پول درآوردن و کسب درآمد از تبلیغات را یاد بگیرید و اسکناس بشمارید

236 بازدید
کسب درآمد از تبلیغات

همه دوست دارند پول‌دار باشند، قبول دارید؟ پول‌دار بودن می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند و همه ما را از بیشتر دردسرهای رنگارنگ و چالش‌هایی که در زندگی داریم به سرعت نجات دهد. البته حتما بعضی از دوستان معناگرا با این جملات مخالف هستند. ما هم به هیچ وجه نمی‌گوییم که پول، حلال تمام مشکلات است اما به شدت قبول داریم که از بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌کند و راه حل رفع بسیاری از چالش‌هاست. پس اگر شما از آن دسته دوستانی هستید که با ما در یک گروه از عقاید و نظرات مرتبط با پول و مادیات قرار می‌گیرید، تا آخر این متن همراهی‌مان کنید چون می‌خواهیم از پول در آوردن به سبک‌های جدید در دنیای امروز برای‌تان بگوییم؛ کسب درآمد از تبلیغات!

کسب درآمد از تبلیغات در دنیای کنونی

این روزها که با لمس یا فشار یک دکمه روی تلفن همراه هوشمندمان به سادگی شب خود در تهران را به روز دوستی در قاره‌ای دیگر از جهان وصل می‌کنیم، ابعاد امرار معاش و راه‌های پول در آوردن هم بدیهتا تغییر کرده است. دیگر برای کسب درآمد، فقط با مجموعه‌ای از روش‌های سنتی رو به رو نیستیم. حالا، ابزارهایی در اختیار داریم که به ما کمک می‌کنند تا به شیوه‌ای نوین و بهینه به درآمد و پول برسیم.

کسب درآمد از تبلیغات، یکی از آن روش‌های نوینی است که شاید در عنوان کمی مبهم به نظر برسد اما اگر با ابعاد و روش‌های مختلف آن آشنا شوید قطعا در مسیر کسب درآمد موفق عمل خواهید کرد. با وجود انواع و اقسام ابزارهای هوشمند و دیجیتالی که این روزها در اختیار داریم، امکان کسب درآمد از تبلیغات هم به شدت بیشتر از گذشته‌ها شده است. وبسایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، ارتباط گرفتن با مخاطبان از طریق ایمیل و پیامک و…، هر کدام دنیای وسیعی از ظرفیت و امکان برای کسب درآمد را در اختیارتان قرار می‌دهند. کافی است با هر بستر تبلیغاتی آشنا شوید و مخاطبان خود را به درستی شناسایی کنید. در ادامه به تعدادی از روش‌هایی کسب درآمد از تبلیغات می‌پردازیم:

سبد سهام کسب درآمد از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

کسب درآمد از تبلیغات

با اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی رنگارنگ که حتما آشنایی دارید. برای بیشتر ما، این شبکه‌های اجتماعی به رفیق شفیقی بدل شده‌اند که در طول روز مدام به آنها سر می‌زنیم. با وجود چنین شبکه‌‌هایی که امکان برقراری ارتباط با خیل عظیمی از مخاطبان در نقاط مختلف دنیا را در اختیارمان قرار می‌دهد، چرا به فکر کسب درآمد نباشیم؟ برای اینکه بتوان از طریق این شبکه‌ها، به درآمد رسید باید به نکاتی دقت کنید. باید بدانید که چطور می‌توان از این بستر برای تبلیغات و سپس کسب درآمد از تبلیغات بهره برد:

جذب دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی

حتما با اینفلوئنسرهای رنگارنگ در دنیای اینستاگرام برخورد داشته‌اید. اینفلوئنسرها همان افراد معروفی  هستند که در فضای مجازی، تعداد زیادی دنبال‌کننده دارند و بنا به سبک زندگی متفاوت، اطلاعات جذابی که در اختیار کاربران دیگر قرار می‌دهند و به دلایل مختلف دیگر توانسته‌اند از حساب کاربری خود در اینستاگرام و تولید محتوا در آن به درآمدهای خوبی دست پیدا کنند. این افراد برای جذب دنبال‌کننده از مسیر درستی رفته‌اند. مسیری که چشم‌انداز و الگوی کلی آن را می‌توان به شرح زیر توصیف کرد:

سبد سهام معرفی صحیح خود و نکاتی شاخص درباره سبک زندگی؛

سبد سهام انتشار محتوای مناسب با زمان‌بندی دقیق؛

سبد سهام ارائه تصاویر و عکس‌های جالب و جذاب؛

سبد سهام استفاده از هشتگ‌های مناسب؛

سبد سهام تعامل سازنده و موثر با کاربران.

اگر بتوانید از راه‌هایی که عنوان شد، اقدام به جلب نظر مخاطبان کنید و تعداد دنبال‌کننده‌های زیادی برای خود داشته باشید، روش‌های خوبی برای پول درآوردن و کسب درآمد از تبلیغات پیش پای‌تان قرار خواهد گرفت. مثلا بعضی از بلاگرهای معروف از طریق فروش رابطه‌ای، معرفی پست‌های تبلیغاتی و همکاری با برندهای مختلف به دستمزد خوبی دست پیدا می‌کنند.

جلب نظر پشتیبان و حامی مالی در وب و شبکه‌های اجتماعی

کسب درآمد از تبلیغات

یکی دیگر از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به نفع خود و برای کسب درآمد استفاده کنید، جذب اسپانسر یا به زبان فارسی خودمان، پشتیبان و حامی مالی است. برای اینکه بتوانید، توجه شرکت‌ها و برندها را به سمت خود جلب نمایید باید برای آنها محتوایی مناسب و جذاب تولید کنید. اگر بتوانید از طریق ابزارهای مختلف مانند ویدئوها، متن‌ها، تصاویر و… برای برندهای گوناگون، محتوا تولید کنید و این محتوا را به گوش مخاطبان رسانده و آنها را به استفاده از برندها ترغیب کنید، قطعا درآمد خوبی در انتظارتان خواهد بود. برای این کار دو راه دارید. یا باید مدیریت حساب‌های رسمی برندها در شبکه‌های اجتماعی را به دست بگیرید و شروع به فعالیت کنید یا از طریق مشهور شدن در شبکه‌های اجتماعی و فضای وب باعث شوید که آنها به سراغ‌تان بیایند و حامی مالی‌تان شوند. در نهایت، در قبال تولید محتوا از آنها دستمزد و حمایت مالی دریافت خواهید کرد.

بعضی از افراد در سطح فضای مجازی به شهرت زیادی می‌رسند. این افراد به خاطر ویژگی‌های اخلاقی ویژه یا سبک خاصی از زندگی که برای خود انتخاب کرده‌اند، برای عموم جالب و جذاب هستند. در نتیجه دارای تعداد زیادی دنبال‌کننده‌اند. مثلا کسی که زیاد به سفر می‌رود، ورزشی خاص مثل پارکور انجام می‌دهد و…، با تولید محتوایی که در صفحات وب و فضای مجازی دارند، اقدام به جلب نظر شرکت‌ها و برندها می‌کنند و برای انجام برنامه‌های ویژه ورزشی خود، سفرهای‌شان و…، از حمایت مالی آنها بهره می‌برند.

برای مثال، کسی که یک وبلاگ یا وبسایت بسیار جالب و غنی درباره روش‌های سفر کردن دارد، به راحتی می‌تواند نظر شرکت‌ها و برندها را برای حمایت مالی سفرهای خود جلب کند. شرکت‌ها و برندها به او هزینه سفرهایش را می‌دهند و در مقابل، نام برندشان را در ابعادی وسیع به گوش مخاطبان پرتعداد آن صاحب وبسایت می‌رسانند. کسب درآمد از تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، یکی از روش‌های ایده‌آل برای امرار معاش است.

فروش خدمات و محصولات از طریق تبلیغات در ابعاد وسیع

کسب درآمد از تبلیغات

کسب درآمد از تبلیغات محصولات و خدماتی که خودتان ارائه می‌کنید هم یکی از گزینه‌هایی است که فناوری برای‌تان ممکن ساخته است. در فضای مجازی برای خود حسابی کاربری داشته باشید و محصولات و خدمات‌تان را در آنجا تبلیغ کنید. در گذشته، کسب و کارهای خُرد نمی‌توانستند به رشدی خارج از محل زندگی و محیط اطراف‌شان برسند. به عبارت تخصصی‌تر، کسب و کارها معمولا حالت محلی داشتند. اما با وجود فضای مجازی به راحتی می‌توانید، محصولات و خدمات‌تان را تبلیغ کنید و برای خود مشتریانی از سراسر کشور و حتی دنیا پیدا کنید. کافی است از خدمات پستی بهره ببرید و محصولات‌تان را ارسال کنید. جالب است، نه؟ روش‌های مختلفی برای جذاب‌تر کردن فروش و تبلیغات در این بستر وجود دارد. مثلا از محتوایی مفید استفاده کنید و اجازه بدهید که مخاطب از مطالبی که منتشر کرده‌اید، لذت ببرند و آن را مفید و کاربردی بدانند.

برای مثال اگر اقدام به فروش کیف‌های دست‌دوز خود در سطح شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی کرده‌اید، حتما نکاتی مفید درباره نگهداری کیف، تمیز کردن آن و مدل‌های مختلف در اختیار مخاطب قرار بدهید. از کیف در مد و فشن بگویید و تلاش‌تان این باشد که علاوه بر فروش، دلیلی برای کشاندن مخاطب به صفحه خود ایجاد کنید.

سبد سهام راه‌اندازی وبسایت

کسب درآمد از تبلیغات

از طریق راه‌اندازی وبسایت هم به شیوه‌های مختلفی می‌توانید کار تبلیغات را پیگیری کنید. برای کسب درآمد از تبلیغات از طریق وبسایت باید برای خود استراتژی دقیقی تعریف کنید. به عبارت دیگر، روند کار در اینجا با شبکه‌های اجتماعی کمی متفاوت است. اگر می‌خواهید از این طریق به کسب درآمد و تبلیغات بپردازید باید کمی نظام‌مندتر جلو بروید. استراتژی‌های مختلفی برای تولید محتوا و مدیریت وبسایتی وجود دارد که قرار است با تبلیغات برای‌تان درآمدزایی کند. مثلا می‌توانید از طریق روش‌های زیر به درآمد برسید و کسب درآمد از تبلیغات در وبسایت را تجربه کنید:

سبد سهام بررسی و معرفی محصولات

بررسی محصولات کار دشواری نیست. باید با دقت بازار محصولات و خدمات مختلف را زیر نظر بگیرید و شروع به نوشتن بررسی‌های درست و منصفانه درباره آنها کنید. مثلا لوازم خانگی، محصولات خوراکی، اسباب و اثاثیه منزل و هر محصول و خدمت دیگری که برای‌تان جالب به نظر می‌رسد.

با نوشتن مرور و بررسی محصولات، به یک منبع قابل‌اعتماد و استناد بدل می‌شوید که مشتریان و کاربران برای خرید محصولات مختلفی که درباره‌شان می‌نویسید به شما رجوع خواهند کرد. از این طریق، امکان دریافت تبلیغات در وبسایت‌تان بالا می‌رود و می‌توانید با تبلیغ کردن برندهای مختلف به درآمد دست پیدا کنید. اما باید حواس‌تان باشد که به بهانه کسب درآمد از تبلیغات، ماهیت محتوای‌تان را تغییر ندهید. مثلا روند کار را طوری پیش ببرید که برندهایی در وبسایت‌تان تبلیغ شوند که لزوما درباره محصولات آنها ننوشته‌اید اما خریداری که برای خواندن و دریافت محتوا درباره آن محصول به سراغ‌تان آمده است، به محصولات آن برند هم نیاز داشته باشد. کمی گیج شدید؟ اجازه بدهید که با یک مثال، این قضیه را روشن کنیم. ببینید، اگر در وبسایت‌تان درباره محصولی مانند سشوار صحبت می‌کنید، تبلیغات‌تان را به برندهای رنگ مو اختصاص بدهید. در این صورت، لازم نیست بررسی‌ محصول را به شکلی جهت‌دار پیش ببرید و خدای نکرده از تقلب و دروغ بهره ببرید.

سبد سهام استفاده از گوگل ادسنس (AdSense)

کسب درآمد در خانه

 

یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  ۵ ایده خلاقانه برای پول درآوردن و کسب درآمد از اینستاگرام

استفاده از گوگل ادسنس هم راه دیگری برای کسب درآمد از تبلیغات است. این روش در نهایت سادگی به شما کمک می‌کند که به درآمد از طریق تبلیغات وبسایت برسید. برای این کار، کافی است در گوگل ادسنس ثبت‌نام کنید. بعد از ثبت‌نام، گوگل به شما یک رمز متعلق به وبسایت‌تان خواهد داد. این رمز برای شناسایی محتوای وبسایت است. گوگل با شناسایی محتوای وبسایت‌تان، اقدام به نمایش تبلیغات مرتبط با آن برای کاربرانی خواهد کرد که به وبسایت‌تان سر زده‌اند. حال اگر کاربران به تبلیغات گوگل وارد شوند و از آنها بازدید کنند، در قبال این واسطه‌گری غیرمستقیم، به شما مبلغی کارمزد تعلق می‌گیرد. هر زمان که کاربری روی تبلیغات مرتبط با محتوای وبسایت‌تان کلیک می‌کند به شما مبلغی پرداخت خواهد شد. البته قبل از وارد شدن به گوگل ادسنس و ثبت‌نام برای آن باید از قوانین سفت و سختی که برای‌ کاربران و وبسایت‌ها در نظر می‌گیرد کاملا مطلع باشید تا به دردسر برخورد نکنید.

در آخر

همان‌طور که ملاحظه کردید، روش‌های متعدد بسیاری برای کسب درآمد از تبلیغات وجود دارد. این متن بیشتر به تبلیغات آنلاین در فضای مجازی اختصاص داشت و علت نیز این است که این روزها دیگر دنیای آنلاین به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی بدل شده است و اگر قرار باشد با دنیا و روند روز پیش بروید باید خود را حتی برای کسب درآمد با آن هم‌سو سازید. خلاقیت و دانش در کنار هم می‌تواند موجبات رشد مدیریت تبلیغات در فضای مجازی را به همراه داشته باشد. پس اگر به دنبال کسب درآمد از تبلیغات در این بستر و فضا هستید، حتما دانش‌ و اطلاعات‌تان را با بررسی نمونه‌های موفق و مطالعه منابع ارزشمند بالا ببرید.

Screen Shot 2019-08-19 at 5.04.47 PM
درخواست مشاوره پذیرش

درخواست مشاوره ثبت نام

جهت مشاوره ثبت نام در دوره جامع نخبگان اطلاعات خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

نظر شما در رابطه با این مطلب ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *