ورود

گزارش برگزاری سومین جلسه عصرانه بازار | ۱۶ دی ماه ۹۵

۱۴۱

این نشست تحلیلی با بررسی گزارشهای ۶ ماه صنایع بورسی و گروه ساختمانی همراه بود

 در این نشست، حقیقی یکی از تحلیلگران بازار سرمایه به بررسی گزارش های صنعت دارو پرداخت و به عقیده این تحلیل گر، این گروه گزارش ۶ ماهه خوبی را به بازار ارائه داده و دارای پوشش سودهای معقول ومنطقی می  باشد. این تحلیلگر همچنین اذعان داشت اصل عملکرد گروهای دارویی در ۶ ماهه دوم سال می باشد و به همین دلیل در ۶ ماهه اول نمی توان انتظار خاصی از صنعت دارو داشت.
از نظر او گروه کامپیوتر و انفورماتیک نسبت به فعالیت های خود گزارش منطقی و معقولی   ارائه کرده است و ازنظرپوشش سود هم عملکردی مناسب  داشته است.

در ادامه دکتر فندرسکی مدیر سرمایه گذاری ثمسکن به بررسی وضعیت گروه ساختمانی و آینده این گروه پرداخت.ایشان خاطرنشان کرد با توجه به اینکه در سالهای اخیر سیاست کنترل تورم را اتخاذ کرده بودیم این مسئله باعث رکود شدید در کشور شده بود که بازار مسکن هم که متاثر از اقتصاد کشور می باشد وارد فاز رکود شد و همین مساله به تقاضای سفته بازانه و حتی تقاضا برای رشد مسکن دامن زده  و باعث کاهش حجم معاملات در این گروه شده است .اما نکته ای که شایان ذکر است و شرکتهای ساختمانی و سازندگان ساختمان بر روی آن حساب ویژه ای باز کرده اند رشد جمعیت است که می تواند محرک مناسبی برای افزایش تقاضا و در نتیجه  تحرکی در بخش ساختمان شود و در نتیجه بهبود در حجم معاملات مخصوصا در خانه هایی که کاربری مسکونی دارند را شاهد خواهیم بود که این مساله می تواند بر وضعیت گروه ساختمانی در بورس هم تاثیر بگذارد.

خانه سرمایه امکان تهیه ویدیو این جلسه، با کیفیت عالی برای افرادی که فرصت حضور نداشتند را فراهم نموده است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (۱ رای, میانگین: ۵٫۰۰ از ۵)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آماده شرکت در همایش رایگان بعدی خانه سرمایه هستید؟
همچنین شما هم از فایل های صوتی و تصویری رایگان جدید مهندس صابریان با خبر شوید.
همین الان در چند ثانیه شما هم می توانید با خبر باشید
نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید
ایمیل خود را وارد نمایید
شماره همراه خود را وارد نمایید(اختیاری)
اطلاعات شما نزد خانه سرمایه حفاظت شده است.