کاربرد مرحله به مرحله نوسان نمای الیوت در تحلیل تکنیکال

ما نمودار یکسانی را برای نشان دادن استفاده می‌کنیم. زمانی که قیمت به Top موج ۱ گسترش می‌یابد نوسان‌نمای الیوت High جدیدی ایجاد می‌کند. همچنین باید به Gap ها توجه کنید . این حرکت جدید موج ۳ نام‌گذاری می‌شود. درنهایت Buy ها در موج ۳ متوقف می‌شوند. تریدرها شروع به دریافت سود می‌کنند. در این زمان عموم مردم مشتاقانه منتظر یک منطقه جهت خرید در آن هستند. زمانی که نوسان‌نمای الیوت به سمت سطح صفر برمی‌گردد یا به‌آرامی به زیر آن می‌رود بازار به منطقه موردنظر (Neutral Area)  می‌رسد.

نوسان نمای الیوت

زمانی که موج ۴ پایان یافت، Buy توسط تریدرهایی انجام می‌شود که در رالی موج ۳ سهیم نبوده‌اند. در این زمان قیمت High جدیدی می‌سازد. نسبت افزایش قیمت در این رالی به اندازه موج ۳ نیست این تفاوت در میزان حرکت قیمت به‌وسیله نوسان نمانشان داده می‌شود. و به‌راحتی مشخص می‌شود. نتیجه (MORAL OFF THE STORY) : همیشه اجازه دهیم نوسان‌نمای الیوت شمارش موج الیوت را همراهی کند.

نوسان نمای الیوت

نوسان نمای الیوت

نوسان نمای الیوت

نوسان نمای الیوت

حداقل بازگشت موردنیاز

اصولاً ۹۴% همه موج‌های ۴ که به یک موج پنجم دارای High یا Low جدید ختم می‌شوند در آن‌ها نوسان‌نمای الیوت حداقل ۹۰% از موج سوم را بازگشت می‌کند .

حداکثر بازگشت مجاز

همان‌طور که بازگشت نوسان‌نما به خط صفر مسئله مهمی است (یا حداقل ۹۰% نوسان‌نمای موج ۳ که در صفحه قبلی توضیح داده شد) این مسئله که نوسان‌نما نباید بیش از ۳۸% از نوسان‌نمای موج ۳ را از سمت دیگر خط صفر رد کند نیز مسئله بسیار مهمی می‌باشد .

نوسان نمای الیوت

استفاده از نوسان‌نمای الیوت در موج سوم

مانند نمودار A زمانی که بازار در یک رالی با نوسان‌نمای الیوت قوی همراهی شود این رالی تحت عنوان موج سوم نام‌گذاری می‌شود .

زمانی که موج سوم به پایان می‌رسد بازار جهت حصول سود نزول می‌کند . در این زمان نوسان‌نمای الیوت باید به سمت خط صفر برگردد (همان‌طور که در نمودار B نشان داده‌شده است .)

استفاده از نوسان‌نمای الیوت در موج چهارم

زمانی که نوسان‌نمای الیوت به سمت خط صفر برمی‌گردد این مسئله علامتی است جهت پایان یافتن نیروی موج چهارم نزولی که در نمودار A نشان داده‌شده است .

استفاده از نوسان‌نمای الیوت در موج چهارم

Buy های جدید شروع‌شده و بازار High های جدید ایجاد می‌کند (در نمودار B نشان داده‌شده است.)

استفاده از نوسان‌نمای الیوت در موج پنجم

بازار High جدیدی می‌سازد که قدرت نوسان‌نمای کمتری دارد و در نمودار A نشان داده‌شده است.

این مسئله نشان می‌دهد که رالی فعلی یک موج ۵ می‌باشد و زمانی که موج ۵ به اتمام برسد بازار جهت خود را تغییر خواهد داد . زمانی که بازار بعد از اتمام ۵ موج جهت خود را عوض کند موج چهارم قبلی اولین هدف خواهد بود . در نمودار B بازار مسیر خود را تغییر داده و در تلاش است تا به موج ۴ قبلی که نزدیک ۳۶۳۰ است برسد .

نوارهای قطع کننده (Breakout) نوسان‌نما

یک پرسش مهم در مورد به‌کارگیری آنالیزور موج الیوت شناسایی ترکیب موج ۳ با یک نوسان‌نمای قوی می‌باشد . ما درگذشته این کار را با مشاهده اندازه نوسان‌نمای قیمت با آنچه در گذشته بوده است انجام می‌دادیم. این نوسان‌نما یک نوار بالایی و یک نوار پایینی دارد . هر زمان که نرم‌افزار موج ۳ را نام‌گذاری کرد لازم است که نوسان‌نما نیز به بالای نوارهای فوق برود . پیشنهاد‌های ما معمولاً ۸۰% موارد بر اساس این نوارها هست . نموداری که در پائین قرار داده‌شده است نمودار روزانه فرانک سوئیس از دسامبر ۹۴ می‌باشد . در اینجا زمانی که نرم‌افزار موج ۳ را نام‌گذاری کرده است این رالی با یک نوسان‌نمای قوی ترکیب‌شده است به‌طوری‌که باندها را به سمت بالا قطع کرده است . بنابراین شمارش این موج در این زمان و در این بازار صحیح است . مثال دیگر نیز در زیر نمایش داده‌شده است . زمانی که نوسان‌نما بالای نوار بوده و با یک آنالیزور موج الیوت نیز تائید شده است .

نوارهای قطع کننده (Breakout) نوسان‌نما

مترجم و نویسنده: حامد بهاری

AtlasNegar/uploads/2017/11/buffet-4-2.jpg

با سری مقالات آموزش تحلیل در advancedget بیشتر آشنا شوید

یک مطالب جالب دیگر...! بخوانید »  کاربرد الگوهای کندل استیک(شمعی-ژاپنی) در تحلیل تکنیکال
امتیاز شما به این مقاله چند است؟
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (23 رای, میانگین: 4٫26 از 5)
Loading...

[/vc_row]

دوره نخبگان بورس چیست ؟

نخبگان بورس یک دوره جامع حضوری و غیر حضوری است که از همه جای ایران می توانید در آن شرکت کنید و در این دوره از صفر و بدون نیاز به هیچ پیش زمینه ای می آموزید چطور در بورس با خرید و فروش سهام سود کسب کنید.اگر شما هم میخواهید به جمع شرکت کنندگان دوره نخبگان بورس بپیوندید و در بورس کسب ثروت کنید روی دکمه زیر کلیک کنید، کارشناسان آموزش به صورت تلفنی شما را در مسیر آموزش درست بورس راهنمایی می کنند و دوره مناسب شما را پیشنهاد می دهند، برای دریافت مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

چطور اطلاعات دوره را داشته باشم؟

دوره جدید نخبگان بورس با ظرفیت محدود به صورت حضوری و خصوصی در حال پذیرش است، کارشناسان با شما تماس می گیرند و اطلاعات دوره را به شما می گویند، فرم زیر را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته

دیدگاهی برای این مقاله وجود ندارد.