فارابیکسو پلتفرم کارگزاری فارابی

3,743 بازدید
فارابیکسو

سیستم معاملاتی فارابیکسو توسط کارگزاری فارابی به بازار سرمایه معرفی شد. این سیستم طرحی نو و با ظاهری متفاوت از سیستم های معاملاتی دیگر می باشد. که به تازگی توسط این کارگزاری به روز رسانی شده است.که در ادامه در خانه سرمایه به توضیح آن می پردازیم.

سفر به دنیای بورس– بخش سوم: پلتفرم های کارگزاری (فارابیکسو)

نحوه ورود:

فارابیکسو

بعد از افتتاح حساب در کارگزاری فارابی گرفتن نام کاربری و رمز عبورمی توانید وارد سامانه فارابیکسو شوید. امکان جدیدی که در کارگزاری فارابی می تواند صورت می گیرد این است شما می توانید در سایت کارگزاری فارابی به صورت آنلاین اقدام به گرفتن کد آنلاین خود بکنید. این سامانه به پیسکو پیک معروف می باشد که جهت گرفتن امضا درب منزل شما اقدام می کنند. در ابتدا به توضیحات آیکون های مربوطه می پردازیم. آیکون هایی مثل معاملات، گزارشات، درخواست هاو… همچنین امکاناتی مثل دیده بان هات لیست و….

فارابیکسو

نمایی کلی سیستم فارابیکسو بدین صورت می باشد. در ابتدا به ابزار های مثل دیده بان پرداخته می شود. که درتصویر نشانگر موس به روی آن می باشد.

دیده‌بان

اصطلاح دیده‌بان در فارابیکسو عبارت است، از آخرین قیمت درصد تغییرات نماد که امکان دسته بندی کردن آن ها به طور دلخواه و بر اساس نیاز کاربر مهیا شده است.

هات لیست

فارابیکسو

هات لیست که به رنگ آبی مشخص شده و با نشان آتش مشخص شده است به مواردی گفته می شود شامل روانشناسی بازار آن روز، کندل ها و خریداران قوی و فروشندگان قوی سهام های آن روز، رصد بازار و….که برای سهامدار بسیار مفید می باشد که از بخش های مفید این کارگزاری می توان نام برد. یکی از ابزارهای به روز و بسیار کار آمد برای معامله گران می باشد که درصد خطا را در خرید و فروش ها بسیار کاهش می دهد.

گاوهای بازار:

فارابیکسو

گاوهای بازار که دراصلاح به سهام هایی گفته می شود که با بازدهی خوب و نوسانی که برای سهامدار می سازند به گاوهای بازار معروف هستند درصورت ریزش به آن بازار در اصلاح خرس های بازار هم گفته می شود. دراین بخش که در کارگزاری فارابی تهیه شده است به معرفی سهام های با بازدهی بالا از لحاظ نمودارهای تکنیکالی با بازدهی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت بررسی می شود. برای مثال اولین بخش از نمودار rsi به وضعیت نموداری مطلوب سهام های خودرو خریخت و دیگر سهام ها بررسی دارد که می تواند برای سهامدار سود خوبی رقم بزند.

تا اینجا به امکانات جدید فارابیکسو که در دیگر کارگزاری ها این امکانات وجود دارد بررسی شد که می تواند برای سهامداران بسیار موثر و کارآمد باشد. درادامه به قسمت های مهم دیگر همچون معاملات و گزارشات و …. می پردازیم.

معاملات:

فارابیکسو

در این بخش دارایی سهام مشتری نمایش داده می‌شود.به دو بخش کلاسیک و پیشرفته تقسیم می شود. بخش کلاسیک به طور معمول به ثبت سفارش از طریق تابلو معاملات به ثبت سفارش می پردازیم اما در روش پیشرفته معامله گر از طریق نمودار و بررسی کندل های نمودار شمعی مربوطه سهام اقدام به خرید سهام می کند. اما در ادامه میخواهیم به چگونگی ثبت سفارش و خرید و فروش معاملات این سیستم بپردازیم.

