۳ وضعیت انتظار در زمان معامله که منجر به ناامیدی می‌شود

1,119 بازدید

 ۳ وضعیت انتظار در زمان معامله که منجر به ناامیدی می‌شود

چکیده:

این مقاله به بررسی تصمیمات عاطفی یک معامله‌گر می‌پردازد. هنگام انتظار کشیدن برای یک موقعیت، معامله‌گر با سه وضعیت تصمیمات احساسی متداول مواجه می‌شود: معاملات بیشتر، ترک دنیای تجارت، همه چیز پول است، چنانچه معامله‌گر نتواند این تصمیمات احساسی را مدیریت کند، منجر به ناامیدی وی می‌گردد.

انتظار کشیدن برای یک موقعیت، می‌تواند یک ابزار فوق العاده برای معامله‌گران باشد. در واقع منتظر موقعیت بودن، معیارهایی را برای کمک به ما فراهم می‌کند و در نهایت شکست یا پیروزی را رقم می زند، همچنین اهدافی برای حرکت رو به جلو را ارائه می‌دهد.

با این حال باید هنگام انتظار کشیدن برای یک موقعیت دقت کنیم. اگر انتظارات را بیش از حد بالا و غیر واقعی در نظر بگیریم، ممکن است برایمان ناامیدی به همراه داشته باشد.

در اینجا تعدادی از انتظارت معاملاتی متداول وجود دارد که اغلب منجر به ناامیدی می‌شود.

۱)معاملات بیشتر = مرحله یادگیری سریع‌تر

درست است که انجام معاملات بیشتر، تجربه‌ی بیشتری را به همراه دارد، اما لزوما این بدان معنی نیست که شما اطلاعات معاملاتی سریعتری نسبت به انجام تعداد معاملات کمتر، می‌توانید به دست ‌آورید. به عنوان یک حقیقت، این ذهنیت خطرناک می‌تواند منجر به انجام معاملات بیش از اندازه گردد که این یک اشتباه رایجی در میان معامله گران تازه کار است که آنها را در معرض معاملات عاطفی غیر ضروری قرار می‌دهد.

نکته‌ی کلیدی برای سرعت بخشیدن به فرایند یادگیری شما، تمرکز بر کیفیت معاملات است، نه کمیت. در عوض به سادگی و با استفاده از موقعیت‌های ممکن، بایستی اولویت را بر روی انتخاب بهترین موقعیت قرار داد و تصمیم‌گیری‌های معاملاتی، به طور هوشمندانه صورت گیرد. همچنین تجربه حاصل نمی‌شود مگر آنکه از ابتدا تا انتهای معاملات خود را با فکر انجام دهید.

به منظور کمک به شما در این زمینه، توصیه می‌کنیم که یک نشریه معاملاتی دقیق داشته باشید تا بتوانید تجربیات معاملاتی خود بازبینی کنید و یاد بگیرید.

۲) می‌توانم از معامله خارج شوم

چه کسی با ما شوخی می‌کند؟ هر کسی، رویایی برای تجارت دارد و این رویا بدون شایستگی میسر نخواهد شد؛ حتی ممکن است حرفه معاملات تجاری را رها کنید. اگر تصور کنید می‌توانید رویای خود را ظرف چند ماه (یا حتی چند سال) در بازار معاملات تحقق بخشید، خیلی زود ناامید خواهید شد.

دانشجویان پزشکی، یک شبه جراحان ماهری نمی‌شوند، و با یک گذرگاه آزمون، وکیل شایسته‌ای در یک چشم بر هم زدن حاصل نمی‌شود. درست مثل هر حرفه دیگری، سالها و سالها تمرین و تجربه برای توسعه مهارتهای مورد نیاز جهت تبدیل تجارت به منبع اصلی درآمد شما طول می‌کشد.

۳) همه چیز در مورد پول است

آخرین مورد، محوریت بیشتری دارد و همچنین بیشترین شایستگی را نیز به همراه دارد. با این که کسب سود در نهایت، اثربخشی استراتژی معاملاتی شما را تعیین می‌کند، لزوما به طور روزانه به موفقیت نمی‌رسید. حتی بهترین معامله‌گران روزها، هفته‌ها یا ماه‌ها زمانی که استراتژی‌های خود را آزمایش و امتحان می کنند به سود نمی‌رسند. به جای سنجش موفقیت روزانه در میزان سود خود، باید موفقیت را در فرآیند تصمیم‌گیری خود قرار دهید.

آیا موقعیت‌‌های معتبری را داشته‌اید؟ آیا بر طبق برنامه معاملاتی خود پیش رفته‌اید؟ آیا بر روی مدیریت ریسک کار کرده‌اید؟

اگر متوجه شده‌اید که بعد از یک سری اقدامات مطلوب، هنوز درآمد کسب نکرده‌اید، پس کاری که بایستی انجام دهید این است استراتژی خود را کنار بگذارید. هر چند کسب درآمد ممکن است، منجر به رشد و تعالی یک معامله‌گر نشود.

در آغوش کشیدن انتظارات ذکر شده در بالا، بزرگترین اشتباهاتی است که شما می‌توانید در تجارت انجام دهید، آنها به راحتی می‌توانند شما را ناامید کنند و به سوی شکست بکشانند. در محیطی که نیاز به تمرکز و دقت شما دارد، کوله‌باری از احساسات عاطفی غیر ضروری، مانع تمرکز شما می‌شود و از تبدیل شدن به یک معامله‌گر همیشه سودآور جلوگیری می‌کند.

یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  هر آنچه باید از تسه ها بدانیم

 

نویسنده و مترجم: خانم هانیه عظیم زادگان

AtlasNegar/uploads/2017/11/buffet-4-9.jpg

با سری مقالات روانشناسی موفقیت در بازار بورس بیشتر آشنا شوید

Screen Shot 2019-08-19 at 5.04.47 PM
درخواست مشاوره پذیرش

درخواست مشاوره ثبت نام

جهت مشاوره ثبت نام در دوره جامع نخبگان اطلاعات خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم.

نظر شما در رابطه با این مطلب ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *