله در بورس و خرید سهام اقدام نمایید.

نحوه خرید و فروش سهام در بورس چگونه است؟

تا قبل از سال ۱۳۸۴ معاملات بورس تنها به‌صورت حضوری و تلفنی انجام می‌پذیرفت اما در سال ۱۳۸۴ و پس از تصویب قانون بازار اوراق بهادار در مجلس به‌تدریج زمینه انجام معاملات اینترنتی در بازار بورس فراهم شد و امروزه معاملات به سه صورت آنلاین، اینترنتی و حضوری (تلفنی) انجام می‌پذیرد. لازم به ذکر است که برای انجام معاملات به‌صورت اینترنتی و آنلاین بایستی حداقل دارای مدرک دیپلم باشید.

آیا سرمایه‌گذاری در بورس خوب است؟

برای پاسخ به این سؤال توجه شما را به این نکته جلب می‌نماییم که برخلاف شغل کارمندی و یا سپرده بانکی الزامی به ایجاد سود در طی یک ماه ندارد و ممکن است برای کسب سود مجبور شوید بین چند ماه تا بعضاً چند سال صبر نمایید و پس از آن سود مناسبی را کسب نمایید. اما به‌طور عمومی درصورتی‌که بر اساس تحلیل دقیق و در نقطه مناسب سهامی را خریداری نمایید، می‌توانید بازدهی مناسبی را از آن کسب نمایید که بسیار بالاتر از سود سپرده بانکی و یا سایر فرصت‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. برای مثال بازدهی بیش از ۸۰۰ درصدی نماد فراور طی ۵ سال، بازدهی بیش از ۹۰۰ درصدی نماد زاگرس طی ۳ سال، بازدهی حدود ۴۳۰۰ درصدی نماد شخارک در طی ۲۰ سال، بازدهی ۹۰۰ درصدی نماد کسرام در طی ۹ ماه و … نمونه‌هایی از بازدهی‌های خارق‌العاده ناشی از سرمایه‌گذاری در بورس است و همان‌طور که مشاهده می‌فرمایید بازدهی‌های مورداشاره در طی بازه‌های زمانی بیش از یک ماه محقق شده است و بایستی رفتاری متناسب با آن داشت و نباید با کسب بازدهی محدود فوراً از سهم خارج بشوید و سهام خود را بفروشید. برای اینکه این مسئله پیش نیاید لازم است تا آموزش‌های لازم در تحلیل بنیادی و تکنیکال را سپری نمایید و هیجانات خود را کنترل نمایید.

لازم به ذکر است که چندین شیوه معامله‌گری در بازار سرمایه وجود دارد که به‌صورت مختصر در مورد برخی از رایج‌ترین شیوه‌ها توضیحاتی را ارائه می‌کنیم.

الف) سفته‌بازی (نوسان گیری): این نوع از سرمایه‌گذاران با توجه به وضعیت نموداری کوتاه‌مدت سهام اقدام به ورود به سهم کرده و طی چند ساعت و تا حداکثر چند روز پس از رسیدن به هدف قیمتی (عموماً ۱۰ الی ۱۵ درصد بالاتر از قیمت خرید) از سهم خارج می‌شوند.

ب) سرمایه‌گذاری در سهام بنیادی: سرمایه‌گذاران در این حالت در سهامی که پتانسیل بنیادی قوی دارند و درواقع اتفاقات بنیادی مثبتی در سهم در حال وقوع است در نقطه مناسب وارد شده و بعضاً تا چند سال با سهم می‌مانند و با سود سنگینی از سهم خارج می‌شوند.

پ) سرمایه‌گذاری با هدف کسب سود نقدی: سرمایه‌گذاری در این دسته به این صورت است که سرمایه‌گذار در یک شرکت که سود نقدی جذابی را هرساله پرداخت می‌کند سرمایه‌گذاری می‌کند و بدون حضور فعال در بازار هرساله سود نقدی مصوب مجمع عمومی عادی صاحبان سهام را دریافت می‌کند. لازم به ذکر است که حالتی وجود دارد که بتوان در سهامی سرمایه‌گذاری کرد که از منافع سود نقدی مناسب و سود ناشی از افزایش قیمت سهم به‌صورت هم‌زمان بهره برد که البته شناسایی این دسته از سهام در هرسال راحت نیست.

ت) سرمایه‌گذاری تلفیقی: که سرمایه‌گذاران با تلفیق سه حالت فوق سبد سرمایه‌گذاری خود را انتخاب می‌کنند. لازم به ذکر است که این روش در بین عموم سرمایه‌گذاران حرفه‌ای رایج است.

برای خرید سهام در بورس چه میزان سرمایه لازم است؟

همان‌طور که پیش‌ازاین ذکر گردید چندین روش جهت انجام معاملات پیش روی شما قرار دارد. چنانچه قصد انجام معاملات به‌صورت حضوری یا تلفنی دارید حداقل سرمایه معاملات بدون در نظر گرفتن کارمزد معاملات ۵۰ هزار تومان است درحالی‌که جهت انجام معاملات به صورت آنلاین حداقل مبلغ خرید سهام در بورس و فرابورس معادل ۵۰۰ هزار تومان و در معاملات اینترنتی ۵۰۰ هزار تومان نیاز است. اما سؤال مهم این است که شما بایستی به این سرمایه‌های محدود قانع شوید یا اینکه حجم سرمایه سنگینی را وارد معاملات بورس بنمایید. در این رابطه ذکر این نکته ضروری است که هر چه دانش و سابقه معاملاتی شما در بورس بیشتر باشد می‌توانید سرمایه بیشتری را وارد بازار بورس کنید. اگر شما در ابتدای راه معامله‌گری در بازار سرمایه هستید بهتر است که با سرمایه محدود یک الی سه میلیون تومانی وارد شوید و توصیه نمی‌گردد که در قوی‌ترین حالت بیش از ۱۰ میلیون آورده بیاورید چون شروع معاملات با ضررهای سنگینی همراه است که ممکن است تمامی سودهای شما را پوشش دهد و برآیند معاملات شما را منفی نماید. هر چه سابقه حضور شما در بازار بورس افزایش پیدا کند می‌توانید سهم سرمایه بورسی خود را از ثروتتان افزایش دهید و از این دریچه عملکرد معاملاتی خود را بهبود ببخشید.

درواقع بایستی آن بخش از ثروتتان را برای شروع وارد بازار بورس کنید که اگر چنانچه سرمایه شما صفر شد بابت از دست دادن آن زندگی شما مختل نگردد (توجه فرمایید که موضوع ذکرشده صرفاً یک فرض محال است و با توجه به محدودیت نوسان قیمتی در بورس ایران عملاً امکان صفر شدن سرمایه وجود ندارد). لازم به ذکر است که سقف آورده شما در بورس محدودیتی ندارد و شما می‌توانید تا چندین میلیارد تومان را نیز وارد بورس نمایید. از طرفی به این نکته نیز توجه فرمایید که هر چه سرمایه بورسی شما بیشتر شود سرمایه‌گذاری شما در سهام مختلف سنگین‌تر بوده و درنتیجه خروج از سهام نیز نیاز به برنامه‌ریزی پیچیده‌تری دارد.

مؤلف: احمد لحیم گرزاده

109 دیدگاه
 1. علیرضا می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  فرمودید امکان صفر شدن سرمایه تقریبا وجود ندارد ولی فرض بر اینکه به عنوان مثال شخصی n تومان سهام شرکتی رو میخره و بعد از مدتی به دلایلی چندین هفته سهم منفی میخوره تا جایی که سرمایه ورودی شخص صفر میشه و حتی روز بعدشم منفی میخوره در این صورت تکلیف چیه ؟ آیا کارگزاری یا شخص باید اقدامی صورت دهند ؟ و یا اینکه هیچ اتفاق خاصی نمیوفتد و با سبز شدن بازار دوباره پول اصلی فرد احیا میشود ؟ ممنون میشم کامل توضیح بدین.

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   محدوده حمایت Zone of Support به ناحیه‌ای از منحنی قیمتی گویند که سهام از نظر قیمت حمایت و پشتیبانی پیدا می‌کند. در تحلیل‌تکنیکال این بدان معناست که قیمت سهم تمایل دارد از آن ناحیه پایین‌تر نرود.
   در این ناحیه قیمتی، قیمت کف عدد مشخصی نبوده و فقط در ناحیه حمایت می‌باشد. میزان نوسان موجود در این ناحیه بسته به حجم معاملات بوده و چنانچه حجم معاملات سهم در هنگام ورود به این ناحیه بالا باشد قسمت سهم در نقطه بالاتری از این محدوده قرار خواهد گرفت.
   بسیاری از معامله‌گران بازار بورس در این ناحیه از گزینه Stop-loss (حدضرر) استفاده می‌کنند. گزینه Stop-loss باعث می‌شود چنانچه قیمت سهم از سطح قبلا تعیین شده‌ای نزول کند سهام بطور خودکار به فروش بروند.

 2. امید مولایی می گوید

  سلام وقت بخیر
  سقف ارسال سفارش در هر اردر برای سهم ها چقدر است؟
  به عنوان مثال سهم وتجارت بخواهیم یک میلیون سهم بخریم سقف ارسال سفارش چقدر هست؟
  با تشکر.

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   حد حجم قابل سفارش برای سهام مختلف متفاوت استوسهم مذکور حد حجم:۴۰۰٬۰۰۰ – ۱ می باشد. اردر شما با این سقف در ۳ قمست ارسال می شود

 3. جواد لطفی می گوید

  سلام حداقل فروش هر سهم در بازار بورس چقدر است؟
  یعنی میشه یک سهم را با قیمت مجموع سیصد هزار تومان به فروش برسانیم یا باید مثل خرید حداقل پانصد هزار تومان سفارش فروش انجام شود؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   در مورد فروش سهام محدودیت حداقل مبلغ فروش ۵ هزار تومان می‎باشد.

 4. یاسین می گوید

  ببخشید می خواستم هر ماه ۵۰۰ هزار تومان سهام بخرم آیا میتوانم از یک شرکت هر ماه ۵۰۰ هزار تومان یا از شرکت‌های دیگر خریداری کنم هر ماه یک سهم؟؟؟

  1. پشتیبان می گوید

   از هر شرکت و نمادی به دلخواه میتوانید خرید وفروش انجام دهید

  2. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   محدودیتی در خرید ندارید مگر سازمان بورس منعی را اعمال کند

 5. یاسین می گوید

  آیا می توانم هر ماه ۵۰۰ هزار تومان سهام از یک شرکت یا شرکت‌های مختلف بخرم ممنون؟؟؟؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   محدودیتی در خرید ندارید مگر اینکه سازمان بورس محدودیتی را اعمال کند

 6. محمد می گوید

  سلام ببخشید یک سوال داشتم…الان پونصد هزارتومن که اولین سهام رو بخریم…یعنی نمیشه که مثلا سیصد تومن یه سهمی رو‌بخریم و بقیش رو سهم از کارخونه‌ی دیگه؟ و دراین مورد به مشکل میخوریم یعنی؟

  1. پشتیبان می گوید

   سلام خیر نمیشه سفارشی که میذارین برای هر سهم باید حداقل ۵٠٠ تومن باشه

 7. مجید می گوید

  سلام،اوراق حق تقدم مسکن که بانک مسکن به حسابهای ممتاز میده هم میتونیم خودمون تو بورس بفروشیم.

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   کسانی که بر اثر سپرده‌گذاری مالک این اوراق می‌شوند، یا می‌توانند خود وام مسکن بگیرند یا می‌توانند اوراق حق تقدم را در فرابورس بفروشند.

 8. شایان می گوید

  سلام وقتتون بخیر کارمزد کارکزاری ها چجودی حساب میشه و چقدره؟؟ یعنی اگه در روز من چند بار خرید و فروش کنم کهرگزاری برای هرکدوم کارمزد میگیره؟؟؟
  واینکه اصلا تو یه روز با چند بار خرید و فروش کردن بیشتر از ۵% صود کرد ؟؟؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   پاسخ شما در مطلب زیر وجود دارد
   https://www.khanesarmaye.com/transaction-fees/

 9. میلاد می گوید

  سلام خسته نباشید.حداقل خرید در بورسهای آنلاین چه مقدار میباشد؟

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   مقرر گردید حداقل ارزش هر سفارش خرید ارسالی از طریق سامانه معاملات برخط (موضوع بند ۸ ماده ۱۶ دستورالعمل اجرایی معاملات برخط مصوب ۶ شهریور ۱۳۹۸) به استثنا سفارش‌های خرید در روز عرضه اولیه، از مبلغ یک میلیون ریال به مبلغ ۵ میلیون ریال افزایش یابد. این مصوبه از تاریح ۲۰ فروردین ۹۹ عملیاتی می‌شود. شرکت‌های کارگزاری موظف هستند نسبت به اعمال این محدودیت در زیرساخت‌های برخط خود اقدام نموده و همزمان با اعمال به مشتریان خود اطلاع‌رسانی نمایند.

 10. عباس می گوید

  سلام چطور میشه نماد خوب را شناسایی کرد

  1. خانه سرمایه می گوید
 11. رامین می گوید

  خرید سهام به صورت آفلاین به چه شکل هست

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   نپل معاملاتی آفلاین برای مشتریانی که شرایط دریافت کد آنلاین را ندارند، راه‌اندازی شده است.
   خرید و فروش سهام در بازار بورس برای افراد زیر ۱۸ سال و همچنین افرادی که مدرک تحصیلی کمتر از دیپلم دارند شامل محدودیت هایی است. از طریق سامانه معاملاتی آفلاین، این افراد می توانند اقدام به خرید و فروش سهام در بازار سرمایه کنند.

 12. جلال می گوید

  سلام چطور میتونم معاملات اینترنتی انجام بدم

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   معامله‌گران برای آن‌که بتوانند در بازار سرمایه فعالیت کنند، باید کد بورسی داشته باشند. کد بورسی به مانند شناسنامه معامله‌گر در بازار سرمایه است که آن را می‌توان به صورت رایگان از کارگزاران بورس دریافت کرد.

   برای دریافت کد بورسی، کافی است یک بار با در دست داشتن مدارک احراز هویت (اصل کارت ملی و شناسنامه) و اطلاعات حساب بانکی (نام بانک، شماره حساب، نام شعبه، کد شعبه، نوع حساب و شماره شبا) به نزدیک‌ترین کارگزار بورس در محل زندگی خود مراجعه کرده و تقاضای دریافت کد بورسی کنید. گفتنی است طبق دستور‌العمل جدید معاملات برخط (آنلاین)، افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند بدون داشتن مدرک دیپلم، تنها با در دست داشتن مدارک احراز هویت و اطلاعات حساب بانکی، به سامانه معاملاتی آنلاین دسترسی پیدا کنند.

 13. جلال می گوید

  سلام چطور میتونم معالات اینترنتی انجام بدم

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   معامله‌گران برای آن‌که بتوانند در بازار سرمایه فعالیت کنند، باید کد بورسی داشته باشند. کد بورسی به مانند شناسنامه معامله‌گر در بازار سرمایه است که آن را می‌توان به صورت رایگان از کارگزاران بورس دریافت کرد.

   برای دریافت کد بورسی، کافی است یک بار با در دست داشتن مدارک احراز هویت (اصل کارت ملی و شناسنامه) و اطلاعات حساب بانکی (نام بانک، شماره حساب، نام شعبه، کد شعبه، نوع حساب و شماره شبا) به نزدیک‌ترین کارگزار بورس در محل زندگی خود مراجعه کرده و تقاضای دریافت کد بورسی کنید. گفتنی است طبق دستور‌العمل جدید معاملات برخط (آنلاین)، افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند بدون داشتن مدرک دیپلم، تنها با در دست داشتن مدارک احراز هویت و اطلاعات حساب بانکی، به سامانه معاملاتی آنلاین دسترسی پیدا کنند.

 14. سارا می گوید

  با سلام
  آیا برای فروش سهم هم باید حداقل مبلغ سفارش ۵۰۰ هزار تومان باشد؟ الان در سبد سهام عدالت بعضی از سهم ها تعدادشان خیلی کم هست مثلا ده عدد و مبلغ سفارش به ۵۰۰ هزار تومان نمیرسد برای اینطور سهامی چه کار باید کرد؟

  1. پشتیبان می گوید

   عرضه اولیه مشکلی نیس و هر مقداری باشه قابل فروش هست

 15. علی می گوید

  سلام
  حداقل مقدار فروش هر سهم چقدر است؟

  1. پشتیبان می گوید

   سلام کمترین قیمت خرید و فروش هر سهم در روز ۵درصد کمتر از قیمت پایانی روز قبل است

 16. مینا می گوید

  سلام روزتون بخیر. میخواستم بدونم چرا سقف مجاز بیشتر سهاما خیلی زیاده مثلا۲۰۰۰۰۰ تا. چون من تازه وارد بورس شدم وسرمایم کمه نمی تونم با این پولم مثلاً ۵۰۰یا۲۰۰ هزارتومن خریدبزنم ؟ میشه راهنماییم کنید. ممنون.