ثبت سفارش

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد سامانه فارابیکسو، نحوه ثبت سفارش آن می‌باشد، به گونه ای که کادر ثبت سفارش به صورت معلق باز می‌شود و این امکان را به کاربر می‌دهد که بتواند به صورت هم زمان چندین کادر ثبت سفارش را باز نماید. از دیگر ویژگی های کادر ثبت سفارش، امکان دسترسی به این پنجره  از تمامی صفحه سامانه می‌باشد بدین صورت که در هر لیستی که نام نماد در آن وجود داشته باشد، با قرار گرفتن روی نماد دکمه های خرید/فروش ظاهر شده و کاربر می‌تواند با کلیک روی آن کادر ثبت سفارش را فراخوانی نماید.

فارابیکسو

کادر ثبت سفارش به دو قسمت اطلاعات نماد و فرم ثبت سفارش تقسیم می‌گردد.کاربر می‌تواند با کلیک بر روی دکمه قسمت مربوط به اطلاعات نماد را مخفی نموده و فقط قسمت فرم ثبت سفارش را در اختیار داشته باشد.

فارابیکسو

پس از ورود اطلاعات مربوط به سفارش می‌توان ثبت سفارش را انجام داد: روش اول این که بر روی ثبت سفارش کلیک نموده، در صورت صحیح بودن اطلاعات، سفارش به هسته معاملات ارسال خواهد شد و در این حالت کادر ثبت سفارش به صورت کپی از اطلاعات قبلی باز می‌ماند. در روش دوم با کلیک بر روی دکمه ارسال و بستن، پس از ارسال سفارش، کادر ثبت سفارش بسته خواهد شد. در کادر ثبت سفارش می‌توانید وضعیت سفارش را به فروش یا خرید تغییر دهید.

فارابیکسو

کادر آبی در مواقع خرید و کادر قرمز در مواقع فروش نمایان خواهد شد.

گزارش ها:

فارابیکسو

دربخش گزارش ها به ارائه عملکرد معامله گر پرداخته می شود .اطلاعاتی مانند خریدها و فروش های سهام با جزئیات کامل ارائه می شود همچنین شما امکان اینکه فقط خریدها یا فقط فروش ها را ببنید دارید.

درخواست ها:

فارابیکسو

یکی دیگر از ایکون هایی که در فارابیکسو بسیار مورد استفاده قرار میگیرد ایکون درخواست ها است. مثل سیستم های قبل تشکیل شده از پرداخت الکترونیکی، اعلامیه واریز وجه، درخواست پرداخت وجه، درخواست اعتبار، درخواست تغییر کارگزار ناظر و افزایش بیکسو واریز می باشد که به هر کدوم به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

پرداخت الکترونیکی:

فارابیکسو

در قسمت درخواست ها وقتی ما گزینه پرداخت الکترونیکی را انتخاب می کنیم وارد این قسمت می شویم که باید میزان مبلغ دلخواه را وارد و درگاه مربوطه که به طور پیشفرض سامان انتخاب شده است. نوع حساب همیشه همان اوراق بهادار می باشد که پس از انتخاب گزینه ثبت سیستم به طور اتوماتیک وارد سیستم بانک می شود که پس از وارد کردن عملیات مربوطه پول به حساب آنلاین شما واریز می شود. در سیستم فارابیکسو این امکان فراهم شده که ما پنج درخواست آخر را ببینیم.

اعلامیه واریز وجه:

فارابیکسو

هنگامی که کاربر به صورت اینترنتی و یا از طریق تلفن بانک و یا از طریق حضوری در بانک، مبلغی را به حساب کارگزاری واریز نموده، برای شارژ حساب کاربری خود می‌بایست بر روی درخواست پرداخت وجه در سامانه آنلاین کلیک نمایید تا مبلغ واریزی شما، از سمت  واحد مالی کارگزاری کنترل و تایید شود. به محض تایید از سمت واحد مالی، حساب کاربری شما به اندازه مبلغ واریزی شارژ می گردد. با کلیک بر روی درخواست پرداخت وجه، پنجره ای جهت وارد نمودن اطلاعات بانکی مطابق شکل ذیل ظاهر خواهد شد.

درخواست پرداخت وجه:

فارابیکسو

هنگامی که معامله گر بخواد از حساب انلاین خود پول برداشت کند باید به قسمت درخواست پرداخت وجه مراجعه نماید. بعد پر کردن اطلاعات خواسته شده از قبیل مبلغ و نوع حساب که همیشه اوراق بانکی می باشد و حساب بانکی معرفی شده با کارگزاری و در اخر گزینه ثبت رو تایید نماید

درخواست اعتبار:

فارابیکسو

زمانی که معامله گر به اعتبار نیاز داشته باشد می تواند از این قسمت از کارگزاری درخواست اعتبارر کند کارگزاری پس از بررسی در لزوم به معامله گر اعتبار اختصاص خواهد داد.

درخواست تغییر کارگزار ناظر:

فارابیکسو

معامله گر می تواند در صورتی که بخواهد ناظر معامله های خود در کارگزاری عوض نماید میتواند از قسمت درخواست خود را ثبت نماید. درکارگزاری های دیگر این امکان فقط در صورت تلفنی صورت می گیرد.

افزایش اعتبار فارابیکسو:

فارابیکسو

بیسکو واریز امکان دیگر از فارابیسکو می باشد که می توان مقدار پول در آن واریز واز امکانات نظیر سیگنال های معامله گران با بازدهی بالا استفاده کرد.

بازار:

فارابیکسو

در قسمت بازار معامله می تواند همه بازار را رصد کند از سهام های که امروز پر بازده هستند تا سهام هایی که امروز بیشترین منفی را داشته اند. این ایکون در ساعت های فعال بازار می توان استفاده کرد و در ساعت های دیگر این امکان فراهم نمی باشد.

فارابیکسو

بیسکو tvدیگر امکان جدید در بازار سرمایه می باشد.این سامانه توسط معامله گران مشهور و نامدار به ارائه فایل های تصویری راجع به بازار و اطلاعات سهام ها و میزان بازدهی آن ها و اطلاعاتی از قبیل نزول بازار یا صعود بازار را به معامله گران گوشزد می کند.

پرتفو:

فارابیکسو

پرتفو تشکیل شده از تعداد سهام ها شما و مقدار سود و زیان شما به صورت لحظه ای نمایش داده می شود که به رنگ سبز در تصویر برای شما نمایان شده است.

وضعیت بازار

فارابیکسو

این قسمت نمایانگر وضعیت و زمان فعلی بازار می‌باشد که شامل سه وضعیت به شرح ذیل می‌باشد:

پیش گشایش: از ساعت ۸:۳۰ تا ساعت ۹:۰۰ می‌باشد و در این بازه زمانی امکان ثبت، ویرایش و حذف سفارش وجود دارد.

معاملات پیوسته: از ساعت ۹:۰۰ تا ساعت ۱۲:۳۰ می‌باشد و امکان انجام معاملات در این وضعیت وجود دارد.

بازار بسته: از ساعت 12:30 روز معاملاتی حاضر تا ساعت 8:30 فردا بازار بسته خواهد بود.

Screen Shot 2019-08-19 at 5.04.47 PM
درخواست مشاوره پذیرش

درخواست مشاوره ثبت نام

جهت مشاوره ثبت نام در دوره جامع نخبگان اطلاعات خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

نظر شما در رابطه با این مطلب ...

یک دیدگاه

  1. اصغر رحیمی

    من از فارابی استفاده کردم و کاملا از سامانه فارابیکسو راضی هستم، البته فعلا 4 ماه هست مشتری فارابی هستم.

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *