آموزش کار با منوهای نرم افزار داینامیک تریدر- قسمت سوم

آموزش نوار ابزار سمت چپ نرم‌افزار قسمت سوم

  • نشان دادن درصدی از قیمت

با کلیک کردن بر روی این ابزار  در نوار ابزار سمت چپ نرم‌افزار شما می‌توانید افزایش یا کاهش قیمت را به‌صورت درصدی نشان دهید. به‌عنوان‌مثال در تصویر زیر بر روی کندل مشخص‌شده با مربع کلیک می‌کنیم با کلیک کردن بر بالای نمودار صد درصد قیمتی و دویست درصد قیمتی آن کندل نشان داده خواهد شد. البته درصد موردنظر شما با کلیک راست بر روی این ابزار قابل انتخاب است.

آموزش کار با منوهای نرم افزار داینامیک تریدر

آموزش کار با منوهای نرم افزار داینامیک تریدر- قسمت سوم

  • شمارش کندل ها با استفاده از اعداد خاص

با این ابزار خواهید توانست با اعداد خاص پیش‌بینی زمانی انجام دهید. در بسیاری از نمودارها بر روی این اعداد واکنش جالبی از نمودار را می‌بینیم. در تصویر زیر ما اعداد ۳۴،۵۵،۱۰۶ و ۹۰ را انتخاب کردیم واکنش جالب نمودار به این اعداد را ملاحظه می‌کنید.

آموزش منوهای نرم افزار داینامیک تریدر

اگر یک عدد را تیک بزنیم و گزینه REPEAT count را انتخاب کنیم مانند سیکل این خطوط تکرار خواهند شد برای مثال اگر عدد ۳۴ را به‌عنوان پیش‌فرض انتخاب کنیم و تیک گزینه repeat count را فعال کنیم می‌بینید که به‌صورت سیکل این خطوط تکرار می‌شود. برای مثال در تصویر زیر می‌بینید که تکرار شدن این خطوط حمایت‌های معتبری را مشخص کرده است که سهم از آن قیمت نوسان‌های جزئی را تجربه کرده است.

نتیجه تنظیمات بالا را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید

آموزش کار با منوهای نرم افزار داینامیک تریدر

  • شمارش گر تاریخ

کاربرد اصلی این ابزار بررسی تاریخ پدیده‌های نجومی بر روی نرم‌افزار است به‌عنوان‌مثال شما تاریخ خسوف یا کسوف‌های یک دهه را وارد فایل تکست می‌کنید و با این ابزار فراخوانی می‌کنید. چون در تحلیل تکنیکال به ندرت از این ابزاراستفاده می‌شود ما نیز از وارد شدن به جزییات این ابزار چشم‌پوشی می‌کنیم.

  • سیکل آکاردئون

با این ابزار می‌توانید محور زمان را به سیکل‌های متساوی الف اصله تقسیم کنید.

  • Daily pivot levels

این ابزار که در بالای نوار ابزار سمت چپ نمودار دیده می‌شود، در نمودارهای روزانه مورداستفاده قرار می‌گیرند. با کلیک کردن بر روی آن دو حمایت و دو مقاومت انتهایی نمودار نشان داده می‌شود s1, s2 سطوح حمایتی و R1,R2 سطوح مقاومتی می‌باشند.

  • نشانگر نمودار

از این ابزار برای نشان دادن تاریخ و قیمت خاص یک کندل استفاده می‌شود. قیمت در نوار عمودی و تاریخ در نوار افقی نمودار نشان داده می‌شود.

ویدیو مرتبط با این مقاله:

یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  آشنایی با 9 سایت بورسی + فیلم

امتیاز شما به این مقاله چند است؟
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (9 رای, میانگین: 3٫78 از 5)
Loading...

[/vc_row]

دوره نخبگان بورس چیست ؟

نخبگان بورس یک دوره جامع حضوری و غیر حضوری است که از همه جای ایران می توانید در آن شرکت کنید و در این دوره از صفر و بدون نیاز به هیچ پیش زمینه ای می آموزید چطور در بورس با خرید و فروش سهام سود کسب کنید.اگر شما هم میخواهید به جمع شرکت کنندگان دوره نخبگان بورس بپیوندید و در بورس کسب ثروت کنید روی دکمه زیر کلیک کنید، کارشناسان آموزش به صورت تلفنی شما را در مسیر آموزش درست بورس راهنمایی می کنند و دوره مناسب شما را پیشنهاد می دهند، برای دریافت مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

چطور اطلاعات دوره را داشته باشم؟

دوره جدید نخبگان بورس با ظرفیت محدود به صورت حضوری و خصوصی در حال پذیرش است، کارشناسان با شما تماس می گیرند و اطلاعات دوره را به شما می گویند، فرم زیر را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته

دیدگاهی برای این مقاله وجود ندارد.