  1. پشتیبان می گوید

   سلام حداقل باید با ۵٠٠ هزار تومان سفارش بزارید

 17. رضا می گوید

  با سلام من مبالغی رو به حساب کارگزاریم واریز میکنم اگه نخواهم سهمی بخرم آیا میتوانم دوباره کل پولمو از حساب کارگزاری درخواست کنم آیا کارمزد ازم میگیرن

  1. پشتیبان می گوید

   با سلام و احترام،
   بله می توانید برداشت کنید و تا زمانی که معامله ای انجام ندهید کارمزدی پرداخت نخواهید کرد.

   1. رضا می گوید

    سلام ببخشید من سهامم یک ملیونیه قیمت فروشش چقدر هست که اعلام کردن بانکها ۳۰ درصدشو میخرن یعنی چندتومن میده بهمون و اینکه ۷۰ درصد باقی مانده دست خودمونه میتونیم کار کنیم باهاش؟

    1. خانه سرمایه می گوید

     با سلام دوست عزیز
     چنانچه فردی سفارش فروش را ثبت کند، شرکت کارگزاری وی از روز کاری بعد، اقدام به فروش در بازار خواهد کرد.
     بدیهی است که باید طرف خریداری هم در بازار بورس وجود داشته باشد که سهام به فروش برسد و قیمت‌ها هم متغیر هستند. اما، کارگزاری به هر میزانی که بتواند سهام مشتریان را در بازار به فروش برساند، مبلغ مربوطه را طی دو روز کاری بعد، از شرکت سپرده گذاری مرکزی دریافت و فورا به حساب مشتریان واریز می کنند.

 18. مجید می گوید

  واقعاً اینکه برای یک نماد باید ۵۰۰ هزارتومان هزینه کرد یعنی متضرر کردن سهام داران کم تجربه و تازه وارد، سهام داران تازه وارد باید مدتی با مبالغ بسیار پایین حتی ۱۰ هزار تومان برای هر نماد حدود ۶ ماه تمرین کنند و سپس با مبالغ بیشتری خرید و فروش کنند، میتوان برای سهام داران تازه وارد این اولویت را قرار داد، در غیر این صورت این پتانسیل حمله به بورس به بورس بین الملل(فارکس) کشیده میشوند. پس لطفاً در این قانون تغییر ایجاد کنید. در حال حاضر خرید یک نماد برای یک کارگر معادل یک پنجم حقوق ماهیانه او است آیا یک کارگر نباید پیشرفت کند و باید یک پنجم حقوق خود را به خطر بیاندازد؟

  1. پشتیبان می گوید

   با سلام و احترام
   این تصمیم با توجه به افزایش قیمت سهام، ورود پرتعداد سرمایه‌گذاران جدید غیرمتخصص(مالی و بورسی) و جلوگیری از بروز رفتارهای هیجانی توسط معامله‌گران خرد اتخاذ شده است. بدین منظور می‌توانید، از معاملات کاغذی یا تالار مجازی بورس ایران به آدرس اینترنتی http://irvex.ir/ استفاده نموده و پس از کسب مهارت سرمایه‌گذاری با سرمایه واقعی معامله کنید.

 19. sinaxvv@gmali.com می گوید

  سلام دوستان این خطا موقع خرید سهم برام میاد چکار کنم
  مقدار معامله خارج از محدوده تعریف شده می باشد
  ممنون

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   میزان حداقل و حداکثر خرید سهام برای هر سهم مشخص می باشد.لطفا در همان بازه ثبت سفارش انجام دهید

 20. احسان می گوید

  سلام.آیا امکان انتقال سهام هست و چگونه امکان انتقال وجود داره

  1. خانه سرمایه می گوید

   با سلام دوست عزیز
   لازم است که حضوری به کارگزاری مراجعه نمایید تا وضعیت سهم مورد نظر شما بررسی شود، اگر قابلیت انتقال سهم در بازار وجود داشته باشد انتقال در کارگزاری انجام خواهد شد و در صورتیکه این امکان وجود نداشته باشد جهت انتقال از طریق دفترخانه شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاه شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.