استفاده از خطوط میانه اندروز در امواج الیوت

استفاده از خطوط میانه اندروز در امواج الیوت

دکتر آلن اندروز تکنیکی را گسترش داد که خطوط میانه نامیده می­شود. روش فوق به عنوان یک ابزار ترید مکمل بوسیله بسیاری از تریدرها مورد استفاده قرار می­گیرد. در چند صفحه بعد ما در مورد جزئیات خطوط میانه و در ترکیب با آنالیزور در موج الیوت بحث خواهیم کرد.

برای رسم خطوط میانه ما نیاز به ۳ نقطه داریم. زمانی که ۳ نقطه در بازار شناسایی شد شما آماده خواهید شد تا از خطوط فوق استفاده کنید. نقطه اول نقطه پایه(Base) نامیده می­شود.خطوطی از نقاط ۲ و ۳ که موازی با خط میانه باشد رسم می­کنیم این خطوط خطوط موازی بالایی و پایانی نامیده می­ شود.

استفاده از خطوط میانه اندروز در امواج الیوت

خطوطی از نقاط ۲ و ۳ که موازی با خط میانه باشد رسم می کنیم این خطوط خطوط موازی بالایی و پایینی نامیده می شود.

خط میانه رو به پایین دقیقا برعکس خط میانه رو به بالا باشد. در ابتدا دوباره باید ۳ نقطه پیدا شود. نقطه اول نقطه پایه نامیده می­شود. نقطه­ای در حد فاصل نقاط ۲ و ۳ را پیدا کرده و از نقطه پایه به نقطه میانه وصل می­کنیم. این خط میانه نام دارد. سپس خطوطی از نقاط ۲ و ۳ موازی خط میانه رسم کنید. به همین منوال این خطوط خطوط موازی بالایی و پایینی نامگذاری می­شوند.

در قوانین دکتر اندروز قیمت یکی از دو حالت زیر را در برخورد با خط میانه خواهد داشت.

  • قیمت در خط میانه برگشت خواهد داشت و یا
  • قیمت از خط میانه خواهد گذشت و با خط موازی بالایی برخورد خواهد کرد. مثال­هایی در هر دو مورد در ادامه آمده است:

استفاده از خطوط میانه اندروز در امواج الیوت

استفاده از خطوط میانه اندروز در امواج الیوت

خطوط موازی گسترش یافته

در بعضی موارد خطوط موازی استاندارد گسترش می­یابند. این حالت برای زمانی که بازار حرکت تندی دارد لازم است. مجددا زمانی که خط میانی استاندارد رسم شد. کانال­های موازی بالایی و پایینی رسم می­شوند. سپس شما آماده­اید که خطوط موازی معمولی را گسترش دهید فاصله بین خط میانه و خط موازی بالایی را رسم کنید. از همین فاصله استفاده کنید و یک خط موازی با خط موازی بالایی رسم کنید. همین کار را برای خط موازی پایینی نیز انجام دهید. اگر شما از ابزارPitchfork در Glabal ToolBox استفاده کنید می­توانید به راحتی این کار را انجام دهید. بصورت اتوماتیک فاصله بین خطوط موازی بالایی و پایینی را محاسبه می­کند و خطوط موازی گسترش یافته هر دو خط موازی بالایی و پایینی را رسم می­کند.

کشیدن خطوط موازی گسترش یافته جهت یافتن بالای موج ۳ ضروری است. این امر در زمانی که حرکت بازار در خلال یک حرکت قوی موج ۳ فاصله ایجاد می­کند ضرورت می­یابد.

زمان­هایی وجود دارد که در آن موج ۲ حرکت اصلاحی ما شیب تندی دارد. این زمانی است که شما بایدModify را در جعبه ابزار Pitchfork استفاده کنید. با تغییر این دکمه به روی حالت On خود Pitchfork  بصورت اتوماتیک حالت مستقیم را تغییر داده و فاصله­ها را مطابق با اصلاح موج ۲ تغییر می­دهد. شما باید نقطه پایه را پیدا کرد و سپس GET خودش آنها را برای شما  Modify می­کند.

استفاده از خطوط میانه اندروز در امواج الیوت

ترکیب خطوط میانه با موج ۳

زمانی که خط میانه بر روی موج ۱ و ۲ رسم شود شما می­توانید تکنیک خط میانه را برای پیش­بینی اوج موج۳ بکار ببرید.

معمولا موج ۳ در خط میانه با خط موازی بالایی یا پایینی پایان می­یابد.

موج ۳ ارتباط فیبوناچی با موج ۱ دارد. ما می­توانیم این مساله را در مورد پیشرفته محاسبه کنیم.

روش خط میانه تمایل دارد که اوج موج ۳ را بیابد. با ترکیب این دو تکنیک این امر امکان­پذیر است که دوره­های زمانی که موج ۳ پایان می­یابد پیش­بینی شود. زمانی که موج ۱ و ۲ پایان یافت یک خط میانه از نقطه پایه موج ۱ به میانه موج ۲ رسم کنید سپس خطوط موازی بالایی و پایینی را مثل قبل رسم کنید.

یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  کاربرد مرحله به مرحله نوسان نمای الیوت در تحلیل تکنیکال

حالا پیش­بینی فیبوناچی را نیز رسم کنید. این خطوط فیبوناچی خطوط میانه را قطع خواهد کرد. هر یک از این تقاطع­ها نقطه بالقوه­ای برای پایان اوج (Top) موج ۳ می­باشد.

استفاده از خطوط میانه اندروز در امواج الیوت

امتیاز شما به این مقاله چند است؟
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (9 رای, میانگین: 4٫56 از 5)
Loading...

[/vc_row]

دوره نخبگان بورس چیست ؟

نخبگان بورس یک دوره جامع حضوری و غیر حضوری است که از همه جای ایران می توانید در آن شرکت کنید و در این دوره از صفر و بدون نیاز به هیچ پیش زمینه ای می آموزید چطور در بورس با خرید و فروش سهام سود کسب کنید.اگر شما هم میخواهید به جمع شرکت کنندگان دوره نخبگان بورس بپیوندید و در بورس کسب ثروت کنید روی دکمه زیر کلیک کنید، کارشناسان آموزش به صورت تلفنی شما را در مسیر آموزش درست بورس راهنمایی می کنند و دوره مناسب شما را پیشنهاد می دهند، برای دریافت مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

چطور اطلاعات دوره را داشته باشم؟

دوره جدید نخبگان بورس با ظرفیت محدود به صورت حضوری و خصوصی در حال پذیرش است، کارشناسان با شما تماس می گیرند و اطلاعات دوره را به شما می گویند، فرم زیر را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته

دیدگاهی برای این مقاله وجود ندارد.